Objekti za smeštaj mehanizacije

Misliš da svi imaju dozvole,zemlja Srbija.

Inspekcija ti zatvori gradilište,ti sutra nastaviše radove i kod sudije ako ti je prvi put dobiješ uslovnu na 10 godina i to je to.A za 10 godina nećeš sigurno ponovo da zidaš.

A sigurno neće da te ruše.
 
Mi smo se prekljuce pogodili za zidanje hale.. za dva zida da mi uzida koja se vezuju za drugu halu povrsine 150m2 i visina 4.5m uzeo za ruku 1500e..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Zidovi su duzine 12+12m a visina 4.5m

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Juče se čuo sa majstorom što mi je radio šupu, zvali ga njegovi dobavljači, kažu da uskoro očekuju opet poskupljenje gvoždja! Jel ima još neko informaciju... Da li je realno da opet poskupi...
 
1500e majstor uzeo za ruku,toliko kosta njegov rad... a zidovi su duzine 12+12m a visina 4.5m..zeznuo sam se stavio sam x umesto plus

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Juče se čuo sa majstorom što mi je radio šupu, zvali ga njegovi dobavljači, kažu da uskoro očekuju opet poskupljenje gvoždja! Jel ima još neko informaciju... Da li je realno da opet poskupi...
Ja nisam cuo mada se nisam ni raspitivao ovih dana,nema sad sta je tu je ja moram da stavim krov kad ovo uzidam

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ko god je nešto ozidao u životu zna da zidanje nije bauk. Lepe dnevnice imaju majstori. Kod Paraćinca će to dvojica zavrsiti za 10 dana kao od šale. Znači 75 evrića će svaki uzeti na dan.
 
Pa jbg svi dizu cene..evo ti primer kroz dvoriste mi protice potok koji je lepo uradjen betoniran mi radili naravno i sad hocemo da ga prosirimo malo iskopali pored dubina 80cm a sirina 25cm ja mislim i duzina 66m tu da se odradi kao brana majstor je rekao 1000e za ruku samo

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
2010-te godine majstor zašalovao iskopan temelj i taj dan izlili, izidao zid na ciglu zašalovao stubove i cerkaž izlili. I omalterisao sa obe strane. 15m dužine i 4,5m visine. Moja skela bila. I naplatio 300e tada. Naravno ja sam mu pravio malter i cigle vukao.

2017-te temelj bio izliven. Zidali zid 8m dužine i 4,5m visine na ciglu Stubovi cerkaž omalterisano sa obe strane. I još jedan zid su dozidali 1,2m u visinu i to omalterisali... I naplatili 500e... Takođe malter i cigle ja vukao.

2021 u decembru kod komšinice Zidali bedem na Pola cigle... 15m dužine i 2,2m visine... Oni kopali temelj 30cm dubine zidanje šalovanje (sa majstorovim daskama) i cerkaž izlili. Bukvalno su uradili sve za 4 dana lagano i 1500e naplatili.
 
Cena kutija je trenutno 120din plus pdv
Pravio sam drugaru konstrukciju za stalu, nas dvojica radili, 20x10 visine 3,5m do bindera. Stubovi 100x100 5mm, binderi 80x60 4mm, roznjace 60x40 3mm.
Razmak izmedju stubova smo isli 4m, sami smo je i montirali. Izasao je iz posla sa poljoprivredom i hoce da proda konstrukciju, materijal je oko 3000 za kutije bez pdva. Razmisljam da je otkupnim, sta mislite koliko da mu ponudim
 
Ja sam hteo da podignem zadnji kraj ove šupe sa prve slike tako da on bude višlji deo šupe jer je šupa preniska. Znači da pad ne bude ka nazad već ka napred. Ovaj prednji deo bi se pri tom takođe podigao za pet redova cigli da može i rus da prođe ispod. Za sad ispod može da prođe samo rakovica, ali i ona može da uđe samo do polovine šupe po dubini jer auspuh udara u krov.
Svojevremeno sam iza ove šupe napravio nadstrešnicu za bale sojine slame, tako što sam je naslonio na zadnji zid šupe. Sad bih prilikom povećanja visine šupe istovremeno podigao i nadstrešnicu, znači isto da bude - da se naslanja na zadnji zid šupe i da zamenim stubobve za višlje. Time bih dobio višlju nadstrešnicu i mogao bih više redi slame da naslažem ispod nje.
Tako bih praktično dobio dve šupe na po jednu vodu spojene zajedničkim zidom na sredini, a izgled bi bio kao krov na dve vode (iako u biti to ne bi bio krov na dve vode već dva krova na jednu vodu). Šupa je osnove 8x5m a nadstrešnica je malo manje dubine, rogovi od nadstrešnice su 5m a zadnja greda je na 4m od zida šupe.

Znači trebalo bi skinuti oba krova (drveni rogovi i salonit ploče su na šupi, a na nadstrešnici takođe drveni rogovi i trapezasti lim), dozidati na potrebnu visinu zadnji i bočne zidove šupe, nazidati bočni zid nadstrešnice prema komšiji (da slučajno ne uđe vatra do bala ako komšija bude palio travu i lišće kod sebe), i vratiti ponovo krov. Za taj posao mi je letos jedan zidar tražio 3.000 evra za ruke, i ja sam odustao od posla jer mi je to bilo preskupo.

https://postimg.cc/XrcC0YBD]

[/URL]
DSC02376.jpg
[/URL]

[/URL]
DSC02377.jpg
[/URL][/url]


p.s. Ja sam to tako zamislio, a molio bih nekog stručnijeg da mi kaže da li bi to tako moglo da se uradi?
 
Nisam strucan al jeftinije zadnju supu podici i od nje napraviti glavnu supu,a od ove prednje supu za slamu. Manje posla, a i jeftinije. Jedino ne secam se davno sam bio koliko ti je funkcionalno.
 
Nije funkcionalno, sa prednje strane mogu da guram prikolice u šupu traktorom na nos, a sa zadnje strane nema mesta jer pozadi bude kamara i sva ostala radila (tj. možda za nekog spretnijeg i ima dovoljno mesta, ali meni za tu rabotu treba fudbalski teren ::sramota:: ).
 
Nazad
Vrh