Objekti za smeštaj mehanizacije

Lep objekat ali dali ti uvek planiras da tratore bez kabine, jel tesko da ce sta vece uci ovde!
I zatvori zadnju stranu skroz!
:ppozdrav:
 
Lepo i korisno... Nego, nebi bilo lose izbetonirati ispod masina... bolje je....
 
Nemas nigde kosnici. Moras postaviti bar na zadnju stranu i sa strane , jer ako padne neki veci sneg i dune vetar zgrada moze pasti. Ina ce objekat je prelep. :D :ppozdrav:
 
Hvala a inace to su te male sitnice koje cekaju malo :cool: betoniranje i zatvaranje zadlje i one bocne strane kosnici i dodata ojacanja nisu potrebna a za visinu je jeste mala da veci traktor sa kabinom kombaj kamion i slicne visoke prikljune masine nemoze proc ali smo mi to pravili samo za nize masine da ne stoje napolju po suncu kisu i snegu .
 
sumar je napisao(la):
Hvala a inace to su te male sitnice koje cekaju malo :cool: betoniranje i zatvaranje zadlje i one bocne strane kosnici i dodata ojacanja nisu potrebna a za visinu je jeste mala da veci traktor sa kabinom kombaj kamion i slicne visoke prikljune masine nemoze proc ali smo mi to pravili samo za nize masine da ne stoje napolju po suncu kisu i snegu .

Lepo odrađeno.
Ja kako vidim da je urađeno nije problem da se podigne višlje jer ceo krov stoji na šrafovima tako da nije problem podići bilo kad naknadno.
 
sta mislite o ovakvoj supi i ovakvoj konstrukciji? :ppozdrav: :D
9igwud.jpg

Post je spojen: [time]1298975844[/time]
_________________________________________________
2598r3p.jpg

Post je spojen: [time]1299001122[/time]
_________________________________________________
25iq5o6.jpg
 
Mogao si i stubove da stavis drvene. Nista nisi vise dobio sto si stavio metalne. Inace konstrukcija je uradjena najjeftinije moguce i za to ti mogu cestitati. Mala zamerka oko ove grede kod kombajna ja mislim da nije dovoljno jaka , a ti nam reci nesto vise onjoj. Da bi smo i mi naucili. :D :ppozdrav:
 
xexexe....pa ovako nas je najjeftinije izaslo.hteli smo metalnu celu konstrukciju pa je bila skupa,pa smo ovako uradili.te stubove smo kupili na otpadu bilo ih puno pa ih ovde iskoristili,a ove gde je kombaj te smo morali da punimo jer su visoki a i konstrukcija je teska,k0d te vece supe gde je kombajn tu je raspon 6 metara i bilo je 3 suve grede i 1 sirova i ta sirova se bas potrefila tu iznad kombajna pa se vidi da je kao malo upustila...a ove ostale tri stoje pravo kao oficiri :haha: :haha: :D
 
Ja sam hteo da slikam jednu slicnu i da okacim na netu. posto si me ti preteko daj dimenzije izmedju merteka i debljinu stafni. :ppozdrav:
 
pa sad nisam te bas razumeo .....sirina izmedju stubova kod ove vece de je kombaj je 6 m; gde mi je ovaj mali traktor je 5m, a kod beraca je sirina izmedju stubova je 4 m,ja mislim dimenzija grede sto nose ovu konstrukciju da je 14x14 cm,ja mislim a ovi rogovi su manji... ali opet nisam siguran za tu gredu dal je tolko ili je mozda veca a mozda manja mada neverujem... :cao:
Post je spojen: [time]1299007665[/time]
_________________________________________________
ja sam prvo napravio ovu manju supu duzine 20 m a da kazem dubine ili sirine 7 m.pa sam kupio zitni kombajn pa sam pravio ovu vecu duzine 11 m a sirine 11 m :D
 
ovde gdje je najvece rastojanje si trebo staviti gredu pravougaonog oblika recimo 20x14,inace odlicna supa
 
Kazner je napisao(la):
odlicno osmisljeno i uradjeno,ali imam jednu primjedbu na kuju mislim da se neces ljutiti
149cg05.jpg
i ovde si trebo napraviti vezu kao sto si napravio gore gdje se spaja sekundarni nosac(resetka) na primarni(vjencanica) :D
Ne mora da ima dole spoj,bas sam juce zagledao konstrukciju na Spensu mnogo masivnije ali na isti fazon uradjeno. ::namigivanje::
 
Spen je merodavan jel!
Ne mora ali bi bilo bolje da je vezana i dole(označeno mesto),to je lagana konstrukcija pa nema potrebe,ja da sam radio vezao bi i dole.
 
Nazad
Vrh