Objekti za smeštaj mehanizacije

Osnovna bez zavrsne nije dobro.jos ako je izlozeno atmosferskim uticajima bukvalno je pola nestane za par godina.moze,ali i sloj zavrsne preko-kakve god da je-je prava stvar.
 
Nitro crna farbao resetku na cupriji u 2 sloja bez osnovne extra za sat vremena suvo u 2 sloja evo prelazi traktor prikolice neprimeti se
 
Konačno! Jos krecenje i dve sijalice ostalo.
02991d8657f8338f02598491618d29a4.jpg
79e683ea59b7b1e1b84466e32bd8c27a.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Možete li mi dati preporuku za debljinu armature za betoniranje dvorišta. Izvedba bi bila sa dva kolovoza širine 75-80 cm. Uradio bih tampon krupnijom frakcijom drobljenog kamena, a zatim beton iz miksera. To mi je jedini ulaz pa bi tuda prolazili i kamioni ukupne mase do 25t, ali jako retko.
 
Možete li mi dati preporuku za debljinu armature za betoniranje dvorišta. Izvedba bi bila sa dva kolovoza širine 75-80 cm. Uradio bih tampon krupnijom frakcijom drobljenog kamena, a zatim beton iz miksera. To mi je jedini ulaz pa bi tuda prolazili i kamioni ukupne mase do 25t, ali jako retko.
8mm mreza je po meni sasvim dovoljna.I debljina betona od jedno 15-17cm.
 
Ako su kamioni od 25t, onda na tako maloj širini traka, vrlo jaka podloga od mrvljenog kamena, pa iberlauf, pa onda beton 20cm armiran i u donjoj i gornjoj zoni.
Možda je ipak bolje ići betoniranje cele širine jer je veća površina i betonska ploča bi bila čvršća..
 
I onda bi poželjno bilo 2-3 cm asfalta po tome, i tada je večno.
To je sistem kako se grade autoputevi po zapadu. Znači, prvo ide armirani betoniran ploče od 30-40cm, pa onda tanki gazeći asfaltni sloj (3-5cm).
A kod nas znate kako se gradi.. Najskuplji i najkratkotrajniji autoput gde asfalt ide direktno na tucanik ili čak zemlju..
 
Budi bog snama kako rade puteve,ko nogama,koliko puta sam pomislio da mi sa autom nešto nije u redu koliko poskakuje i trese dok ne skontam da je do puta...a tek zakrpe,ko dlon da se posro na gomilu,a kolike su nam putarine i akcize na gorivo trebali bi da imamo pistu...
Aj da nije off totalni...jedan deo dvorišta mi je asfaltiran,tako kako mirosti veli,8 cm asfalta direktno na tucanik nekih 30cm debljine, evo i juče je prošao 4oro osovinac mikser,i razni kamioni tokom ovih 20 godina,i nema nikakvih problema,sli je dvorište asfaltiran celom širinom od neki 5 ili 6 metara,ne samo trake...
 
Gledam kako to rade putari, ide kamiončić i stane pored rupe, dva radnika uzmu lopate i nabace malo asfalta sa kamiona, potabaju lopatom i idu dalje. Posle sat vremena sve je isto.
 
Гледам јуче баш тако крпе рупе само што су ови имали виброжабу везану на канап и вуку је камиончићем. Ја сам се смејао пола сата она скакуће, а онај лик је вуче и кад стану набацају пар лопата асфалта један сиђе доле и жабом то мало спљеска и терај даље.
 
padne prva dobra kisa i rupe koliko hoces,bas kod nas u sellu radili na raskrsnici lopatom nabacali asfalt i kao zavrsili,prvi pljusak opet ista pesma

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh