Obrada vinograda

Kako se godisnje faze u razvoju vinograda smenjuju, tako I moja pitanja slede.

Sada su se cvasti razvile, pocele su rasljike da se razvijaju, tako da se buduci rod nazire.
Gotovo sve do sada sam radio po preporukama najvise Entuzijasta I Kadliscepana.
Cokoti su jednostruki gijo I na luku sam ostavljao 6 do osam rodnih lastara.
Pitanje je da koliko da ostavim cvasti ako na lastaru ima vise.
I kolik ceo cokot moze da se optereti .
Ako je jedna cvast to je jasno.
A ako imam tri na lastaru koliko da skinem.
 
Pa nije do kraja jasno ako se proredjuje.

Prva stvar koliko cokot star 4 godine, u prosecnoj kondiciji, mize da nosi ukupno grozdova.
Sabacki bih rekao ako je 8 lastara onda na primer 12 grozdova. U tom smislu je pitanje.

Drugo, na rodnom lastaru ako se proredjuje da li to znaci da se ostavlja jedan grozd ili mogu I dva.
Da li je tri mnogo.

I staro pitanje , ako ima dovoljno lisne mase, da li se lastar koji nema grozd uklanja.

Sve pricamo o stonim sortama.
Pitam ovako jer mi trebaju neki orijentiri.
 
Ako na lastaru sad imas npr 3 cveta mozes ukloniti jedan, da ima po dva cveta na po jednom lastaru. Ali to mahom niko neradi jel neznas kakva ce biti oplodnja a i kasnije moze biti stete od grada, bolesti itd. pa taj nazovi visak kompenzije gubitak u tom slucaju. Takodje neznas iako je veci cvet i lepsi da ce dati 100% takav grozd. Zato je bolje raditi zelenu berbu kad se odmetnu bobice i kad se vec sa relativnom sigurnoscu moze prognozirati urod. Mozes napraviti i sam ogled npr na 20ak cokota sad proredi tj skini taj treci cetvrti cvet pa vidis kakav je rezultat u septembru.

Lastar koji nema rod a nalazi se na sredini ili pri kraju luka mozes da skines, stim da ako od npr 8 lastara 4 nemaju rod neskidas sva ta 4 samo ako od 8 lastara 1 eventualno 2 nemaju rod mozes da skines. A i nemoras. Ako imas takve slucajeve (verovatno imas pa i pitas) nemoj da te zabrinjava to, mlada je loza i to je normalno. Ti lastari mogu da rode na zapercima ,ne puno i kvalitetno ali kod ljudi kojima je svaki gram bitan znaci im sabere se to.
 
Pa necu sada nista da skidam do zelene rezidbe, lepo si mi objasnio da se vidi sta ce stvarno biti grozd.

I ovo je logicno, skinucu lastar ako pravi guzvu a nema roda, odnosno onaj da raspored ostalih lastara bude najbolji.

Hvala, hvala, ovo mi mnogo znaci kada ucim na iskustvima drugih....
 
Evo pre podne sam oplevio moj vinogradarcic, zakidao zaperke I provlacio lastare izmedju zica.
Ima jedna stvar koju sam sada uocio. Na jednom cokotu sa luka vecina rodnih lastara, I ti su bas svi lepo razvijeni, idu prema zemlji, pa se povijaju odozdo na gore. Nije prirodan polozaj lastara.

Sta da radim, da ih u sirokom luku vezem za zicu nagore pa da tako rastu ili sta.

I drugo zasto se to desilo, da li luk nisam dobro postavio na prpkadavu zicu kada sam orezivao ili sta.
 
Poslednja izmena:
To se desava i normalno je, ispravi lastare prema gore i po potrebi privezi za zicu. Ako su kratki lastari sacekaj par dana da dobiju dovoljnu duzinu pa ih uguraj izmedju zica.
 
Hocu, samo jos nemaju dovoljnu duzinu
da ih uguram izmedju zica. Vezacu lastar za zicu da bu se lastar podigao I smerio ka da kazem drugoj I trecoj zici brojano od zemlje.

Skoro svaki lastar ima po dva grozda, a poneki I po tri.

Zapazio sam da I na lastarima koji su se razvili na kratkom kondiru takodje imaju cvasti. Sad mozda gluoavo pitanje, ali svasta mi pada napamet, da li na lastaru koji je vislji na kondiru I koji ce biti luk sa rodnim lastarina iduce godine, da li da ostavim samo jedan grozd da bi se lastar bolje razvijao.
 
Bojim se ako je vinograd star 4 godine da ga ne preopteretim. Ako imam ukupno 10 lastara I ako su po dva grozda to je 20 grozdova, realno bice malo manje.
Pise da su grozdovi do 400 grama, ako uzmem 300 grama, moze biti grubo
nesto preko 5 kg.

Je li to mnogo za 4 godinu.
 
Bojim se ako je vinograd star 4 godine da ga ne preopteretim. Ako imam ukupno 10 lastara I ako su po dva grozda to je 20 grozdova, realno bice malo manje.
Pise da su grozdovi do 400 grama, ako uzmem 300 grama, moze biti grubo
nesto preko 5 kg.

Je li to mnogo za 4 godinu.
Svaka cast na pitanjima i svaka cast na veoma opsirnim odgovorima koje dobijate..ja bi vas samo pitao koliku povrsinu vinograda imate kad ste uspeli da sve to sagledate po cokotima od kondira do luka povijenih lastara itd
 
Sigurno ti je promaklo, pa zato pitas, ja sam vec vise puta naveo I za voce I za vinograd, da sam hobista I da moja diskusija I pitanja su iskljucivo sa te pozicije. Logicno tome je mnogo toga sto pitam potpuno neadekvatna za profesionalne proizvodjace. Cak sam I sugerisao da se mozda teme shodno tome I razdvoje.
Vise njih je slicno tebi komentarisalo, sto je logicno s obzirom na aspekte hobi I profi pristupa.

A pitanja su mi ovakva, jer jednostavno odrazavaju nivo mog iskustva o vinogradarstvu.
 
Nemislim ja nista lose naopako vec mi zanimljivo citati sve to..recimo znam par ljudi koji imaju 200cokoti pa nisu bili u stanju da udare kolje da se ne pokrivi pa neopleve sa stabla pa orezu cisto reda radi pa nezalamaju jer to netreba..imam sliku da je kod vas sve tip top i svaka cast na tome..samo napred vidim da volite da je sve pod konac
 
E pa jebiga sad, kad si pomislio na te ljude em sto ne znaju , em ne rade, em nisu vicni, istovremeni citajuci moja pitanja ....kako si nas povezao...

Ja nisam znao bas nista oko vinograda, jedino sam na lozi razlikovao list I grozd ...

Sada sam solidno ovladao zastitiom, osrednje zimskom rezidbom I zelenom rezidbom, slabo oko prihrane ( stajnjak I npk 8 16 24 dodajem zimi , I trebao bih bor pred cvetanje I nista drugo ne znam).

Ali polako ...uz pomoc foruma I konstruktivnih ljudi bicu ja solidan,
pa za godinu dve cu tebe I Tomu pitati slozenije stvari ....
 
Nema složenih stvari. Samo tajming.
Evo prosta stvar
Kupio sam sredstvo za izdanke, kad cvrc, prerasli za preparat po meni i sad jbg plevi rucno...
Po meni tajming je pola posla...
 
Nema složenih stva............
Znas kako, ko zna njemu je sve jednostavno.
Po meni tajming je pola posla...
Jeste , to sa znanjem razdvaja majstore od obicnih poznavalaca.
To je za visi kurs ...
Ako smem da kazem bez lazne skromnosti , ubuducu se sve vise pitati kada sta raditi a ne sta radati.

Kadliscepande mi je dao odgovor kada je tajming za prskanje pred cvetanje....

U svesku otvram poglavlje TIMING pa krecem da pisem ...

Kad se godina zvrsi sledeca ce biti lakse,
dipunjavace se sa finesama ....
 
Bojim se ako je vinograd star 4 godine da ga ne preopteretim. Ako imam ukupno 10 lastara I ako su po dva grozda to je 20 grozdova, realno bice malo manje.
Pise da su grozdovi do 400 grama, ako uzmem 300 grama, moze biti grubo
nesto preko 5 kg.

Je li to mnogo za 4 godinu.
To je u idealnom slucaju i malo marketinski trik da tako kazem, svaki grozd da bude 400gr ee too bi bilo opste narodno veselje bar kod mene. Ako se bojis skini proredi malo, napisao sam u zelenoj berbi i nakrivi kapu na levo oko. Ali sam imao afus ali pre dve tri godine od 2,4 kg komad, ali samo jedan . Kod hamburg muskata je takvo nesto malo tezi slucaj.
Ako si ga odnegovao lepo i bez roda u prve tri godine (jedan poznanik je pustio pun rod u drugoj godini da se zna da ima i takvih) neces imati problema. Otprilike ide u 4 godini na 80% od punog opterecenja, a nadalje uz pravilnu agrotehniku se mozes igrati kako hoces. Bitno i cela stvar je u tome da se u tih prvih 3-4 godine zivota cokota on dobro užili i razvije korenov sistem i formiras uzgojni oblik nista vise
 
Zahvaljujem.
Prevedeno na matricu mog razmisljanja u 4 godini da sam miran ako ga opteretim sa 4 kg.

A onaj koji je u trecoj godini ostavio sam po 4 rodna lastara I imam jos dva na kratkom kondiru . Koliko grizdova da ostavim grizdova.
 
Ako ima puno ostavis na svakom lastaru po jedan dosta je. Odmakosmo od teme bilo bi bolje otvorti novu tipa nega rodnog vinograda i sl. ili prebaciti u neku od postojecih ipak je tema obrada vinograda valjda se misli na masinsku obradu. Molm za pomoc admin-a.
 
Nazad
Vrh