Objekti za smeštaj mehanizacije

Krov smo do pola postavili samo nemam slike metalne bindere dimenzija hale 55×16.6 radili sve sami ja tata i brat i imali smo fizikalca 1 do 2 kada se nalivali stubove i grede.
20211127-151051.jpg

20211206-160442.jpg
 
Pravite zatvorenu karting stazu ili? :haha: :haha:

Svaka cast i tebi i ocu, nije mali posao napraviti komplet krovnu konstrukciju i ozidati toliku halu:bravo:
 
@Ristaa. Bolje bi bilo da sam prvo zidao pa posle pokrio, ali nisam znao kada cu moci da zidam,jer bila je kombonacija da ga uradim bez ploce, samo zidove i krov, pa sam posle odlucio da ga izbetoniram i pokrijem pa zidanje kad bude...
 
Pravite zatvorenu karting stazu ili? :haha: :haha:

Svaka cast i tebi i ocu, nije mali posao napraviti komplet krovnu konstrukciju i ozidati toliku halu:bravo:
Bio je i brat tu,bindere napravimo 2 komada na dan kada je sve spremno i isečeno,imali smo malih problema kada smo varili po hali pa je išao co2 400ampera u korpu na traktor,losa struja inverteri nikakoo nisu išli.
Screenshot-20220110-233317-Viber.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja ovih dana idem da pogadjam sa majstorom za zidanje videcu koliko ce da bude skup

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Takvu cu da radim iza hale,da napravim supu za masine prikljucne

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ova hala je predviđena za panele i razmak oslonaca je vjerojatno prevelik za uobičajeni pokrovni i fasadni lim. Limovi koji mogu ići na taj razmak su veće visine profila i skuplji te se postavlja pitanje opravdanosti kao zamjene za panele. Pogotovo ako tome pridodamo problem kondenzacije kod limova.
Pa isto ti pokrio je okolo limom ili panelima :ROFLMAO: .
Lim 10e (ima i jeftinijeg) kvadrat a paneli 3cm isto 10e..
Ima ovaj 5cm za 10.5e:https://www.olx.ba/artikal/42703469/zidni-paneli-5cm/
 

@SDF,​

nisi shvatio poantu. Ako je razmak oslonaca predviđen za panele (debljine npr. 8 ili 10 cm), onda lim mora imati dovoljnu visinu profila da može preuzeti jednako opterećenje. Jedino, ako je konstrukcija na manjem razmaku od one na kojoj su paneli dobro iskorišteni, može se razmišljati o primjeni lima. Za precizniji prijedlog treba imati više podataka o konstrukciji, a obavezno razmak oslonaca za oblogu.
 
Ne ne kolega, nisi ti shvatio mene. Htio sam reci da tanji paneli imaju skoro istu cijenu kao lim, i da to nije neki bauk kao sto ljudi misle..
 
Kako radite objekte od bagrema. Da li su samo stubovi bagremovi ili je i krov. Da li ih oblikujete cetvrtasto ili idu oblice? Napravio bih manju supu pa mi deluje zanimljivo posto imam dostupno bagremovo drvo.
 
Ako su dovoljno debeli mozes da ih ucetvrtis, na strugari negde ako nemaju dovoljnu debljinu za to ostavis oblice.
Krov u nasem kraju ide od mekanog drveta, lipa, camovina, topola ko sta ima.


Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh