Odg: Rase kunića

Koja je ovo rasa?


35lgr3b.jpg
 
Pozdrav

Mlad sam sa kunićima.Interesuje me da mi neko kaže koja je ovo rasa mislim da su rekli da je beli panon otac.
210yes7.jpg
[/IMG]
 
Mlada mi je ženka, čekam da se okoti.Mislim da će biti ujutro ili kasno noćas.Pa sad sam zvao telefonom da pitam.Kupljena je u Apatinu kao malo zeče.Tačnije 4 komada.Dva su prodali a jedno sam kupio ja.Meni kad su prodali sparili su je sa belim panonskim a za njene roditelje neznam ništa.Rekli su mi toliko da je i majka takva i kad sam kupovao birao sam al su sve 4 zečice bile takve sive.

- - - - - - - - - -

Još to da dodam beo joj je stomak
 
Ma fotomontaza ili je covek kepec pa tako deluje, nema sanse da ima toliki kunic il zec.Definitivno covek niskog rasta pogledata kavez u pozadini recimo da je visine 60cm od zemlje nije odignut.Malo bi vise pomoglo da je zidano ciglom onda se sa sigurnoscu moze utvrditi.Ovako je kunic dobio na velicini.Covek ima vecu saku od njegove sopstvene glave.,
 
Desi se to, (ne bas cesto) da poneka jedinka odskace od prosjeka..Eto ti primjer onog kineskog kosarkasa, mislim da se zove Jao Ming..Svi kinezi metar i zilet a on 2 i kusur...

Ja sam letos obisao par lokalnih kunicara, i svi su se busali u prsa kako im "zecina" ima 12kg..kad ih ubjedim da ga stave na vagu, vaga pokaze 7-8 kg..

Mada mislim da sa dobrom hranom moze dosta kila sakupit....
 
Desi se to, (ne bas cesto) da poneka jedinka odskace od prosjeka..Eto ti primjer onog kineskog kosarkasa, mislim da se zove Jao Ming..Svi kinezi metar i zilet a on 2 i kusur...

Ja sam letos obisao par lokalnih kunicara, i svi su se busali u prsa kako im "zecina" ima 12kg..kad ih ubjedim da ga stave na vagu, vaga pokaze 7-8 kg..

Mada mislim da sa dobrom hranom moze dosta kila sakupit....
To si u pravu,svi se hvale ali vaga nikada ne vatra:osmeh:,hehe ja moje svaki mesec merim i evo sa 8 meseci ima tacno 7 kg i muzjak i zenka...
 
Pera ns gde si kupovao te zeceve kad si nabavljo i koliko si placao ?? Gledao sam u ns na sajmu cistokrvne orijase zenke nisam zapamtio koje starosti od oko 7-8 kg od 70-100 cini mi se da je bilo reci bilo je nekih primeraka i po 12000 din .Pa te zato pitam koliko si ti iskesiro ??
 
Pozdrav

Mlad sam sa kunićima.Interesuje me da mi neko kaže koja je ovo rasa mislim da su rekli da je beli panon otac.
210yes7.jpg
[/IMG]
Druze, ovo ti je mesanac velike cincile (prema krznu) i verovatno je majka bila cincila a otac panonski beli (prema obliku glave i svetlijoj dlaci od cincile)! Mozda nisam 100% u pravu ali oblikom i bojom dlake bi reko da sam u pravu jer sam ja ukrstao cincilu i novozelandskog belog pa sam dobijao skoro iste primerke samo sto su imali kratke usi na novozelandskog a ovaj tvoj ima duge na panonca!!
 
Prilikom ukrstanja obicno bude u leglu 50 -50 posto povuku gene na majku a 50 posto na oca .
Tj u leglu pola zecica povuce vise gena na majku a pola vise na oca.
 
To bi trebalo da bude pravilo prilikom ukstanja cistokrvnih rasa kunica, mada nije uvek tako, barem ja nisam dobijao takve rezultate! Uglavnom u leglu imam vise onih koji povuku boju krzna na majku a oblik glave i usiju na oca! Ako u predhodnim generacijama ima jos neke druge krvi, onda ne mora da znaci da ce mali kunici liciti na majku ili oca!
 
Nazad
Vrh