Objekti za držanje svinja - svinjci

Oво је направљено да траје. Не видим на сликама, али као што је члан зоран рекао може се убацити једна пречка доле да ограничи кретање горе-доле. Једна цев од 3/4, арматура 6. Направи се обруч од арматуре и завари тако да цев пролази кроз обруч. Са једне стране цеви се избуше рупе и убаци осигурач. Стави и скида се по потреби а не морају се отварати врата.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Dejo sve cestitke po meni je ispalo zaista odlicno.
Jesi li sabirao koliko te je kostao materijal samo, bez tvog rada?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dejo sve cestitke po meni je ispalo zaista odlicno.
Jesi li sabirao koliko te je kostao materijal samo, bez tvog rada?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Nisam racuno precizno jer nisam imo projekat po kom sam radio nego sam stalno nadokupljivo materijala sto mi falilo i zaboravljo upisivat. Kad imao vremena izracunacu. Okvirno oprema: gvozdjurija,pregrade od dasaka,struja,voda,infra lampe,hranilice,pojilice za prasiliste sarafi,matice....pa ostale sitnice i gotovo prasiliste za 6 krmaca bez rada oko 15.000 po prasilistu,onako iz stomaka lupljeno nekako kada sam sracuno krupniji materijal jer su hranilice,sisaljke i okviri za infra lampe dosta skupe pa podizu cenu po boksu.

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Zaista mi je se svidelo kako je ispalo i smatram da je ovako sadvim zadovoljavajuce za manje proizvodjace.
Mozes li mi jos samo reci u koliki si prostor uspeo da napravis ovih 6 bokseva?
Koliko vidim ostaje normalno ciscenje lopatom?
I ja bih tako odradio, jer ako bih isao na resetke mnogo bi me kostalo.
Posto ja imam statu stalu 7x5 pa razmisljam kako da je odradim.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
5.2 x 5.3 je objekat. boksevi su 1.7 x 2.2 i podesava se sirina...ukljestenja sa 60 pa do 70 i hodnik je 90cm. Pad ide prema hodniku a u hodniku pad na jednu rupu i pored objekta mala septicka rupa. Ma kakve resetke za ovako malig proizvodjaca. Za sad nista slami ne smeta. Nadam se da je za nazimice dovoljno minimum 60 da se ne okrene. Nisu bas male,sasvim su siroke i sa velikim stomakom. Prasenje 10tog 3 kom

Послато са SM-J600FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Znaci ja bih kod mene uspeo da izvucem 8 bokseva, to mi bas odgovara.
Nadam se da ces nas obavestiti i kada bude prasenje kako se ponasaju u prasilistu, koliko su oprasile i kakvi su prasici, jer ako se ne varam ti si uzimao od Edufarma i u Raci.
Taman ces pimoci nama koji treba da prodjemo tvojim putem za koje nazimice da se odlucimo.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jedno pitanje, ako se urade plastični resetkasti podovi izdignuti, posto nema kanala za izdjurbavanje. Kako se to uopšte cisti? Mislim na prasilista sa krmacama.
 
Lepo odradjeno, a valjak posebno zanimljiv , jedino sto je drvo nezgodno ako se uvuce bolest, to se dosta tesko dezinfikuje.
 
Znaci ja bih kod mene uspeo da izvucem 8 bokseva, to mi bas odgovara.
Nadam se da ces nas obavestiti i kada bude prasenje kako se ponasaju u prasilistu, koliko su oprasile i kakvi su prasici, jer ako se ne varam ti si uzimao od Edufarma i u Raci.
Taman ces pimoci nama koji treba da prodjemo tvojim putem za koje nazimice da se odlucimo.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
Hocu,javicu,pocetnik sam i nadam se da ce biti sve uredu...za vikend su 3 na prasenju.
Uzeo sam 6 iz Edufarm i 4 Nukleus Agrar Ruski Krstur.
Iz Rače sam odustao jer je njihova prodaja tako komplikovana da nemam vremena pamtiti i zapisivati.Kod njih nema narucivanja nego ih treba non stop zivkati svake 3 nedelje utorkom da li imaju slobodno nesto ,pa to onda ne bude utorak neg cetvrtak,pa dva puta sam tako zvao i onda je vec prodato u cetvrtak...mislim bezveze do bola.Te iz Ruskog krstura mi se upravo cvile i osemenjavam.
 
Поздав,желео бих да вас питам према вашем мишљењу колико би коштао објекат за 500 товљеника са целом опремом венитилацијом,хранилицама,решеткастим подом итд значи по систему кључ у руке...А опет да изађе најповољније(не најјефтиније).Које материјале предлажете?И још једно питање јел узео неко повраћај од државе ових година за објекте?
 
Поздав,желео бих да вас питам према вашем мишљењу колико би коштао објекат за 500 товљеника са целом опремом венитилацијом,хранилицама,решеткастим подом итд значи по систему кључ у руке...А опет да изађе најповољније(не најјефтиније).Које материјале предлажете?И још једно питање јел узео неко повраћај од државе ових година за објекте?
Ja znam coveka koji je uradio za 700kom izaslo ga je 130.000e aa opremom sve.
Isti taj covek uradio jos jedan objekat sa tecnom ishranom isti toliki kapacitet Shauer oprema sve 200.000e.
Napunpane cene skroz, ali za 500kom mislim da moze da se uradi za 80-90hiljada.
Ako mozes i neki povracaj da ubodea eto ti svinjac za 500kom po 50-60hiljada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nije mi jasno što bi se neko ko ima toliko para drndao sa svinjama
Ако то стварно мислиш,то ти је разлог зашто ти нећеш имати никад толико пара.
 
Poslednja izmena:
Povracaj se dobija do 100 kom od drzave ili pokrajine preko toga ides na ipard,ja sam vise za varijantu ozidas objekat stavis resetke i hranilice pa izbacis koju turu pa uradis jamu ,pa onda koji turu sistem za hranjenje itd itd ,50 puta 10 objekat beton blok ,pokriven crepom i podaskan itd oko 30 hiljada eura onako na crno sto bi se reklo
 
Povracaj se dobija do 100 kom od drzave ili pokrajine preko toga ides na ipard,ja sam vise za varijantu ozidas objekat stavis resetke i hranilice pa izbacis koju turu pa uradis jamu ,pa onda koji turu sistem za hranjenje itd itd ,50 puta 10 objekat beton blok ,pokriven crepom i podaskan itd oko 30 hiljada eura onako na crno sto bi se reklo
Mare to stoji na papiru da ako drzis do 100kom, znam ljude koji su konkurisali za povracaj a kapacitet im 800 do 1500kom mislim da su isli i preko pokrajine i republike.

Jedno pise u uredbi a kroz praksu je drugacije.I ja sam konkurisao za opremu pre7 godina a drzim vise od 100kom i farma mi je registrovana na vise od 100kom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nije mi jasno što bi se neko ko ima toliko para drndao sa svinjama
Da mi ne verujes sad, ali upravo dize farmu za krmace taj oko 220-250kom krmaca celoukupna investicija mu je oko 700hiljada €
Jer ovako ce ga kvalitetno prase izaci oko 45e a da uzme iz uvoza 115e+ ostale troskove oko uvozq, to je po ceni u januaru kolika je bila.
Tako da on celu investiciju isplatice samo za razliku u ceni te od 50-60e po kom sigurno ce isplatiti za manje od 5godina, gde su mu tu subvencije preko 10mil dinara( racunajuci za krmace i za predate tovnih svinja).
+ prava preceg zakupa zemlje dobije a tamo u njegovom kraju je zemlja 400e ha a on je dobije po 170-190e za ha mozda i manje kad ide prava preceg.

Eto kako mu se ne isplati.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Otkud ti znaš da ja već nemam toliko para
Познајем менталитет.Да имаш,не би написао то што си написао,а ако имаш онда би лагао све нас,јер имаш а опет се дрндаш како ти кажеш са свињама.Јбг договори се сам са собом.:ppozdrav:
 
Naravno da nemam zato se i drndam sa svinjama a ko ima 100 000- 200 000 evra može samo lud da se mlati sa svinjama jer postoje puno lepši, lakši, sigurniji i unosniji poslovi od svinja sa kojima nikad ne znaš kako ćeš da prođeš
 
Naravno da nemam zato se i drndam sa svinjama a ko ima 100 000- 200 000 evra može samo lud da se mlati sa svinjama jer postoje puno lepši, lakši, sigurniji i unosniji poslovi od svinja sa kojima nikad ne znaš kako ćeš da prođeš

Који су то послови.чисто ради знатижеље?
Не видим разлог ако је неко зарадио 100 000 на свињама,да би прекинуо да се бави тиме,сваки човјек је прича за себе и далеко више цијеним такве људе него такве као што ти описујеш.
 
Nazad
Vrh