Objekti za smeštaj mehanizacije

Prijatelji,da ne listam temu,cisto me interesuje kakva je situacija sa cenom za ove metalne konstrukcije od cevi I gore krov od Lima..,radio bi jedan tren za masine 15x10...??
Znam da je jedno vreme bila otisla Cena na 70 evra po kvadratu ,kakva je sada situacija? Je li je pala cena??
 
Mi smo radili sa zorkinim bojama i osnovna i završna na uljanoj bazi. Čišćenje šmirgla pa posle krpa i razređivač da se očisti prašina i ona mast. Ako je neka cev masnija onda mora prvo da se razređivačem očisti pa onda šmirgla.
 
Kojom osnovnom farbom tj markom farbati konstrukciju ?
Uljana ili nitro? Cime ocistiti ?
Ја прво све цеви оперем док су још на земљи да скинем масноћу и офарбам их нитро темељном. После када се изваре само се очисти ту око варова и зафарба. Можеш и три у један фарбу користити пошто је хангар у питању.
 
Najbolja je oksid crvena osnovna, nikako onu sivu.
Posle crvene osnovne, moze nitro, ide bilo sta, a ni ne mora. Ako predjete 2x osnovnom nece zardjati za 50 godina.
 
To znam da uvek kazes oksid crvena No1 ona jel na nitro ili uljanoj bazi?
Majstor mi kaze i npr prvi sloj osnovna,drugi put u npr 4kg osnovne dodati 1ks emajlaka da se poznaju prelazi i nema krize a malko i sija.
 
Prije četiri godine zavarim šarke na neku kapiju i samo na brzinu pređem jedan sloj temeljne. Drži još uvijek, stvarno nemam zamjerki.
Boja chromos, crvena nitro.

U isto vrijeme drugi posao uradio bojom nekog nepoznatog proizvođača, otpada sa metala kao da sam jupolom radio. Zbog žurbe da ne idem u drugu prodavnicu napravim sebi dupli posao (i više od duplog posla jer sad treba sve očistiti).
 
Moze nitro bez problema, ne mora uljana. Uljana moze zavrsna bas ako ima neke potrebe, al s obzirom da je to hala i da estetika bas nije preterano bitna onda moze kako bilo, al osnova mora biti oksid crven. Ona je napravljena od organskog materijala, cinimi se skoljki i nekih jos stena.
Kad se skoljke zalepe za brod stoje 100 godina :)
 
Onda cu nitro oksid crvenu i tako planiram i zavrsnu u tako nekoj nijansi i limove.
Konacno da napravim nesto opusteno i da finisiram kako Bog zapoveda.
Sad da li Hempro nasa stara farbara ili Irkom osnovnu ili Helios nebitna mi je cena samo de nadjem nesto da valja.
 
Nazad
Vrh