Objekti za smeštaj mehanizacije

Nadjoh post od ranije
Inace za temelj sam ruke platio 600€ ( dva majstora po 40 i jedan fizikalac 20€, 6 dana su radili ) to je 10 puta manje nego sto mi ovaj intelektualac trazio.
To sam ti i ja odma rekao da taj lud.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
@Marko98 koliko su ti ljudi uzeli novac za konstrukciju i limove bravarske radove sto radili.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Nadjoh post od ranije
Inace za temelj sam ruke platio 600€ ( dva majstora po 40 i jedan fizikalac 20€, 6 dana su radili ) to je 10 puta manje nego sto mi ovaj intelektualac trazio.
Samo im se jedna sitna greškica privukla,stope u temelju se pri dnu kopaju u trapez,mnogo znači za statiku.Ni ovako ništa ne fali,ali to je 15min dodatnog posla.
 
Mislim da je glavni cilj kod stopa u obliku krnje piramide povečatiu površinu temeljne stope s minimalno povečanom količinom betona u odnosu na stope u obliku prizme.
Danas, kad se temeljne jame kopaju strojno, rijetko tko primjenuje tu varijantu s uštedom materijala. Radno vrijeme postaje sve skuplje i občno nije isplativo.
 
Mislim da je glavni cilj kod stopa u obliku krnje piramide povečatiu površinu temeljne stope s minimalno povečanom količinom betona u odnosu na stope u obliku prizme.
Danas, kad se temeljne jame kopaju strojno, rijetko tko primjenuje tu varijantu s uštedom materijala. Radno vrijeme postaje sve skuplje i občno nije isplativo.
A da smanji mogucnost da mraz podigne stopu?
 
Код оваквих објеката, најбољи систем су темељи самци или такозваниђроштињ темељи. Плоче које сада сви фурају су лакше за израду, али су далеко лошији када је реч о испливавању јер им је површина бочних страна много мала. Код темеља самаца та површина је далеко већа.

1) Међутим као што рекох данас нико то не ради јер је споро и тражи посебан ископ, затим армирање стипе која је шира, па њено изливање, затим прављење шалунга тј. оплата па постављање њихово, затим прављење арматурних склопова за темељну ножицу, њено изливање, уклањање оплата после извесног времена, затим насипање земље, па онда између тако добијене решетке насипање дробљеног камена/шљунка пањ егово сабијање. Затим се све то армиира и увеже са арматуром од темељних ножица, па инда бетонирање. Таква плоча је имуна ан све..е сад ово сам описа за зграде наравно, мада је добро и за хале..

2) Али ко ће то све да ради, када је једноставније на месту где ће доћи јелте челични стубови, излијете темељну стопу, у еој оставите јелте плочу са шарафима, а на њу шрафите после челичне стубове, натавно пре тога сте избетонирали целу халу, армирали по пс у одређеним зонама..

Е сад ако се хала зида, онда је пожељно оно под 1 да се уради макар за носеће зидове, плоча не мора да се ослања јелте на роштиљ темеље, већ само на лепо истампонорану и армирани површину...
 
Да, да буду једна целина. Обично се излива она заједно са темељима, а не битно од његовог типа...а ако се даље тежи да објекат има темељни зид од АБ до одређене висине, на који се наставља даље зидање блоковима, опеком, то се накнадно излије, уз обавезно остављање арматурног слопа до жељене висине пре изливања плоче-темеља...има ту више начина рада, кажем све зависи од типа темеља и саме конструкције....
 
Susjed ove godine počeo raditi kuću u ravnici. Skinuo sloj emlje, napravio i tampon od šljunka bez iskopa za temelje. Izbetonirao ab ploču. položio po toj ab ploči položio estrudirani polistiren (stirodur) i na njemu betonirao još jednu ab ploču (plivajuću). Tek u tu drugu ploču je ugrađena i armatura kojase nastavlja za protupotresne stupove. Rekao je da su mu taj način odredili projektanti.
 
Види браћала, данас млади грађевински инжењери раде темељне плоче из разлога јер израчунају за 5 минута потребну арматуру, на местима где иду темељи ојача се арматурни склоп и то је то.
Исто се ради и за зграде, само нико не размишља о испливавању објекта током времена.

Темељи самци, роштиљ темељи су закон за све објекте, само треба времена да се они одраде квалитетно, зато се то данас максимално избегава. Иначе он носи много више него било која плоча, јер му је површина налегања много већа. Он носи и стопом од доле, као и темељним ножицама бочно...а спречавају испливавање објекта...

Ја сам увек за темеље, никако за плоче код објеката који се зидају...а и мој професор је увек галамио на нас када смо избегавали темеље и радили пројетке са плочама АБ...
 
Nazad
Vrh