NS hibridi

Pogledaj na njihovom sajtu novi doradni centar pa ce ti biti jasno sto je dobro seme.
Inace naklijavo sam 6030,.i klijavost je bila 94%. S tim da sam video da je jedno zrno bilo mehanicki osteceno, ali ga nisam bacio.
 
@577

Koja je cena NS hibrida kod vas?

To sam u Bihaću kupio pošto kod nas nema a odličan mi je bio.
Pa sam ja i susjed išli cijena je bila 66 maraka iako sam u drugoj trgovini vidio i po 62.
Sad marka je 4 kune.
Šteta samo ovaj ima u ponudi probaobi još koju sortu ali eto.
Kod ovog kuruza mi se sviđaju velike klipove da pa bude rodan bar za naš kraj.
Kod nas su ih sijali prije rata.
Kod nas je najeftinije od bc instituta po cijeni 370 kn a ovaj dođe 250 to je velika razlika .
Pa ćemo ih usporediti.
 
slikano danas ns 640 sejan 14 april poceo da izbija na 700m. nadmorska visina
fmmkup.jpg
 
Ima li ko iskustva sa NS 5010,komsija ga je pr god sejao na razmak od 26 cm,klipovi su sasvim lepo izgledali,lako se brao,samo je stabljika dosta visoka!
 
Malo da pokrenemo i ove novosađane, ns 7020. Nije što su naši ali zasad izgleda lepo:osmeh:, nego krenule i bubice.

- - - - - - - - - -

Evo još neka slika domaćih ns 6030, nažalos nisam stigao da ga oparam, oto se. 10kj u mestu ki tepsija ravno a niska zemlja.
 
NS 6030
Zemlja 5. klase, parcela nije radjena tri godine. Sejan 17.04. na razmak od 30 cm, 300 kg NPK 15:15:15 i 300 kg KAN-a.
Počinje da se potpaljuje, treba mu kiše...
img0864.jpg

img0860.jpg

img0861.jpg

img0865.jpg

img0867.jpg
 
Posle setve a pre nicanja prskano sa preparatima Terbis i Acetosav plus, a drugo prskanje Talisman i Coloseum.
Inače, NS6030 se prošle godine na onoj suši odlično pokazao. Ove godine izgleda vrlo dobro u odnosu na neke druge hibride iste grupe zrenja.
Dobro uspeva na lošijim zemljama, za razliku od 6010, koji kod mene na brdu može da rodi samo kad svaki drugi dan pada kiša...
 
Generalno ove godine svi hibridi i od drugih semenskih kuća imaju manje redi zrna verovatno zbog onog drugog koji je samo napravio problem da ovaj gornji ima manji rodni potencijal, a on se u međuvremenu izgubio.
 
Nazad
Vrh