Obrada vinograda

Ja nikako da stignem da napravim neku sliku, skoro svaki dan sam u vinogradu i nikako da se setim ali bice obecavam :D Ove vase su bas dobre, kod mene do sada u gajbicama samo nesto lose sto ce ici odmah u rakiju. Najbolje ostavljamo za vino :)
 
Evo par slicica posto sam obecao ali naravno nisam se setio da planski nesto uslikam nego sam onako random nasao par slika u telefonu..
image.png

image.png

image.png
 
Sta se desava posle berbe.
Jeste li vino iscedili, u burad smestili,
je li loza i komina prevrela ....

Ja sa puno zadovoljstva i radosti imao lep i sladak rod. Istovremneno sam kupio muskat hamburg i iskvecao ga i peteljke izbacio, koljuk prevreo i za vikend pecem lozu .

Nisam koristio enzime i kvasce , to cu sledece godine. Jos ove zime da se pripremim ali vec sada mislim da mi je u osnovi uz pomoc kolege sa foruma dosta toga jasno.
 
Ni kod mene.
Skinuo sam samo frankovku, italijanski, merlo i sovinjon beli.
Sutra bi trebalo župljanku da počnem pa smederevku pa kaberne na kraju.
Ni na pola nisam....
 
Kako se drzi grozdje sad posle ovih kisa kod vas koji niste jos obrali ? Meni nesto malo hamburga ostalo sto nismo stigli pa je skinut pre par dana i nesto je malo ufitiljio.. Verovatno zato sto ne radim tretmane u fulu pa ga je potkacila pepelnica..
 
Sreca pa je bilo vreme hladno tj nije bilo oscilacija u temperaturi tako da mu kisa nije preterano naskodila. Hamburg ima tanku kozicu i odavno je sazreo tako da je i za ocekivati da propada. Meni je ostao merlo, nesto malo frankofke od crnih i smederevka i rizling od belih i sve je ok.
 
Svaka cast Tomo.
Planiras li kada opadne deo lisca da prskas bakrom lozu.
Hoces li je i cime djubriti.
Јесење прскање бакром никада нисмо радили.
Не планирам ни ове године, лоза је здрава , лепо сазрела препуштамо природи остало.
Планирам ђубрење али касније .Набавио сам 3 *16 по *повољној* цени од 1900 дин за 25 кг ,највероватније ће оно и ићи.Мада би било боље да то буде 6-12-24 или она са још мање азота .У неким засадима ће доћи и стајњак у пролеће.
U Tomo ti si i mene za.ebo.
Meni falilo 3~4 dana da udjem u novembar 😁
Рано смо почели .Први део сезоне био је одличан продаја, цена , квалитет све је било баш како треба .
После се пушта увоз и креће игранка.
Мало будемо и у карантину од 15,09 до 30,09.
Одмах по изласку из карантина настављамо са бербом али после пар дана почиње десетак дана кише.
Зато је друже мој ово била берба за памћење.
Хвала богу сви смо живи и здрави.
 
Svaka godina lutrija..trenutno odmor do pocetka decembra pa cemo verovatno ako vreme dozvoli ostriti makaze i poceti rezidbu..
 
Sila...
Mada zadovoljan sam što su moji varovi izdržali 😁.
A bilo je da li je ona stena u ovaj ili sledeći red. Ma u sledeći... Tras... 😂
 
I ja krenuo sa podrivanjem a i sa likvidacijom obolelih cokota. Sto se tice djubrenja iz vinogradarske sluzbe uzeli uzorke pa cekam izvestaj. Jesenja prskanja nikada nismo obavljali a nema ni potrebu za time. Berbu sam zavrsio pre tacno tri nedelje. A sto se tice podruma bela vina su mi zavrsila fermentaciju dok je merlo jos po malo.
 
Ma taj se vidi, ovo u istom vinogradu imam još dve na jednom mestu ali se ne vide. Bile zastavice na stubovima ali skinute zbog zalamačice.
Elem izvario sve, vratio se i završio sinoć do 20h posao 😉
 
Nazad
Vrh