O konjima

Novom postavkom foruma još nisam ovladao, tako da nisam u mogućnosti da izbrišen moj post br.24 u ovoj temi :
"Луткар је Миленко Веселиновић. Био нам је председник клуба "илија Фрча - Мики", ali je напустио клуб прошле године. Што се његових коња тиче, не бих ништа друго рекао сем да су дебели и лепо опрани, са моје стране немам других позитивних коментара."

Naime, zamoljen sa od gospodina Veselinovića da uklonim moj komentar vezan za njegove razloge napuštanja kluba. Dakle, nisam izneo neistinu, da bi to bio razlog brisanja posta, već sam "zamoljen da to učinim u ime dugogodišnje saradnje". Ovom prilikom se javno izvinjavam, što sam, malograđanski, nesmotreno, izneo u javnost nečiju finasijsku poziciju i obaveštavam da sam se obratio i moderatorima sa molbom da skinu ovaj moj post.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa , ako bi se otovrila tema sa takvim naslovom pisalo bi se. Jer kad se otvori nova tema, ne samo o tome, nego o bilo čemu to Google indeksira za par dana, pa se počne pojavljivati u rezultatima pretrage, ljudi to posete, pa i počnu pisati o toj tematici. Članovi ispod 30 poruka ne mogu otvarati teme, pa mi se javi ako si zainteresovan za takva pisanja.
 
interesujeme kod konja crijevni paraziti posto imam vise rasa konja hranim ih jednakom hranom pored pase imaju sijeno i zob sijeno navece imaju na raspolaganju po volji zob dobijaju zavisno od uzrasta od 1-4 kilograma dnevno ujutro prije izlaska na pasu i navece voda je na raspolaganju po volji.Pored engleskih punokrvnjaka imam i arape,haflingere,ponije,bosanske brdske ali nekako su mi pojedini neuhranjeni,ne svi vec pojedini sobzirom da su najstariji cetri godine znaci nisu stari pame stoga interesuje ako neko zna a sigurno da zna nesto o crijevnim parazitima i kojim srestvima se lijece.Unaprijed hvala
 
Ja sam kupovao pastu na 50 kilograma ide obelezena doza na tubi.Izadje oko 2 500 RSD po grlu (zavisnosi od tezine konja).
Ne znam tacan naziv ali ima ih u poljoprivrednim apotekama.Kolega @ivanm je veterinar i veliki poznavalac konja pa ga pitaj za savet.
 
Takodje sam koristio pastu, samo sta je moja bila manje od 1000din. Uvezena je iz Rumunije, to koriste vecina vlasnika kasaca, pa sam preko njih nabavio. Meni su isto preporucili i paradajz, ali zaboravio sam kako treba da se da, kazu ako ni pasta ne uspe, paradajz hoce 100%
 
Vidjao sam po vašarima rumunske paste ali nisam uzimao.Meni su neki stari konjari pričali da je i ren skroz dobar samo što je problem naterati konja da pojede par korena rena,jedino na foru da se umeša sa nečim...Za paradjiz sam čuo da presečen na kolutove i previjan par dan na bradavice skida bradavice potpuno (kod ljudi naravno).Verovatno ima neku kiselinu koja može da pomogne u mnogo čemu.
 
Ja sam kupovao pastu na 50 kilograma ide obelezena doza na tubi.Izadje oko 2 500 RSD po grlu (zavisnosi od tezine konja).
Ne znam tacan naziv ali ima ih u poljoprivrednim apotekama.Kolega @ivanm je veterinar i veliki poznavalac konja pa ga pitaj za savet.[/QUOTE]

Hvala prijatelju na komplimentu. Zbog vas sam se oglasio na ovom forumu posle više od mesec dana. Opširniji odgovor se nalazi na
пољопривреднифорум.рс - ћирилицом, због забране писања овог линка
 
nisam znao gde da stavim ove video snimke, pa reko ajde ovde. inace na snimcima je tradicija naseg mesta tj. jahanje za 2. dan bozica, ovo su dosta stari snimci, ali lepo se vidi:


 
ali nevidjene su fotke, ja sam drzao engleze i noniuse ali ove mrge od stvorenja stvarno ulivaju strahopostovanje

