Objekti za držanje svinja - svinjci

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
551
Нема среће. Колико знам може да се купи цео механизам. И то на мишиће. Али посебно 1 део не. А ту је већ и доле на оном крсту проблем, вероватно је заглављивала. Једно од решења везати ланац за шипку на слици, други крај за арматуру на врху тубеомата и наместити висину. Или провући 2 ланца кроз целу хранилицу да вире 10-так цм доле у тацни. Цев од хранилице легне на ланце и како прасад вуку ланац храна испада.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.

Marko 96

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jun 2012
Poruka
11
Да ли може нека боља слика тог механизма? Зар је толико компликовано да се не може решити код неког доброг бравара/стругара?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
551
На фарми су врло добри мајстори, и они су дигли руке од поправљања. Пластични делови. Сликаћу сутра.

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.793
Да ли може нека боља слика тог механизма? Зар је толико компликовано да се не може решити код неког доброг бравара/стругара?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Mislim da je ovo od šauera,nisam siguran,al ovako izgleda.

ljusha

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2009
Poruka
2.793
Нема среће. Колико знам може да се купи цео механизам. И то на мишиће. Али посебно 1 део не. А ту је већ и доле на оном крсту проблем, вероватно је заглављивала. Једно од решења везати ланац за шипку на слици, други крај за арматуру на врху тубеомата и наместити висину. Или провући 2 ланца кроз целу хранилицу да вире 10-так цм доле у тацни. Цев од хранилице легне на ланце и како прасад вуку ланац храна испада.

Ipak ima sreće. ;)
U jednoj firmi su mi tražili za komplet mehanizam oko 50 e.
A ovde sam našao posebno prsten za štelovanje.Na slici je ovaj donji.
Cena oko 400 din.

Sapatnik

Novajlija
Učlanjen(a)
6 Apr 2018
Poruka
551
То је срећа. Али овде колико видим неће бити исти ход подизања и спуштања.

Vrh