Obrada vinograda

Poceo tradicionalno 14.2. Ide fino za sad trebace mi oko nedelju dana uz ostale propratne obaveze da zavrsim tako da nema zime..
 
Danas sam nadjubrio stajnjakom moj vinogradarcic. Iskopao sam kanalic i u njega ubacio odprilike po dve lopate zgorelog stajnjaka i ubacim odprilike pola casice od kiselog mleka zimskog vestaka. I onda zatrpam kanalcic.
 
Danas sam nadjubrio stajnjakom moj vinogradarcic. Iskopao sam kanalic i u njega ubacio odprilike po dve lopate zgorelog stajnjaka i ubacim odprilike pola casice od kiselog mleka zimskog vestaka. I onda zatrpam kanalcic.
Koliko dubok kanalic i koliko daleko od cokota?
Racunajuci da se npr P i K spustaju u proseku 1cm godisnje koliko mu treba da ga kisa pogura do korenovog sistema..zato su ulagaci odlicna stvar ubaci se u sredinu izmedju 2 reda na neki 40-50ak cm tako ga najbrze usvaja
 
Kolege a jedno pitanje imam. Kako da smanjim bujnost čokota?
Reže se jedan luk sa jednom zamenom, djubri se redovno, ne čiste se doduše lastari, u prskanju se ubacuje nešto malo ureje.
Vinograd je odličan tokom godine, lepa boja lista, zdrav ali kad dodje rezanje baš je zahtevan, prut debeo, baš dosta ga ima.
Ove godine nisam djubrio kao da ga malo obuzdam a i taman zbog cene veštaka 😀 ićiće folijarno prihrana...
 
Koliko dubok kanalic i koliko daleko od cokota?
Racunajuci da se npr P i K spustaju u proseku 1cm godisnje koliko mu treba da ga kisa pogura do korenovog sistema..zato su ulagaci odlicna stvar ubaci se u sredinu izmedju 2 reda na neki 40-50ak cm tako ga najbrze usvaja

Dubina jednog asova, a jedno 30 cm od cokota. JA rucno radim i kao sto znas samo zagledam svaki detalj ....
 
Posto nam Srdjan Sokol ne cita pp postu ,
onda da mu javno cestitam osvojenu srebrnu medalju za roze vino na Vinijadi 2022 u Berkasovu.

Prosle godine je takodje mislim i dve ili tri medalja dobio, sto samo potvrdjuje konstatan kvalitete vina.

ZIVELI
 
Posto nam Srdjan Sokol ne cita pp postu ,
onda da mu javno cestitam osvojenu srebrnu medalju za roze vino na Vinijadi 2022 u Berkasovu.

Prosle godine je takodje mislim i dve ili tri medalja dobio, sto samo potvrdjuje konstatan kvalitete vina.

ZIVELI
Da li se na tim Vinijadama ucestvuje samo ako su vina deklarisana ili moze da se takmici i sa domacim vinom ? :)
 
Posto nam Srdjan Sokol ne cita pp postu ,
onda da mu javno cestitam osvojenu srebrnu medalju za roze vino na Vinijadi 2022 u Berkasovu.

Prosle godine je takodje mislim i dve ili tri medalja dobio, sto samo potvrdjuje konstatan kvalitete vina.

ZIVELI
E hvala na cestitkama mozda sam mahinalno procitao poruku
Da prosle godine je bilo 2medalje ove godine 1..moze da ucestvuje ko god zeli
 
Juce zavrsena rezidba doduse ova normalna..sad prelazimo na mladi sto bi rekli uglavu ili ti na 2oka 😀😁 ako je neko raspolozen od ponedeljka da radi cucnjeve i trbuskanje ako se mogu tako nazvati slobodno neka dodje hrana i pice obezbedjeni..vezbanje gratis 😀
 
Da li koristite neke uredjaje u vinogradu za pracenje klime (temperatura, kolicina pdavina, vetar...)?
 
Orezan i moj vinogradarcic.
Savladao sam dosta dobro gijov na jedan luk. Medjutim moj kontrolor mi je pokazo nesto novo.
Prvo rekao mi je da uvek na kraktkom kondiru za zamenu ostavljam tri a ne dva okca. Ok kao rezerva jedan.

E ono sto je cesto intervenisai jeste da se ostavi kratki za zamenu sa tri okca, a da ostavi dva rodna luka jedan duzi kao glavni 8 do 10 okaca , mada on voli da ostavi 11 , kaze posleces idstraniti visik , i ostavlja jos jedan rodni luk najcesce 4 maksimalno 5 okaca.

Sta muslite o ovome . Znaci to nije gijov sa dva duga i dva kratka luka.
 
Orezan i moj vinogradarcic.
Savladao sam dosta dobro gijov na jedan luk. Medjutim moj kontrolor mi je pokazo nesto novo.
Prvo rekao mi je da uvek na kraktkom kondiru za zamenu ostavljam tri a ne dva okca. Ok kao rezerva jedan.

E ono sto je cesto intervenisai jeste da se ostavi kratki za zamenu sa tri okca, a da ostavi dva rodna luka jedan duzi kao glavni 8 do 10 okaca , mada on voli da ostavi 11 , kaze posleces idstraniti visik , i ostavlja jos jedan rodni luk najcesce 4 maksimalno 5 okaca.

Sta muslite o ovome . Znaci to nije gijov sa dva duga i dva kratka luka.
On izgleda hoce kvantitet ili bas voli da plevi.
 
Prvo rekao mi je da uvek na kraktkom kondiru za zamenu ostavljam tri a ne dva okca. Ok kao rezerva jedan.
Da dodam komentar ili pitanje: zasto tri za zamenu ako se hoce neka rezerva izbije jos 5 komada iz spavajucih oka iz glave pa od njih odabere za nedaj boze.Ostavlja se tri oka ako bas pravac istih nije povoljan za za ostavljanje luka pri sledecoj rezibi pa se skida jedan kad izbiju. Pravilo je za dva oka zato sto su ta prva dva nerodna obicno i neopterecuju cokot. Vec je pisano o tome.

Ustvari to je kao dvogubi gijo-kombinovana rezidba sistem tj od svega po malo i na kraju bilo je sve i svasta pa dobijes nista i nigde.
 
Da dodam komentar ili pitanje: zasto tri za zamenu ako se hoce neka rezerva izbije jos 5 komada iz spavajucih oka iz glave pa od njih odabere za nedaj boze.Ostavlja se tri oka ako bas pravac istih nije povoljan za za ostavljanje luka pri sledecoj rezibi pa se skida jedan kad izbiju. Pravilo je za dva oka zato sto su ta prva dva nerodna obicno i neopterecuju cokot. Vec je pisano o tome.

Ustvari to je kao dvogubi gijo-kombinovana rezidba sistem tj od svega po malo i na kraju bilo je sve i svasta pa dobijes nista i nigde.
Drugim recima ti si za skolsku varijantu jednolucnog gijovog oblika, a ne ovako.

A reci mi da razumem, kod ovog kratkog za zamenu da li znaci da kad lukovi krenu pri zelenoj rezidbi vidim koja dva imaju najbolji pravac i njih ostavljam a ovaj treci skidam.
 
Nazad
Vrh