Obrada metala

Ovakav aparat kao na slici je sad nov oko 4500 eura....
 
U Beogradu u Karadjordjevoj 170A bez boce oko 18000 din. Godinu dana garancija
 
Jedno pitanje za iskusne varioce.Imam aparat gorenje 135/145 A i zadovoljan sam sa njim.Uglavnom koristim jadran one crvene ili isti proizvodjac žute elektrode.Šta biste mi preporucili od elektroda, pošto kad sam zadnji put kupio kutiju to nisu bile jadranke nego neke druge.
 
Nekad sam koristio ESAB-ove, jako dobre bile,sad neznam gde se moze naci.
 
Ja koristim neke Rumunske proizvodnje a kupujem ih kodnas u gvozdjari...
 
Po selu ima par komada nekih malih aparata, i dosta laganih mogu da se nose o rame.
A ipak dovoljno jaki da vare super. Kakvi su ti aparati, i koliko kostaju?
Ja imam neki stari rucni rad iz 60-ih i nekako sluzi, ali kad treba nesto ozbiljnije idem kod majstora.
 
Pa bas sat na ali tu je negde, cista elektronika invertorski nema trafo, i to da nema popravke bez minimum100e, kada ti majstor kaze dobar dan.

Cena ide od 1000e pa navise.
 
Ovaj jedan sto sam video 120 A je bio 94000dinara. Taj je boi najevtiniji. U Metrou.
 
peto1 je napisao(la):
Ovaj jedan sto sam video 120 A je bio 94000dinara. Taj je boi najevtiniji. U Metrou.

Najbitnija stavka kod njih ti je vrijeme varenje/hlađenja, konstanta vremena se uzima na 10minuta, i obično pri max. struji to iznosi od 0.4 kod jeftinijih(dakle 4 minute varenja, 6min pivo i cigara) a na boljima nešto više. Inače na svakom ima pločica s natpisom, i na to obratite pažnju da se nezaj... Inače s njima je lakše varit amaterima pogotovo ako je malo bolji..
 
Kad kazes 4min. varenje 6min.pivo, da li je to vreme varenja koliko je aparat ukljucen ili efektivno livenje elektrode?
Znaci to je dobra varijanta za pocetnike? Koje debljine elektrode moze da vari?
 
@petarHR

Meni kazes kako se vari pa ja sam odrastao na svajsaparatu. idi u profolu. Inace se na plocici pocine sa intervalom od 100% do 30 % snage varenja.

@Matić
To je bio TIG aparat sto sam ja gledao.
@techa

Napon 230 V
Frekvencija 50 Hz
Max. snaga mreže 5,7 kVA
Osigurači 16 A
Napon praznog
hoda 48 V
Oblast regulacije 25-130 A
Vreme trajanja
ukljućenja 130 A ~ 10 % 75 A ~30 %
Max. debljina žice 0,6-1,0 mm
Izolaciona klas H
Vrsta zaštite IP 21 S
Stepen rada 6
Težina ca. 25 kg
Artikl-br. 20072

Znaci 130A 1 min. 75A 3 min. Osatak vremena do 10 minuta :ppozdrav:

I posle 20 min. varenja sa 130A :spavam:
 
TIG nikako nije za pocetnike! Za pocetnike je obican aparat sa transformatorom ili eventualno inverterski ili pak CO2
 
Gledao sam to kod njih u prodavnici u Beogradu.Čini mi se da nema gram bakra , verovatno motano sa Al. Iskreno mislim da nije ni za K.
 
Nazad
Vrh