Objekti za držanje svinja - svinjci

Jel ima komšija svinjac,štalu,otvoreno đubrište il slično?
Nema taj. Drugi komsija ima svoj mini svinjac i tu povremeno gaji svinje.
Jos nismo odlucili (tata je pokusavao da se dogovori), ali verovatno cemo ga pomeriti na drugu lokaciju. Samo tu moram kopati preko 100m kanala kako bi doveo vodu i struju i jos je izvan dvorista i blize lopovima...
 
Dajte neke slike plastičnih rešetaka,lmate li brojeva telefona gde se mogu kupiri.
 
Dajte neke slike plastičnih rešetaka,lmate li brojeva telefona gde se mogu kupiri.

Imam ja na prodaju polovne plasticne resetke,za odgajivaliste i prasiliste.

- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Lepo, samo kad ce se to isplatiti na ove cene i na ovu politiku koja se vodi u Srpskom agraru?
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cast, oprema je vrh, i zasto odma kukati kad ce se isplatiti, svake godine po malo i doce i zarada, samo na ovoliku investiciju da je bilo uraditi potpuni resetkasti pod i onda bi bilo full fullova. Jos jednom sve pohvale i sretno u daljem radu.:ppozdrav:
 
Mene zanimaju tri stvari:

1. kako ste resili grejanje prasilista ili tovilista
2. kako ste resili rashladjivanje tokom leta
3. ako neko moze da mi slika kako se montiraju ona kupovna ukljestenja,kako sam primetio fiksni je samo onaj deo gde je hranilica
 
Mene zanimaju tri stvari:

1. kako ste resili grejanje prasilista ili tovilista
2. kako ste resili rashladjivanje tokom leta
3. ako neko moze da mi slika kako se montiraju ona kupovna ukljestenja,kako sam primetio fiksni je samo onaj deo gde je hranilica

Za prasice idu grejne ploce, 0-4 x 1,2m, a grijanje obijekta sa centralnim grijanjem
Hladjenje obicna ventilacija, neka je samo svijez vazduh a tmperaturu oni dobro podnose posebno mladje zivotine
Ukljestenje se fiksira na 4 tacke stim da ceoni dio skroz fiksan, a na zadnjem djelu imas stopu koja se fiksira na resetke i na nju se natakne bocna strana uljestenja i samo se zavrne saraf, a sve dijelove dobijes uz ukljestenje, naravno dodatno se placa.
 
Za prasice idu grejne ploce, 0-4 x 1,2m, a grijanje obijekta sa centralnim grijanjem
Hladjenje obicna ventilacija, neka je samo svijez vazduh a tmperaturu oni dobro podnose posebno mladje zivotine
Ukljestenje se fiksira na 4 tacke stim da ceoni dio skroz fiksan, a na zadnjem djelu imas stopu koja se fiksira na resetke i na nju se natakne bocna strana uljestenja i samo se zavrne saraf, a sve dijelove dobijes uz ukljestenje, naravno dodatno se placa.
JA planiram sam da varim ukljestenja,ipak mi je dosta jeftinije,samo me zanima ako ti nije problem da slikas taj drzac sto ide na resetke da pokusam da prekopiram :DDakle za prasad je dovoljna ona kucica da se uradi i grejna ploca u njoj.
 
Jesi to izbacio resetke za prasad i ako moze razlog za nas juniore u svinjarstu :D

- - - - - - - - - -


Je l' ovo bilo prasiliste ranije? Koliko je izaslo renoviranje,ako nije tajna?

Izbacili smo skroz krmace,idemo samo na direktan tov.

- - - - - - - - - -

Svaka cast, oprema je vrh, i zasto odma kukati kad ce se isplatiti, svake godine po malo i doce i zarada, samo na ovoliku investiciju da je bilo uraditi potpuni resetkasti pod i onda bi bilo full fullova. Jos jednom sve pohvale i sretno u daljem radu.:ppozdrav:

Razmislili smo za resetkasti pod za kompletnu farmu ali je sad vec kasno,jer je objelat napravljen pre 20 i kusur godina i ima resetkasti pod samo na jedno 20% iz boksa,ali tu se cisti samo sa vodom nema nista lopatom da se radi,tako smo radili prosle godine.To ako bi za koju godinu nalravili objekat za krmace i tov sigurno bi islis samo resetkasti pod na ceo objekat.
 
Ma obijekat je fantazija, znam da je posao lupati plocu i raditi izmjene u vec postojecem obijektu, posto sam kroz to sam vec prosao, ali kad prebacim prasad sa potpune resetke, na pod sa 30% resetke kao da nisu moja prasad. Samo napred i za 5-6 godina ide sigurno novi obijekat, sa potpunom resetkom, prvo da ti ovaj zaradi dobrog mercedesa :cool:, a naravno prije toga da se isplati. :ppozdrav:::novac::



334rlet.jpg
 
attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

Je l' ovo prepravljano pa su ubacene naknado resetke?Koje su dimenzije boksa?

Da,prasiliste je unutrasnje mere 10 x 6,4,zidano 2005,ceo pod je radjen od betona,tad resetke bile skupe a sad sam prepravio desnu stranu a nadam se da cu sledece i levu,ima 10 boksova,dimenzije su 240 x 200.malo su siri,al i dobro je sto su siri i ima se prasadi.
 
Nazad
Vrh