Objekti za držanje svinja - svinjci

Koja je cena grejnih ploci za prasad,i koliko su efikasnije od kvocke?
Jomapeks 74e+pdv, mnogo su evikasnije, posto je najveci problem hladna ploca, sa sa grejnom plocom to resavas, samo 2-3 dana po prasenju stavis sijalicu od 250w dok nestvore sopstveni sistem termoregulacije. Pozdrav
 
A sta mislite o tome da se npr uzme grejni kabal i da se po mrezi od armature odradi kao zmija na po 5cm i onda da se preko toga izlije betonska ploca?
 
A sta mislite o tome da se npr uzme grejni kabal i da se po mrezi od armature odradi kao zmija na po 5cm i onda da se preko toga izlije betonska ploca?
Komplikujes, i sta ce ti drzati konstantnu temperaturu, ove ploce su 1,2 x 0,4 m, i imaju u sebi senzor koji odrzava tem 32-35C, a trosi 80W manje od obicne sijalice. Zasto izmisljati toplu vodu :ppozdrav:
 
Pravim bokseve za oprasenice duzine 2.4 m posto ce mi polovina biti pvc resetke druga polovina ide od betona.Molim za savet,dali da stavim stiropor ispod betona ili da preko betona ide neka gumena prostirka?
 
Moze li neko da mi kaze dimenzije gredice za resetkasti pod,pravio bih kalup pa mi trebaju dimenzije?:ppozdrav:
 
Pozdrav svima :ppozdrav: Potreban mi je savet u vezi ventilacije na tovilstu koje pravim. Svinjac ce biti velicine 26x 7.5metara. Kapaciteta oko 170 tovnih svinja. Planiram da postavim ventilatore koji ce vuci vazduh gore pa napolje ali nisam siguran koliki ventilator bi mi bio potreban i koliko komada. Ako moze neko da mi kaze iz svog iskustva koliki precnik cevi bi bio dovoljan. Ako ima neka slika jos bolje :osmeh: Hvala unapred !
 
Pozdrav svima :ppozdrav: Potreban mi je savet u vezi ventilacije na tovilstu koje pravim. Svinjac ce biti velicine 26x 7.5metara. Kapaciteta oko 170 tovnih svinja. Planiram da postavim ventilatore koji ce vuci vazduh gore pa napolje ali nisam siguran koliki ventilator bi mi bio potreban i koliko komada. Ako moze neko da mi kaze iz svog iskustva koliki precnik cevi bi bio dovoljan. Ako ima neka slika jos bolje :osmeh: Hvala unapred !

Lepo je druze moj sto si resio da pravis objekat, ali ne znam koliko ti je to pametno u ovom momentu. To ce lepo da te kosta a zarada na tovljenicima je ili minus ili bedna. Ja se bavim svinjarstvom vec vise od deset godina, imam svoje krmace, pa tovim i zadnje dve ture- bolje da sam prasce prodao u decembru i za bozic. Dobra mi je konverzija oko 3 kg, lepa rasa svinja ali malo ostaje. izbacim godisnje oko 100 tovljenika, ranije sam kupovao prasce e to je tek propast kad ti obore cenu. Ne znam sta da ti kazem lepo je kada covek hoce da radi, da ima nesto ja sam uvek zato. Ali u ovoj zemlji samo lopovi i neradnici mogu da zarade, nemoj da te ovo sto sam napisao obeshrabri ili iznervira nije mi to namera. Samo sam iskren:ppozdrav:
 
Šta će nama ventilacija kad nam duva kroz dzepove a počelo je i kroz glavu pošto u njoj nema ništa čim se bavimo svinjarstvom.
 
Ljudi znam ja dobro koja je cena i kakva je situacija sa svinjama.Nisam pocetnik u ovom poslu i imam preko 100 komada trenutno. Recite mi koji se posao sada `isplati` i odmah cu da razmislim o tome :osmeh: Mile sve sto si rekao je tacno situacija je losa trenutno ... Lopov nisam neradnik nisam volim ovo sto radim i nastavicu a najvise bi voleo kad bi mi pomogli i odgovorili na pitanje vezano za ventilaciju :ppozdrav:
 
Ljudi znam ja dobro koja je cena i kakva je situacija sa svinjama.Nisam pocetnik u ovom poslu i imam preko 100 komada trenutno. Recite mi koji se posao sada `isplati` i odmah cu da razmislim o tome :osmeh: Mile sve sto si rekao je tacno situacija je losa trenutno ... Lopov nisam neradnik nisam volim ovo sto radim i nastavicu a najvise bi voleo kad bi mi pomogli i odgovorili na pitanje vezano za ventilaciju :ppozdrav:
Komso samo ti radi i ne boj se ,ako pametno radis i volis taj posao, ne mozes propasti, moze samo da zaradis vise ili manje. Dok smo kuvali soju nikada ni sa najlosijom cenom nismo bili u gubitku , sada smo se pogospodili pa je przimo ili menjamo za pogacu pa se desi da se opasno priblizimo 0 tj. nuli. ps. takodje planiramo prosirenje i pomno pratimo novitete, i da napomenem takodje imamo problem sa ventilacijom koju smo do sad resavali prirodnim putem,ali moraju se ugraditi ventilatori kojih takodje sada imas zaista u solidnoj ponudi.
 
Nemojte mi zameriti na šali, na svu muku moramo se malo i šaliti.
ZOKIB kao što je rekao "nadalj" kod mene je prirodna ventilacija i nisam zadovoljan i ja moram nešto menjati tj. ugrađivati ventilatore.
 
Planiram da pravim cekaliste za krmace tj. imam takav objekat postojeci potrebna je mala prepravka. Interesujeme kolike su dimenzije boksova kod vas? Postojeci objekat je dimenzija 3,30mx4,60m. Koliko moze boksova da se napravi?Mislim da moze sedam komada,sta vi mislite? Mozda je pisano i ranije o ovom ali namogu da listam sve ispocetka.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh