Objekti za smeštaj mehanizacije

U svinjcima je jako agresivna atmosfera. Ako želimo trajnost, bilo što čelično (željezno) treba biti vruče pocinčano.
 
Ja sam stavio pored cevi za transport hrane koji ide do svake hranilice.Pretpostavljam da nemaš automatski transport hrane,onda ti je dobro rekao kolega neke inox nosače i na njih onda kačiti plastične cevi za vodu.
 
Planiram nesto praviti na ljeto mozda. Nesto kao visoka radionica ujedno supa i tako . Krov lim , okolo vidjecemo , nego nesto razmisljam , vidim svi prave ove masivne bindere kao na slici gore . Cemu , zar nije to prejako i pretesko ako samo krov ito limeni nosi .
Pravio garazu prije 7,8 godina , i nista joj ne fali , bilo i snijega veceg nekad a imali smo i orkan 2019 ,bas preko mene prosao skidalo je krovova ,meni samo srusio vanjski dimnjak .
Iso sad da slikam , pa recite zasto nebi moglo ovako? Raspon mi je na garazi 9m

JSV13hF.jpg


Nadam se da se vidi gore kako je uradjeno.
 
Imam i drugo pitanje . To bi bilo visoko neznam , uglavnom da moze uci kombajn ,bager , traktor naravno , zimi da cackam ako treba ...
Grijao bi nekako ,nebitno , recimo bubnjara sa ventilatorom , a mozda i ubacim nesto u patos ako ubodem neku lovu , uglavnom toplota ce bjezati gore jer je visoko . Sta mislite kad bi gore visoko okacio 2,3 ona plafonska ventilatora , sto sporo vrte ? Ljeti da malo razlade a zimi da guraju toplotu prema dole , sta mislite ?
 
Po svakoj logici trebalo bi da bude sniženje cene, ali izgleda da u ovom ludom vremenu nema nikakve logike.
Ja pitah prošle sedmice pošto su bravarske kutije i rekoše mi na stovarištu da su 170 din. To je za samo 8 dinara jeftinije od najviše cene koja je bila.
Po tome, ja nebih očekivao neka značajnija pojeftinjenja, bar ona koka bi opravdala čekanje i gubitak vremena.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Neki dan narucene cevi za supu cca 7m dubine i 8m sirine. Same cevi 140 000din, proslu nedelju bio i dok sam uzeo dan da novce prebrojim,odem uplatim ono skocila cena.
Hvala clanu @galicije83 na savetima.
Moglo je i da se ustedi ali isao sam na skoro max najjace cevi da posle moze neki apdejt da se uradi.

Stubovi 100x100x3
Roznjace-rogovi 100x60x3
Stafle-letve 80x40x3
Zadnje vezne za zatvaranje limom 60x40
Binder 80x60 gornja zona, 60x60x3 donja zona i ispune.
Plocevina 0.3mx0.3mx10mm
Ostaje limove da pecam krovni obavezno filc.
 
Neki dan narucene cevi za supu cca 7m dubine i 8m sirine. Same cevi 140 000din, proslu nedelju bio i dok sam uzeo dan da novce prebrojim,odem uplatim ono skocila cena.
Hvala clanu @galicije83 na savetima.
Moglo je i da se ustedi ali isao sam na skoro max najjace cevi da posle moze neki apdejt da se uradi.

Stubovi 100x100x3
Roznjace-rogovi 100x60x3
Stafle-letve 80x40x3
Zadnje vezne za zatvaranje limom 60x40
Binder 80x60 gornja zona, 60x60x3 donja zona i ispune.
Plocevina 0.3mx0.3mx10mm
Ostaje limove da pecam krovni
Kako i rogovi i binderi ? Kako to izgleda ?
 
Nazad
Vrh