Objekti za smeštaj mehanizacije

[mention]bojcetic [/mention]
CIT Comerc Temerin, sa njima sarađujemo već nekih 11 godina.
[mention]mladen87 [/mention]
Pozdrav Mlađo, koliko se sećam oko 72 din/kg sa pdv-om. Naravno cena prema nama za veleprodaju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako za koga. Po meni je suludo praviti nov objekat sa smećem starim preko 100 godina. Sve smo mi to isekli u peć za centralno grejanje. A napravljeni zidani objekti sa metalnom komstrukcijom.
 
Гледао сам један магацин на којем се урушио кров на средини. Плафон је подаскан са даскама да не претерам 4-5 цм дебелим. И највеће изненађење даске су невероватно тврде. Вероватно чамово дрво. Не дају да рушимо због нерешеног статуса а како је кренуло све ће пропасти. Штета.
 
Al kod nas Švabe nisu pravile kuće :D

Komšija prepokrivao kuću,našao negde na Tari po 29.000 ali ono je tuga,tanki trupci očigledno sve upredeno.
 
Ja sam u Aprilu krenuo da radim garažu (radionicu),a u sklopu nje i ostave da se sve objedini na jednom mestu.Na kući smo pogrešili pa smo ostavili mali podrum,trenutno u njemu kotao i pelet i nema mesta.Garažu smo isto pravili za jedan auto,a trenutno imam 3+ traktor i viljuškar.

Planirano za 80m3 da siva faza bude tu oko milion (sami sve radimo) na kraju izašlo 2,4 miliona.Još većina uhvaćena po starim cenama.Jer uvek bude daj proširi malo.A nije gotovo još,treba zatvoriti otvore,a ponude za stolariju ~8000€,struju sam radim ali opet i tu sve poskupelo.

Ja mislio sve to da završim sa 3mil.Al trenutno sam kratak minimum 1.5.Užasna godina ko je počeo da gradi ove godine,cene na nedeljnom nivou skakale.
 
Kako za koga. Po meni je suludo praviti nov objekat sa smećem starim preko 100 godina. Sve smo mi to isekli u peć za centralno grejanje. A napravljeni zidani objekti sa metalnom komstrukcijom.
Kad su grede očuvane, da nisu kisle,te sa, starih kuća, one su su sve samo nisu smeće, jel ti shvataš da je to suva TESANA građa, a ne kao nova koja je rezana, staroj građi su godovi netaknut, više nosi tereta oblica od 10 cm nego rezana građa 12x14...
Upoređivati drvo i metal to ne vredi, to što si ti pravio od metala je ok sasvim, al da je smeće izvini druže grešiš mnogo...
 
I u slučaju požara izdrže duže od metalnih. Metalna se zagrije i savije. Masivnijim drvenim gredama treba više vremena da gore dok ne padnu.
 
Nazad
Vrh