NS hibridi

Jel zna tko dali ima u Kladuši u Bosni uzet 6030 sjemena prošle godine sam našao sam ns 444 pa bi probao ovaj.
 
Da li je neko sejao NS 5043 prosle godine i kako se pokazao, gustina, djubrenje, padavine i naravno prinos?
Ja sam ga sejao prošle godine đubrenje 20t stajnjaka 150kg urea predsetveno prihrana preko lista dva puta mortonik krenuo extra posle ga sj...ala suša jedva 2200kg na kj ,juče uzeo 6010 tretiran pončom i 6030 gaučom
 
jel sejo neko 6043 to im je valjda noviji hibrid,kako se pokazao?ja sam pre par godina sejao 6010 i 6030 tek su bili izasli 6010 mnogo bolje rodio,sad sam njega uzeo a hteo bih da probam i 6043 ako ga nadjem
 
Prošle godine slikano, Ns je sprta ne znam tačno koja 60xx

5ur8dw.jpg
 
I ja mislim da je 6010. Strašno koliko je sklon poleganju. Iako može dobro da rodi, ljudi ga u mom kraju izbegavaju zbog poleganja.
Vec 6030 totalno drugačija priča.
 
Kod mene u ataru je bila ova priča prošle godine, sredinom avgusta vetar obori kukuruze, doduše imali smo sreće jer je samo jedan reon zahvatio. Bilo je gubitaka jer koliko smo spazili tu gde je kukuruz pao, klip se dalje nije formirao; i bilo je posle muka zaorati tu kukuruzovinu. U ekstremnim slučajevima kakve sam okusio ja na 2 parcele (1. 60-70% poleglo a 2. skoro 100%) išlo je kombajniranje samo na jednu stranu. Znači krene se kontra, isprazni se bunker, pa opet vraćanje na drugu stranu prazan i opet tako...
 
Kolega jugi zamisli kad bi svi članovi napisali post tipa :" uh to je baš nezgodno .." ili sl , ko bi to sve pročitao . Prištedi malo tastaturu izlizaće se dugmići. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh