Objekti za držanje svinja - svinjci

Imas u Zablju firmu Vos sistem ili Jomapeks.
 
Duzina 200/220,sirina 55/65,ispred hodnik 70cm i pozadi nekih,120do 140cm.

- - - - - - - - - -

Planiram da pravim cekaliste za krmace tj. imam takav objekat postojeci potrebna je mala prepravka. Interesujeme kolike su dimenzije boksova kod vas? Postojeci objekat je dimenzija 3,30mx4,60m. Koliko moze boksova da se napravi?Mislim da moze sedam komada,sta vi mislite? Mozda je pisano i ranije o ovom ali namogu da listam sve ispocetka.:ppozdrav:

Ako ti je 4,6 iznutra mogao bi i 8kom,4,6/8,dobio bi boks sirine 57cm.
 
Planiram za par dana da pocnem da vadim trule drvene pregrade u svinjcu i da varim gvozdeno. Mislim da sam na ovom forumu ranije procitao koje boje (farbe) na svinje deluju razdrazujuce a koje umirujuce. Sad ne mogu to da nadjem a ne bih da mi krmace budu besne . Mozda neko zna koju farbu uzmem?

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Crvena deluje umirujuce na svinje,al sta god ofarbas u skorije vreme farba ce da spadne,uzmi sto kvalitetniju.
 
Redovno prskanje u 90% ih resava, svakih 5-6 dana, posto na ovakvim tem. od polaganja jajasaca do odraslog oblika treba im 9-12 dana, i ako su u obijektu bazeni koristiti preparate za razgradnju osoke, posto na taj nacin se sprecava stvaranje povrsinskog ,, kolaca,, osoke u koji one polazu jajasca i koriste ga kao hranjivi medijum.:ppozdrav:
 
Meni se najbolje pokazao Neopitroid premijum,nema agresivan miris, odlicno djeluje, ali se mora prskati sa motornom prskalicom da bi se napravile sto sitnije kapljice(magla), ja stavim diznu na 1.5 i puni gas. Prskam obicno pred samu noc kad se muhe smire i vrate u objekte,, da svu sve na okupu,,. Prskanje je svaki 5-6 dan zbog razloga koje sam vec naveo, a svinje naravno da su u obijektima. Ventilacija se iskljuci na 15-30 min i ponovno se pali punim kapacitetom da se obijekti izdrace. Posle par tretmana lanac polaganja jaja se prekine, i u drasticnoj mjeri se broj muha smanji.
 
Jel ima neko ko je uzeo opremu za farmu i da je predao za podsticaje??
 
Postoji li negde šema ili uputstvo pravljenja betonskih valova za pojenje svinje. Majstor koji nam je nekad pravio betonske valove je poodavno umro, a nigde u ponudi novi ili da ih neko pravi, pa bi ja sam pokusao da napravim jedan-dva za potrebe svog gazdinstva. Puno hvala
 
Evo planiramo ovih dana da pocnemo gradnju svinjca.
Ali kao i uvek(kod nas je to moglo bi se reci uobicajna pojava), neko navija da komsiji crkne krava! U ovom slucaju se komsija buni sto zidam svinjac, a sve je to pocelo od nekog inata i kontriranja, ne bi o tome da polemisem. Uglavnom im smeta smrad od svinja, koji se nece takoreci ni osecati jer će biti sistem septicke jame, a udaljenost od kuce je preko 15m. Drugom komsiji kojem bi svinjac bio blize(2-3m) nego ovom prvom to ne smeta, znaci ovo je cisto kontriranje...
Ja drugo mesto za svinjac takoreci nemama. Da bi ga napravio, morao bi da posecem voce, a poznajuci ih, i na tom mestu bi im smetalo.
Zna li neko kakve su procedure sa dozvolama za gradnju i legalizacijom i koliko objekat sme da bude udaljen od stambenih objekata? Ako ovako budem poceo da gradim, grant ce mi svaki dan dolaziti inspekcija.
Za projekat je tu tatin prijatelj koji to moze u veoma kratkom roku da uradi, ali ostaje pitanje gradjevinske dozvole, tj. za koliko vremena i da li se moze dobiti zbog blizine stambenih objekata?
 
Objekat za držanje životinja ne sme da bude bliži od 100 metara do stambenih objekata i to će ti tražiti komunalna inspekcija jer ona odobrava upotrebnu dozvolu u kojoj će da piše za šta je objekat namenjen. Prvo trebaš da tražiš informaciju o lokaciji u lokalnoj direkciji za urbanizam. U toj informaciji pisaće da li je ili nije moguće graditi objekat tog tipa. Ako može, onda ide projekat, pa građevinska dozvola pa upotrebna, pa uknjiženje i to je to par hiljada eura zajebancije. Ili gradnja na crno pa legalizacija, ako gradiš na crno, a komšija te prijaci (zavisi koliko te voli) sledi ti prijava ko vrata. Iz tvog posta vidim da si se spremio za crno, tako naoštri živce i uvuci se komšijama.
 
ja pravim objekat za svoje potrebe, a ne neki ogroman svinjac. Onda ispada ako mora da bude udaljen 100m da ni jedan svinjac u selu nema upotrebnu dozvolu. Jedino ako ne napravim u papirima kao pomocni objekat:sta:. Ne znam sta da radimo. Tata rasejan nacisto... Nemam ideju gde da zidam. Svinje su u drugom objeku odakle moram da ih iselim, a ako ne uspem da ozidam, sve cu morati isprodavati.... A steta. Imamo bas dobre i kvalitetne svinje.
 
Nazad
Vrh