NS hibridi

kod mene 6010 nije nekako doba.r dok je 6030 i 640 najbolji
 
Juce obrao 6010 i 6030 sejani po dve vrste. Na 80ari dve loznice prepune + jedan bunker.
Zadovoljan sam prinosom i kvalitetom.
 
6030 opasan hibrid.
photo0176.jpg
 
NS 6030 sam sejao prvi put pre par godina tek kad se pojavio bio je dobar,onda sledece godine i nije bas nesto rodio,pa ga nisam sejao jedno 2god.prosle godine ga nisam imao ,ali sam cuo da je dao solidan rod u odnosu kakva je bila prosla godina.I onda ajde ove godine da ga ponovo posejem i ono nista narocito,dosta polomljenih stabljika,klip sitan,nekako brzo zavrsio vegetaciju-pored njega je bio ZP606 mnogo bolji u svakom pogledu.Tako da Ns 6030 kod mene nikad vise,jedino od NS hibrida dolazi u obzir Zenit i mozda probam 7020.ali Zenit obavezno.
 
Srđane ako ti nije teško da napišeš ili postaviš tablicu rezultata hibrida koje si imao u ogledu.
 
Gde moze da se kupi seme NS 640 ali da bude sa Rimskih sanceva?Gde god pitam svi mi kazu nije bitno gde je doradjivan.Ako nije bitno zasto ne nabave to sto ja hocu a uzeo bih za 10h.Pozdrav svima.
 
Imao sam ga na njivi pored NS7020.Prosek na toj njivi mi je bio 1,5 zmajevka klipa po kj.Bio je za nijansu manji klip nego 7020,i malo zdraviji nego 7020 ali bez obzira na sve,oba su u cardaku i cekaju :cool:

- - - - - - - - - -

Imao sam ga na njivi pored NS7020.Prosek na toj njivi mi je bio 1,5 zmajevka klipa po kj.Bio je za nijansu manji klip nego 7020,i malo zdraviji nego 7020 ali bez obzira na sve,oba su u cardaku i cekaju :cool:
Sad sam gledao svoju evidenciju i red je da se ispravim:Nisam imao ns6130 vec ns6102.Ovo se odnosi na @Sale ratarovo pitanje.
 
Nazad
Vrh