Obrada metala

Samo napon može biti jednosmerni ili naizmenični.
 
@ branko

Pa toliko i mi znamo nego da ne pisem toliko jednostavnije napiem jednosmerna struja varenja.
Amoze i neizmenicna struja varenja. svako ko vari zna o cemu se radi.
 
mene najvise interesuje potrosna,hteo bi da pravim neke objekte na salasu gde nema struje,pa me zanima koliki je agregat potreban za takav aparat,imam hondin agregat od 2.5kw 220v dali bi bio davoljan da vari elektodu 2.5-2 mm
 
milos bota je napisao(la):
mene najvise interesuje potrosna,hteo bi da pravim neke objekte na salasu gde nema struje,pa me zanima koliki je agregat potreban za takav aparat,imam hondin agregat od 2.5kw 220v dali bi bio davoljan da vari elektodu 2.5-2 mm
ja mislim da bi ti bio ok
 
@ milos bota

Mislim da nece ici sa 2.5 kw Treba ti minimum 4-5 kw. Zbog startovanja varenja nagli pad napona i lepi ce ti elektroda. vise ces psovati nego variti.
 
peto1 je napisao(la):
@ milos bota

Mislim da nece ici sa 2.5 kw Treba ti minimum 4-5 kw. Zbog startovanja varenja nagli pad napona i lepi ce ti elektroda. vise ces psovati nego variti.
peto1 je napisao(la):
ja sam imao agregat od 4,4kw i varili smo na groblju neku ogradu sa aparatom (trafo)za varenje i velikom brusilicom u isto vreme i on je normalno radio.
toliko od mene :D

@ milos bota

Mislim da nece ici sa 2.5 kw Treba ti minimum 4-5 kw. Zbog startovanja varenja nagli pad napona i lepi ce ti elektroda. vise ces psovati nego variti.
 
Topalovicu, Topalovicu, nemoj me jos slati na groblje. Pa sto niste probali sa agregatom od 2,5 pa bi videli dal radi.
 
jednostavno nadji na aparatu podatke, napon sekundara pomnozi to sa podesenom strujom varenja i
to opet pomnozi sa o.7 stepenom iskoriscenja
npr Usek 42v x Isek 110A x cosф 0,7 dobijes oko 3.2kw
snagu agregata racunaj takodje x0,7 jer tamo pise 2,5kvar a ne kw
 
FUNKCIJE UREĐAJA

Kontinuirana regulacija struje zavarivanja (5-140A REL) (5-150A TIG)

Signalna lampica: temperaturna kontrola, spremnost uređaja za rad

TIG zavarivanje, kontaktno paljenje, REL – zavarivanje:

* antistick (prevencija od zažarivanja elektrode)
* arcforcing (garantira izvrsna i kvalitetna zavarivčka svojstva bez zaljepljivanja elektrode)
* hotstart (sigurno ponovljivo paljenje el. luka).

STABILAN I ROBUSTAN ZA PODRUČJA PRIMJENE KROZ:

Zaštićen položaj upravljačkih elemenata, Klasa zaštite IP23, S-znak.
Siguran rad korištenjem el. generatora (preporuka cca. 6 kW) ili sa dugim produžnim kablovima. Prenošenje - transport bez muke u torbi, na ljestvama, na čeličnoj konstrukciji, stepeništima, skelama, odnosno zavarivanje je moguće svugdje gdje treba bez ograničenja.

* patentirani izolirani sistem hlađenja ICS? za najteže uvjete rada (vlaga, metalne čestice itd.).
* zavarivanje svim vrstama elektroda
* rutilna, bazična, celulozna, za čelik, za aluminij, za inox, za Cu legure….
* neograničen rad sa elektrodama ? 3,25 mm, bez pregrijavanja, bez problema!

Primjena:

Industrijska proizvodnja lakih i srednje teških konstrukcija, montaža, reparatura, proizvodnja metalne galanterije, bilo gdje, u radionicama ili gradilištima.
 
Nebi da cepidlačim jer ste se razumeli... ALI! čovek je pitao kakvu struju koristi. Pa koristi naizmeničnu struju, Uglavnom monofaznu, a proizvodi (to je ona struja kojom variš)jednosmernu struju veće frekvencije....
 
milos bota je napisao(la):
mene najvise interesuje potrosna,hteo bi da pravim neke objekte na salasu gde nema struje,pa me zanima koliki je agregat potreban za takav aparat,imam hondin agregat od 2.5kw 220v dali bi bio davoljan da vari elektodu 2.5-2 mm

@mityoo odavde smo krenuli , pitanje je bilo dali je agr......
 
Zato sam i pisao da ste se razumeli.... A negde pre je pitano "kakvu struju koristi"(umesto proizvodi) pa ja reko' da malo zanovetam....
 
mityoo je napisao(la):
Nebi da cepidlačim jer ste se razumeli... ALI! čovek je pitao kakvu struju koristi. Pa koristi naizmeničnu struju, Uglavnom monofaznu, a proizvodi (to je ona struja kojom variš) jednosmernu struju veće frekvencije
brisi ovo da neko neprocita, ako je jednosmerno nema frkvencije
 
sasa22 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Nebi da cepidlačim jer ste se razumeli... ALI! čovek je pitao kakvu struju koristi. Pa koristi naizmeničnu struju, Uglavnom monofaznu, a proizvodi (to je ona struja kojom variš) jednosmernu struju veće frekvencije
brisi ovo da neko neprocita, ako je jednosmerno nema frkvencije
To ti je , kad ideš 16 postova na sat!
 
mityoo je napisao(la):
Nebi da cepidlačim jer ste se razumeli... ALI! čovek je pitao kakvu struju koristi. Pa koristi naizmeničnu struju, Uglavnom monofaznu, a proizvodi (to je ona struja kojom variš)jednosmernu struju veće frekvencije....
Baš me zanima kolika je frekvencija te jednosmerne struje.Ovaj post bi mogao da uđe u izbor za lapsus godine.
 
Zoran Kostović je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Nebi da cepidlačim jer ste se razumeli... ALI! čovek je pitao kakvu struju koristi. Pa koristi naizmeničnu struju, Uglavnom monofaznu, a proizvodi (to je ona struja kojom variš)jednosmernu struju veće frekvencije....
Baš me zanima kolika je frekvencija te jednosmerne struje.Ovaj post bi mogao da uđe u izbor za lapsus godine.

Kad će mo već tako koliko može da se naizmenični napon "ispegla" uvek postoji neka "frekvencij" . Čist ispeglan jednosmerni napon je samo iz baterje , čak ni invertorski pretvarač ne može da ispegla naizmenični napon !
 
Nazad
Vrh