Objekti za smeštaj mehanizacije

Na koji razmak da idem letve za trapezni lim ? Ici cu lim 4 ili 4.5mm , onaj najcesci sto se koristi . Binderi su na 2 vode od 80x60 ,na razmaku 3.50m. Duzina jedne kosine bindera je 4.40m. Letve cu 50x30x3mm na kant. Dali je 1m preveliki razmak izmedju letvi i na koliko preporucujete ?
 
To zavisi najvise od rastojanja izmedju bindera i visine profila na trapeznom limu,debljina samog lima je tu manji faktor.Ja sam na supi za te kao letve koristio drvene stafle 5x8cm,a lim trapezni je tr35 profil,razmak izmedju bindera je 3m i letve tj stafle su na 80cm jedno od druge.Da sam koristio profilne cevi 4x6 ili 4x8 ,sigurno bi bile na rastojanju od 1-1.2m.A 1.5m mi nesto puno,koji je razmak izmedju bindera ?. @srdjan7
 
Najveći dopušteni razmak između letvi se može pronaći u tehničkom katalogu profiliranog lima koji se ugrađuje. To ima svaki proizvođač lima. Presjek i vrsta materijala za letve se onda izračuna prema odabranom razmaku letvi (ne smije biti veći od navedenog u katalogu za lim) i razmaku glavnih nosača (bindera). Ne mogu se koristiti tuđi primjeri ako razmak nije jednak. Naime, razmak letvi proporcionalno povečava opterećenje na letvu, ali razmak nosača eksponencijalno povečava naprezanje u letvi.

Cijevi 50/30 ne smatram prikladnim za letve jer je poželjno da lim naliježe na površinu min 40 mm širine.
 
Nine bas pitanje vezano za objekat, ali ne znam gde drugo da postavim pitanje.
Interesuju me plastificirani metalni stubovi za zicanu ogradu. Jel kupovao neko skoro, gde su najpovoljniji I koja je cena ?

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ne znam tacnu cenu,ali kada sam radio 3d ogradu,bilo poskupo.duplo skuplje nego da sam kupim,secem i farbam cevi.
 
Ajd što su skuplji, al što je to tanko majko moja,dal ima 1mm,nego je posle dve tri godine sva ta plastifikacija popucala...tako da,sledeći put i ja ću raditi sam...
 
Planiram pravit montaznu šupu ali nemam nikakvog iskustva oko te vrste gradnje a u majstore sa kojim pogadjam bas i nemam povjerenje te bi mi ovde bilo kakav savjet dobrondosao
Htio sam supu dimenzija
Duzina 20 m
Širina 5 m
Visina 4,5 m
Evo skice sto mi je jedan majstor poslao
Sta po vama ovde nedostaje, meni nekako dosta blag krov tako da i ne vidim da ima bindera, jel se moze bez njih, sta ih zamenjuje, kako je najbolje( najcvrsce) odradit ovakav objekat?
9174f42809aab36bfa1c7e57ba0987a4.jpg



Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh