Objekti za smeštaj mehanizacije

Koliko mogu vidjeti na svjetskom tržištu je čelik poskupio cca 60€ /t. Ne znam odakle taj skok cijene od 40 % kod nas
 
[mention]Gogi023 [/mention] Mi smo početkom nedelje dobili ponudu za panel 50mm, cena 16,5€/m2 i važi do kraja nedelje.
[mention]coci064 [/mention] Materijal je poskupeo 40% ali ne bi trebalo i ruke. Verovatno neko proba da podigne i ruke, na osnovu toga što je poskupeo materijal, pa ako mu pođe za rukom dobro je, a ako ne nikom ništa. Skočila cena materijala + veća cena za ruke= neće niko pristati na to.
[mention]zarkovmali [/mention] Obično su ruke za izradu i montažu konstrukcije, bez lima oko 0,6-0,7€/kg.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako kod tih metalnih objekata ide sa komsijama? Koliko se mora udaljiti od " medje"? Plac mi je nekih 12.6m sirine i 100m duzine.pa mi je ideja za objekat da stubovi budu do komsija, a po potrebi da dodajem stubove i prodizavam halu.
 
Ako gradis na svojoj brazdi ne treba ti saglasnost komsije, samo nesme ni jedan deo tvog objekta da u lazi u njegov prostor.
 
Ja mislim da postoji nesto u zakonu sa 70cm.
Ali ako je nadstrešnica iznad tvog placa neces imati problema.
 
Kod nas je dva metra... Postoji mogućnost saglasnosti komšije osim kad, se prave hale u industrijskih zoni, nešto zbog vatrogasac i prolaza...
 
Ma odkud valja, napravili neko sranje sa digitalnim merenjem, ceo katastar ima problema sa granicama i međama, pa im valjda bilo lakše da donesu takvu odluku na opštinskom nivou ili šta već... Jebote meni nestala cela njiva, već dve godine se ganjam sa njima preko advokata.. Ne znam kako u drugim mestima ali inđijski katastar je katastrofa, gužva u predmetima, još i ovo sa brzom prugom, spori, ne organizovani itd i sl...
 
Nazad
Vrh