Objekti za smeštaj mehanizacije

Гледао сам један магацин на којем се урушио кров на средини. Плафон је подаскан са даскама да не претерам 4-5 цм дебелим. И највеће изненађење даске су невероватно тврде. Вероватно чамово дрво. Не дају да рушимо због нерешеног статуса а како је кренуло све ће пропасти. Штета.
Camovina nije tvrda, cak suprotno.
 
Ne znam, to je teško izračunati, pola gvožđa sam već imao od ranije, drvenu građu isto, lim za leđa, šrafove, beton sam dobio po ceni za mene.. Al sve u svemu ne bi trebalo da bude više od 5000e,što je cena dobre zmajevke, a opet to u opšte nije skupo...
 
Objekat se jedared pravi i na duge staze nije skupo...
Pa ja bih rekao iz mog iskustva, i iskustva oca i dede, da se ni jedan objekat u dvorištu ne pravi na duge staze, svakih 10 ili 15 godina se nešto prepravlja.. Kotobanja, svinjac i štala su pravljeni kako valja pa sad zvrje prazni, i tome slično, uvek nešto nekom padne na pamet da bi bilo bolje da je drugačije, tako da sam ja odlučio da ne pravim više ništa od bloka, cigle i betona, jer je to bacanje novaca na baš na duge staze.. Brdo para je utučeno u garažu, sva sreća rus može da uđe, ali kombajn ne, prikolica samo prazna, uzano između betonskih stubova jedva nekad zmajevku uteram, a pošto je beton i cigla ne isplati se prepravlja... Ovako montažno-demontažno je bolje, em jeftinije, em ko zna šta će meni ili mojom sinovima pati na pamet, pa je bar lako razmontirati i prepraviti, a svakako će služiti svrsi...
 
Ja se ipak slazem sa Galicijem,jednom se pravi,nema sta da prepravljas ako se uradi odma kako treba,smesno je ne racunati dimenzije kombajna kad se pravi supa.
 
Ne znam, to je teško izračunati, pola gvožđa sam već imao od ranije, drvenu građu isto, lim za leđa, šrafove, beton sam dobio po ceni za mene.. Al sve u svemu ne bi trebalo da bude više od 5000e,što je cena dobre zmajevke, a opet to u opšte nije skupo...
Nije uopste skupo za tu velicinu objekta. Samo sto kad se pravi treba napraviti kao sto si ti napravio. Visina najmanje 4 metra i napraviti koje mjesto viska. Iskoristi se to uvijek.
I montazna i cigla ima svoje prednosti, ni jedna nije sto posto bolja. Mi gledamo da kroz koju godinu kada se ustedi malo para da napravimo halu zidanu, da mozemo utjerati sve prikljucke i da se moze istresti koja tona zitarica. Prosle godine je bio ogroman skok cijene soje i mi sami smo to znali ali nismo imali gde sa njom...
 
Nije uopste skupo za tu velicinu objekta. Samo sto kad se pravi treba napraviti kao sto si ti napravio. Visina najmanje 4 metra i napraviti koje mjesto viska. Iskoristi se to uvijek.
I montazna i cigla ima svoje prednosti, ni jedna nije sto posto bolja. Mi gledamo da kroz koju godinu kada se ustedi malo para da napravimo halu zidanu, da mozemo utjerati sve prikljucke i da se moze istresti koja tona zitarica. Prosle godine je bio ogroman skok cijene soje i mi sami smo to znali ali nismo imali gde sa njom...
Znao si prosle godine da ce mnogo skociti cena soje?
 
Znao sam i ja... to ne koliko, ali sam znao da ce biti bolja cena kasnije... samo ni ja nisam imao priliku da lagerujem... Nije sve jedno da li 40 (43) din ili 55 do 60 din (da ne pricam o 70+ cak i 80+ din).
 
Poslednja izmena:
Znao si prosle godine da ce mnogo skociti cena soje?
Pa kako je svemu skocila cena ocekavili smo da ce i soji, jer nema logike da zeljezo poskupi nenormalno a da zitarice miruju. Kada bi imao gde lagerovati zitirice i na normalnoj godini imao bi oko 50e vise po toni nego ovako kada odma sa njive prodajem. Sto nije malo na vecoj kolicini..

Ako i mene pitas kako ce se kretati cena to je vec dosta diskutabilno. Prosle godine je bilo dosta ocigledno za razliku od ove, ovde vec treba mozganja. Ali neko moje misljenje je da ce cena ostati ovakva. Ja da imam lager pola ili 3/4 bi prodao dok bi ovo ostalo ostavio i video sta ce biti.
 
Ja se ipak slazem sa Galicijem,jednom se pravi,nema sta da prepravljas ako se uradi odma kako treba,smesno je ne racunati dimenzije kombajna kad se pravi supa.
Зависи када правиш објекат. Ми смо наш радили 1990/91 годину и висина од 3,6м је задовољавала све ондашње потребе нашег домаћинства, а површина у то време је била солидна 25х12м. Комбајн нисмо имали нити је планиран у то време. Е сада што су се времна променила, па су потребе порасле и овај објека постао мали (низак), па смо били принуђени да радимо други поред њега за већи комбајн, онај мањи џони уђе б(р)ез проблема у њу, овај већи би постао кабрио 😂 ....

Е сада ће и тај стари објекат догодине да се издиже до 6м висине, како би у њему направили мрежасте силосе за смештај куркуруза...наравно цена свега ће диктирати да ли ће се радити цео или у сегментима, пола па касније друга половина, јер је план да се и постојећи чардак продужи за ваљаних 8м....све то изискује новац, а цене као што рекох репроматреијала, горива, челика, дрвета ће диктирати шта ће бити приоритет и у којој мери.....
 
Nazad
Vrh