Objekti za smeštaj mehanizacije

Radi se "plastenik" konacno .Ovde cu ipak prebaciti ovce,a postojece objekte koristiti za mehanizaciju i lager zitarica. 40x11.5 x (5m u sredini i 1.8 sa strane).
273690226_364907895159779_6014534082122135270_n.jpg
 
Jel treba gradjevinska dozvola za hangar za masine 20m sa 10m ako treba da li je neko skoro vadio koliko treba vremena i para da se nabavi.
 
I mene ovo interesuje pa ako neko ima iskustva da nam kaze.
To izgleda zavisi od opštine do opštine. Kad sam završio šupu-halu u kojoj držim deo mehanizacije, 18x10 koja je bez zidova i zašrafljena je za stope, sutradan mi je stigla inspekcija, odmah sam dobio rešenje o rušenju ukoliko ne uspem da je legalizujem. Odobreno mi je posle sve, komšija mi je potpisao, platio sam arhitektu i troškove uknjižbe i legalizacije. Prošle godine sam dobio rešenje o porezu na taj objekat, 39000 din ali kao imam neko oslobođenje od 39000 pa nisam ništa platio, za sad...
 
Ukoliko su stubovi ušrafljeni onda se porez ne plaća, ukoliko su ubetonirani, zavareni, onda se plaća. Tako mi reče jedan inspektor.
Čovek ima šupu gde su ploče metalne ubetonirane pa na njih vareni stubovi, izlazio je poreski inspektor, naravno po prijavi, rekao mu je da uzme šipke beskonačnog navoja, iseče, povari na ploče i zavije matice, i neće plaćati porez...
 
Ukoliko su stubovi ušrafljeni onda se porez ne plaća, ukoliko su ubetonirani, zavareni, onda se plaća. Tako mi reče jedan inspektor.
Čovek ima šupu gde su ploče metalne ubetonirane pa na njih vareni stubovi, izlazio je poreski inspektor, naravno po prijavi, rekao mu je da uzme šipke beskonačnog navoja, iseče, povari na ploče i zavije matice, i neće plaćati porez...
Mislim da nije, inspektor mi je rekao da se ovo moje vodi kao stalni objekat i da će tako biti uknjižen, tj da to što ti pišeš mogu samo otvoreni demontažni. Oslobođen sam poreza zbog ovih tačaka zakona o poreskom kreditu:
Možete imati pravo na oslobođenje ili umanjenje poreza na imovinu u sledećim situacijama:

  • ukoliko ste vlasnik stana i imate prijavljeno prebivalište na adresi tog stana, imate pravo na poreski kredit, odnosno umanjenje poreza na imovinu za 50%, ali ne više od 20.000,00 dinara;
  • ukoliko u kući za stanovanje ili stanu površine do 60 m2, koji nisu na građevinskom zemljištu, odnosno na zemljištu u građevinskom području i ne daju se u zakup, stanuju samo lica starija od 65 godina, obaveza za porez na imovinu se umanjuje za 75%;
  • ukoliko ste vlasnik objekata koji su namenjeni i koriste se isključivo za primarnu poljoprivrednu proizvodnju (objekta za smeštaj mehanizacije za poljoprivredu, repromaterijala, smeštaj i čuvanje gotovih poljoprivrednih proizvoda, staje za gajenje stoke, objekta za potrebe gajenja i prikazivanje starih autohtonih sorti biljnih kultura i rasa domaćih životinja i objekta za gajenje pečurki, puževa i riba) i obveznik poreza na dohodak građana na prihode od poljoprivrede i šumarstva, odnosno obveznik kome je poljoprivreda pretežna registrovana delatnost;
  • ukoliko ste vlasnik poljoprivrednog i šumskog zemljišta koje ponovo privodite nameni, oslobođeni ste plaćanja ovog poreza pet godina (računajući od početka privođenja zemljišta nameni).
  • ukoliko nakon otuđenja ili sticanja zemljišta, površina vaših pojedinačnih parcela koje se ne graniče ne prelazi 10 ari, odnosno ukoliko ukupna površina parcela koje se graniče ne prelazi 10 ari.
Pravo na smanjenje osnovice za porez na imovinu možete steći i na osnovu amortizacije objekta, zbog čega je važno da u Izjašnjenju navedete nformaciju o godini izgradnje objekta, odnosno godini njegove poslednje rekonstrukcije.
Moj advokat je tražio da se se traži ovaj odbitak na osnovu amortizacije, objekat je procenjen na 3.517.840 din. Brine me ako krene naplata, veća mi osnovica nego za kuću.
 
To i zasadis uz zidove neku puzavicu i pustis da se penje do krova,potpuna kamuflaza.,''zeleni'' objekat.
 
Kod nas su toliko kvalitetni snimci da se jedva razlikuje kombajn i kuca...
Dok recimo u americi mozete lagano vidjeti kako covjek pisa.
 
Све што се бетонира тј има темељ мора да се пријави и Архитекта да прави план.Без њега може да прође само ограда са убетонираним металним цевима без церклажа између...наравно после геометра и записник мора да потпише комшија.За шупу од сто квадрата крова платио сам 600е архитекту и те зајебанције.Шупа је зидана циглом и 1 м увучена од комшије тј међе.
 
Ne znam propise u RS, ali u HR, objekt koji je zatvoren sa sve 4 strane nije nadstrešnica. Nadstrešnica može biti zatvorena najviše s tri strane.
 
Nazad
Vrh