Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Lijepo, lijepo :bravo: Kolko ih ima u leglu, čini mi se 7 :sta:
Počelo je toplo vrijeme, valjda će i moji sad bolje rasti ::namigivanje::
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Zeco preslatki su ti mali ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D
 
7 crvenih novozelandskih!!
Ovo su im roditelji;

(ženka, na prvoj slici je presvijetla boja,inače u prirodi je dosta tamnija crvena)
 
Pozdrav svima imam jedan problem sa jednom zecicom ona se parila sa muzijakom i ostala skotna bas se vidi veliki stomak da ima, prije nekoliko dana izasla je iz kaveza ne znam kako i potukla se sa jednom od nje 3 puta vecom zecicom i naravno ova veca joj je naravila teske rane ali sam joj ja to sashio i sada je sve ok vec nekoliko dana u gnijezdu stoji dlaka znaci iscupala se ali nema mladi sta to moze biti vec je trebala da se koti ali nista
 
Javi sta se desava...bas me interesuje sta je bilo i sta ce biti...nadam se da nije izgubila mlade od stresa ili nesto ...mada evo i moja je nabila sijeno juce u kotilicu a tek za 10 dana treba da se koti...
 
Pa dobro ona sijeno moze da stavi i 15 dana prije okota ali dlaku ne dlaku cupa nekoliko dana ili uglavnom dan prije nego se okoti ja se za moju se bojim da nije izgubila mlade zbog stresa jer je ova zecica bas dobro izranjavala po glavi izmedju usiju skoro do mozga pa sam joj shio glavu sad joj je sve zaraslo ali joj uvo pa da na stranu.
 
Ljudi okotila mi se zecica ...vidjeh u kotilicu jutros napravila gnijezdo ono se ocupala i vidim pomjera se ima nesto ispod hihih ...neznam kolko ih je i sta nisam smio d diram aooo sto sad da radim ovo mi je prvi put:) sta da joj dajem da jede sad zbog mlijeka sta je najbolje....
Jutros ulijecem kod zene u sobu i ona jos spava i ja vicem iz sveg mozg okotila se zecica ,ona skace iz sna i kaze a sta je rodila ja reko muskoo ....sigurno u onu gomilicu ima bar jedno musko:))
 
Postavicu al za koji dan nesmijem jos nista da cackam...nek se malo opuste i odomace i nek prodje koji dan za svaki slucaj pa cu onda/....
 
Ako na kotilici imas otvor kroz koju moze da ude zecica, a imas i posebno vrata gde mozes pogledati gnezdo ti stavi nesto na ulaz da zecica nemoze da ude i slobodno pregledaj gnezdo. Oce da se desi da bude i koje uginuto pa ce se na ovoj vrucini usmrdeti i ni zecica nece posle da ulazi u gnezdo da doji male.
 
A neznam kako ce ona reagovat kad joj zatvorim kotilicu ...jer cim ja naidjem ona stane na ulaz u kotilicu i jednim okom gleda mene a jednim unutra..i ne da mi ni da je pomazim cim krenem rukom pud nje nesto mrmlja a davala mi je stalno da je mazim..valjda se nece usmrdjet za par dana neka bolje mozda da ne diram bar 2-3 dana ...a imam poseban otvor mada za sad sam samo malo odskrinem i virnem ...
 
Kako hoces ja odma pogledam prvi dan i ako ima sta za odvojiti odma i uradim. Sad mi se pre neki dan okotila jedna zenka 14 komada i vidim ima i malih zgoljavih i odma sam odvojio 4 komada iz legla. Nemam niednu koja se sad kotila da podmetnem pa sam ih pobio i u kantu za smece. Ovih deset ko mali bumbari.
 
Nazad
Vrh