Odlučivanje, uzgoj i ishrana jagnjadi

Srdjan Qmane je napisao(la):
mani ti berzu ja ti govorim sta se na danasnji dan dogadja kod nas,ljudi ima li neko ovaca da proda u 2 ili 3 moze i 4 jagnjenje,ako neko ima nesto povoljno neka mi javi!!!!
A koliko je to "povoljno" pretvoreno, recimo u kes?
 
imam il de frans rasu,za sada nemam jos za prodaju ali sledece godine ce biti .a kod nas u banatu je momentalno cena za jagance 3 eura kila............pa vi vidite sta cete,a ja ovce drzim kuci!!!! hehehehe
Prijatelju kada si napisao "3 eura kila............"da nisi pogresio pa umesto ovih tackica trebao da napises "i po" pa da bude kila i po 3 eura to je vec moguce.

Post je spojen: [time]1263242189[/time]
_________________________________________________
alfa 9 je napisao(la):
nosim kravlje mleko svaki dan.sta ima kod tebe novo baronb??pozdrav
Pozdrav alfa 9 .ako imas mleko od tvojih krava ok,ali ako kupujes vise se isplati mlacna zamena za telad a i jagnjici bolje napreduje jer im zadovoljava sve potrebe za proteinima,mineralima i td.Ja ocekujem ovid dana pocetak jagnjenja starijih ovaca a siljezice ce malo kasnije,pa sam nestrpljiv.
Jagnjanje je valjda naj lepsi deo u ovcarstvu.
Pozdrav :cao:
 
Како мислиш да боље напредују кад замена има мање и масти и протеина од крављег млека?
 
Slagao bi sada kada bih rekao koliko ima masti i proteina ali to proizvode renomirane firme tako da verovatno ima dovoljno za normalan razvoj zivotinje plus izbalansirani vitamini i minerali,ali se ne daje u prvim danima,kazu od desetog dana ne pre,ja sam davao od osmog dama i sve je bilo ok.A da bolje napreduju to govorim iz iskustva jer sam prehranjivao jagnjad i sa mlekom i sa zamenom
 
Људи моји , ја сам прихрањивао јагњад и са крављим и са козјим млеком. Разлика је драстична у корист козјег млека. Прве године нисмо имали козу, али од друге је обавезно држимо, између осталог и због прихране јагњади и не мислим прекинути. И ове године се показало одлично. Ем имаш свеже, ем необрано млеко. Знаш како га прекрсте кад га купујеш од другог...Наравно, свако зна шта му је најбоље.
 
Milkinada,od Milkiwita i to uzmete flasicu od 250mil sipate to pola wrele wode 50C,dodate 1obicnu soljicu od kafe Milkinade i zatim,opet wrela woda do 250mil,izmuckate i sačekate da se ohladi na 39-40C,date i to je to.
 
Pozdrav svim clanovima foruma!
Da li neko ima iskustva sa koriscenjem trebera u ishrani ovaca i jagnjadi?
To je,valjda ostatak u proizvodnji etil alkohola, glavna sirovina je kukuruz.Cena pakovanog trebera je 5 din za kg.
 
POZDRAV I PITANJEza vas.Sme li se po koncetratu ili granulama posuti po malo secera ili mleka uprahu,da bi jagnjici u pocetku krenuli malo bolje da jedu(Da ih namamim).
Pitanje za DJURU moze li se onim metodama za brze mrkanje,to isto postici i kod svrljiskih,sjenickih i ostalih koje se pare posle 7 meseci.
 
Samo nek stoje pred njima da su gladni jeli bi,opusti se kad pocnu da jedu ofanzivno morat ces dopunjavati korito bar 3 puta dnevno:):)
 
Ljudi,da li bi bila dobra solucija,da se ovce posle odvajanja od jagnjadi(posle50- 90 dana :haha:),jedno mesec dana dobro porane ovsom i ostalom hranom,koja deluje na bolju ovulaciju.i onda uraditi sunjerisanje(ja konkretno imam nesto svrljiskih ovaca,zao mi je da ih prodajem,mlecne su,dobre,ali da se brze pare).Ima li neko iskustva sa sundjerisanjem.Malo iskacem iz teme.izvinjavamo se,mnogo se izvinjavamo. :udri:
 
Ako im stavis sundjere 2 puta u toku zivotnog veka ,a lepo ih negujes i hranis i sundjerisanje se radi sterilno i profesionalno ne bi trebalo nista da im fali.Sistem 3 x jagnjenje u 2 godine uz dobru hranu nije neki velik problem za ovce,zalucis jagnjad sa 2 meseca,popravis ovce,sundjer,jagnje se u septembru,vec u okt i nov se same mrcu zbog kratkog dana i nagona njihovog prirodnog
:ppozdrav:
 
Nema na cemu,sa se trudim podeliti svoje skromno znanje kao i svi ovde,zato je ovaj forum i tako dobar i posecen
Bez tog g.,molicu lepo,daleko sam ja od toga,a i jos sam mlad za persiranje:)
E sad ovas za flesing koristim ali nikad samo njega,vec mesam ga u razmeri do 30 posto
Ove godine su davali u komsiluku samo ovas,imaju g adosta, u julu i avgustu,i ovce su im u to vreme bas omrsale iako su jele kao i ranije,lepo inace drze stoku
U prvim jagnjenjim aimaju dosta keceve,kad su videli kako ide i kako se tope bukvalno poceli su im davati kukuruz i tritikal,odmah su se popravile
zasto su mrsale nije nam jasno,kazu sad ove neojagnjene da su im sve trbate nadaju se dvojkama
mozda je zob bila puna nekih gljivica ne znam cudno je
 
Nazad
Vrh