---------- Poruka napisana 04-01-12 u 00:23 ---------- Prethodna poruka je 03-01-12 at 23:40 ----------

nedavno sam nasledio 15 ha zemlje u tamnavi.ranije, kao srednjoskolac sam drzao engleze i noniuse, ali kad sam upisao fakultet sve sam ih prodao,,,,,,,,i nikako da prezalim.imam nameru sad da obnovim imanje, hocu da napravim jednu plantazu voca i da kupim za pocetak barem jednog konja za jahanje.voleo bih ako bi naisao na noniusa, ali ne znam vise ni kako im se krecu cene, ni ko ima da ih gaji.oko mog imanja u krug 20 km, mislim da nema konja u opste, a dedine price..........ranije smo imali jednu ogromnu stalu koja je bila puna konja ,, a danas,,,,niko nista.s obzirom da sam visok 190 i da imam 90kg, neka mi neko preporuci neku krupniju rasu konja izdrzljivih za jahanje koji bi mogli jos jednog tolikog konja da nose na sebi,,,...salim se, hteo bi da treniram zivotinju, i imam zelju da se makar nekad.......u dalekoj buducnosti pojavim kao ucesnik na trkama izdrzljivosti do 160 km, zaboravio sa inace strucan naziv za te trke.e,,,da ne bih pisao sabrana dela i memoare, toliko od mene, srecna vam svima nova godina, da svim ljubiteljima stale budu pune ovih lepih zivotinja i sve najbolje.pozdrav
 
pozdrav morke,
to sto ti hoces se zove endjurans ili daljinsko jahanje, za to je najbolje da uzmes nekog galopera koji je zavrsio sa trkanjem, ne preterano star. oni se najvise koriste u endjuransu. mogu i lipicaneri, malo vise treninga, ali mogu. javi mi se na pp, i naci cemo nesto, ako hoces da uzmes, brzo i povoljno.
pozdrav :)
 
evo kako je bozicno jahanje izgledalo ove godine, bila je losa organizacija a i fali 2. deo koji nmg da skinem sa cd-a :S :


 
Dali je moguce da od proslog januara niko nije pisao u ovoj temi. Interesuje me zdrebe ili kobila domaceg brtsko-planinskog konja,naravno da kupim u siroj okolini Sremske Mitrovice.
 
Dali je moguce da od proslog januara niko nije pisao u ovoj temi. Interesuje me zdrebe ili kobila domaceg brtsko-planinskog konja,naravno da kupim u siroj okolini Sremske Mitrovice.

Ako ne postoji pitanje ili komentar, zapažanje i sl. ne vidim razlog zbog koga bi neko nešto pisao u ovoj temi....Ima članova ovog Foruma učlanjenih pre par meseci, pa su već naslagali 200 i kusur poruka po raznim temama,pitajući i što treba i obratno, a ti, u odnosu na datum učlanjenja "mršavih" 81, ali ni ja nisam ništa bolji od tebe.......
Što se tiče pitanja u vezi kupovine, imaš Vašare po Sremu u današnje vreme skoro pa u svakome selu po jedan, prođi, pogledaj, pazari.........Na kraju, Ruma, svakog 3. u mesecu, ima te robe koliko hoćeš, ako u međuvremenu ne nađeš ništa......
 
Био ми је потребан катран за копита, потражио по вет. апотекама, кажу - нема. ВЗ Земун је имао доста добру копитну маст, али је он отишао под лед. Потражио по нету имали која радња која продаје коњичку опрему и просто сам се запрепастио када нисам успео да нађем ни једну једину српску радњу која се оглашава на нету а да продаје коњичку опрему. Изузетак је "Клаир", из НСа, мада су они само представници словеначке фирме, од којих сам и наручио оно што ми је било потребно. Знате ли неке фирме које се баве продајем опреме ?
 
Nema druze, mrka kapa sto se toga tice...Clair je otprilike jedini ozbiljniji, ali su im cene dosta paprene. Konkretno tu mast sam uzimao od njih, al mi se ni malo nije svidela, umesto da omeksa kopita spoljni deo je poceo da se kruni odjednom, kao da ima neku kiselinu u sebi il sl...pa sam prestao da je koristim. Sad koristim neku nemacku vise onako u vidu gela i zadovoljan sam.
Imas i Peru iz Subotice, dosta fer covek, "zastupnik" za Horze (citaj, ide u madjarsku za ono sto ti treba i donasi :) ), ali sve se sa njim mozesh dogovoriti i mislim da covek bukvalno radi za taj PDV il mozda uzme neku zeru, cisto onako da ti ne moras da ides po to i da se cimas, ako te interesuje javi se na pp pa ti saljem broj.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh