Код оваквих објеката, најбољи систем су темељи самци или такозваниђроштињ темељи. Плоче које сада сви фурају су лакше за израду, али су далеко лошији када је реч о испливавању јер им је површина бочних страна много мала. Код темеља самаца та површина је далеко већа.
1) Међутим као што рекох данас нико то не ради јер је споро и тражи посебан ископ, затим армирање стипе која је шира, па њено изливање, затим прављење шалунга тј. оплата па постављање њихово, затим прављење арматурних склопова за темељну ножицу, њено изливање, уклањање оплата после извесног времена, затим насипање земље, па онда између тако добијене решетке насипање дробљеног камена/шљунка пањ егово сабијање. Затим се све то армиира и увеже са арматуром од темељних ножица, па инда бетонирање. Таква плоча је имуна ан све..е сад ово сам описа за зграде наравно, мада је добро и за хале..
2) Али ко ће то све да ради, када је једноставније на месту где ће доћи јелте челични стубови, излијете темељну стопу, у еој оставите јелте плочу са шарафима, а на њу шрафите после челичне стубове, натавно пре тога сте избетонирали целу халу, армирали по пс у одређеним зонама..
Е сад ако се хала зида, онда је пожељно оно под 1 да се уради макар за носеће зидове, плоча не мора да се ослања јелте на роштиљ темеље, већ само на лепо истампонорану и армирани површину...