Objekti za smeštaj mehanizacije

Da bice zatvoreno limom, prvo sam razmisljao zadnju samo stranu zatvarat a sa prednje strane ne medjutim mislim da cu i prednju stranu takodje zatvorit samo ta polja gde su kosnici. Takav mi je polozaj dvorista-placa da cu mehanizaciju morat natjerivat samo sa jedne čeone strane druga ceona strana ce bit uz drugu zgradu znaci zatvorena zidom te zgrade.
Planirao sam celu zadnju stranu ( zapadnu) zatvorit limom a ulaz sa preke strane je sa severa


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ali gde su mu binderi, jel ok ovako blag krov, razmak izmedju stubova 5 m jel to uredu?
Stubovi su 120x120 a debljina zida 3 mm


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Za 5m je ovaj I profil više nego dovoljan.
081cdfe47bac7536b313f4be7295a02f.jpg
3f1a1c45a8c1dc7c73ffba0e9c44e5bc.jpg
 
Nemam ja prostor da ulazim sa prednje strane gde je razmak stub od stuba 5 m nego samo cu ulazit sa čeone strane.Oval L profil sto pominjete moram pitat majstora sta je planirao, čim povezuje stubove jer je sve uracunato u cenu, njgov je materijal.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Za 5m raspon ,to je prejako.Pa on moze na 5 m da stavi 2 cevi profilne tipa kao 120x60x4mm po 2.5m duzine,ako hoce na 2 vode,i to ce drzati vise nego dovoljno,spoji oba kraja ta 2 profila u donjoj zoni sa armaturom 8 ili 10mm da ne gura stubove,tj siri ih, i miran je.
 
Nemam ja prostor da ulazim sa prednje strane gde je razmak stub od stuba 5 m nego samo cu ulazit sa čeone strane.Oval L profil sto pominjete moram pitat majstora sta je planirao, čim povezuje stubove jer je sve uracunato u cenu, njgov je materijal.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Kolika je cena za sve komplet?
 
Ne mislim na L profil nego na I (INP) profil za konstrukcije.

Не правимо ми мостове, цена диктира све. Знао сам да израчунам дозвољено статично оптерећење за просту греду и греду са препустима, конзолу и слично . Подсети ме са табелом на моменте инерције.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Ово ми не улива поверење, још је у изградњи вероватно ће те ставити коснике да се конструкција укрути.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
Naravno.i na srednje bocne stubove idu ukosnici i na rogove dodatno kada dodju stafne od gore.i okolo se zatvara,tako da ce biti i tu ucvrsceno+od stuba dole do stuba gore pod 45° grede.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh