Objekti za smeštaj mehanizacije

2h30ily.jpg

Post je spojen: [time]1299445342[/time]
_________________________________________________
2q1i1wk.jpg
 
Ekstra je objekat :D.Jel znas koliki je pad na krovu tj. koliko metara je visok metalni rog gde se srafi profilisani lim ili kako vec da nazovem hocu 15 metara duboku i 20 siroku supu da pravim pa sam u dilemi oko pada konstrukcije da sneg sto pre otklizi zimi
 
steva 1984 je napisao(la):
Ekstra je objekat :D.Jel znas koliki je pad na krovu tj. koliko metara je visok metalni rog gde se srafi profilisani lim ili kako vec da nazovem hocu 15 metara duboku i 20 siroku supu da pravim pa sam u dilemi oko pada konstrukcije da sneg sto pre otklizi zimi

Pojma nemam :sta:
 
Pre tri godine.Samo supa negde oko 14000 + zidovi+vrata+prozori+betoniranje+fasada+farbanje unutra...negde oko 35000-40000 ali hangar je :D ::super:: :ppozdrav:
 
steva 1984 je napisao(la):
Ekstra je objekat :D.Jel znas koliki je pad na krovu tj. koliko metara je visok metalni rog gde se srafi profilisani lim ili kako vec da nazovem hocu 15 metara duboku i 20 siroku supu da pravim pa sam u dilemi oko pada konstrukcije da sneg sto pre otklizi zimi
Bez obzira na sirinu objekta, nije preporucljivo da bude veci pad od 180cm
Bolje je da ti sneg stoji duze na krovu, nego da odmah padne :cao:
 
lackoigi. ne razumem sta ce ti zidovi na ovakav hangar i prozori. I zidovi , kao i prozori nicemu ti nikada nece sluziti. To je samo razbacivanje para. Ovakav hangar se opsije limom, za osvetljenje unutra se upotrebljavljaju table od materijala koje propustaju svetlost itd. Josuvek mi u slbiji patimo od nedovoljne informisanosti. Ali putem ovog foruma ja se nadam da cemo svi mi nauciti po nesto novo. :ppozdrav:
 
Dragane covek bre ima halu a ti hoces da kazes da cigla ne valja! :haha:
Sta reci hangar je do jaja. :D
Dragane predlazem ti da se vrnes iz Svajc i ovde organizujes poljoprivrednu proizvodnju
sa iskustvom koje si tamo stekao. :ppozdrav:
 
SaleCar je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Ekstra je objekat :D.Jel znas koliki je pad na krovu tj. koliko metara je visok metalni rog gde se srafi profilisani lim ili kako vec da nazovem hocu 15 metara duboku i 20 siroku supu da pravim pa sam u dilemi oko pada konstrukcije da sneg sto pre otklizi zimi
Bez obzira na sirinu objekta, nije preporucljivo da bude veci pad od 180cm
Bolje je da ti sneg stoji duze na krovu, nego da odmah padne :cao:

Ne shvatam korist od snega na krovu hangara. Da je objekat koji se greje onda bi bilo logično, a za negrejani hangar ne znam čemu bi sneg bio od koristi. :sta:
 
Ne nalazim ja mane cigli i objektu. Ja samo zelim da kazem kako mogu da se ustede pare.

Evo danas sam merio neki merteci na jednom hangaru. dimenzije su sledece. Od oslonca do oslonca ima 7m a mertek je 16x10, krovni pokrivac je salonit, rastojanje od sredine merteka do sredine merteka je 1m. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh