Novi zakon o bezbednosti saobraćaja

KishRobert je napisao(la):
znaci dzip nece smeti da vuce zmajevku!

:haha: :haha: praznu će moći .

Ili odeš kod drug policajca pa ga pitaš jel mogu ja da uvučem u selo traktor sa 4 prikolice deteline !! :haha: :haha:
 
slazem se ovaj zakon koji dolazi je OK. ali ne sve, zamislite na nasim putevima traktore neosvetljene bez odgovarajuce signalizacije, pa mora tome da se stane na put dosta je bilo onoga NEMOZE MI NIKO NISTA mi smo srbi takvi aljkavi kod nas moze sve naucicemo se reda samo kada nas budu po dzepu udarali. Bio sam 20 godina u inostranstvu i imao sam priliku da vidim kako njihovi poljoprivrednici postuju zakone kada svaki traktor mora da ima u kabini pored vozaca (traktoriste) lopatica da ocisti tockove kada je blato i kada izlazi na javni put a kod nas da mogu sto vise blata da iznesu na puteve da se bolje ovi sa automobilima mogu klizati i zavrsiti u jarku pored puta. Dakle da vas negnjavim vise svaka cast onome ko je taj zakon napisao a vi kulaci zavucite ruke u dzepove pa popravite svoje traktore i prikolice kao i prikljucne masine pa onda u saobracaj bez problema VAS KULAK. :ppozdrav: ::svaka cast:: :D :bravo: :bravo: :bravo:
 
ana.v je napisao(la):
slazem se ovaj zakon koji dolazi je OK. ali ne sve, zamislite na nasim putevima traktore neosvetljene bez odgovarajuce signalizacije, pa mora tome da se stane na put dosta je bilo onoga NEMOZE MI NIKO NISTA mi smo srbi takvi aljkavi kod nas moze sve naucicemo se reda samo kada nas budu po dzepu udarali. Bio sam 20 godina u inostranstvu i imao sam priliku da vidim kako njihovi poljoprivrednici postuju zakone kada svaki traktor mora da ima u kabini pored vozaca (traktoriste) lopatica da ocisti tockove kada je blato i kada izlazi na javni put a kod nas da mogu sto vise blata da iznesu na puteve da se bolje ovi sa automobilima mogu klizati i zavrsiti u jarku pored puta. Dakle da vas negnjavim vise svaka cast onome ko je taj zakon napisao a vi kulaci zavucite ruke u dzepove pa popravite svoje traktore i prikolice kao i prikljucne masine pa onda u saobracaj bez problema VAS KULAK. :ppozdrav: ::svaka cast:: :D :bravo: :bravo: :bravo:
MI bi da popravimo nase traktore i nasu signalizaciju i da vozimo Fenda classa new hollanda ali kad nemamo para ni svetla da napravimo cede nas kao limun !!!!!!!!!! TESKA BEDAA!!!
 
Slažem se da svaki traktor treba da bude osvetljen u noćnim uslovima rada ali sa većinom novih propisa se ne slažem jer su preterali :udri: :udri:
 
Cujem a neznam dali je tacno da su za putnicke automobile obavezne zimske gume,zna li neko da li je to istina?
 
ja neznam da li obavezna, ali ja već godinama koristim zimske gume VREDI :D
 
Obavezna je zimska oprema tj. gume M+S ili letnje sa šarama dubljim od 1.6 mm .
 
Mislim na svim jer sad već svi automobili imaju ABS (pošto i ABS spominju) , tako da može da bude opasne klizaljke .
 
I meni je nešto malo , ali tako čuo . Čitam taj zakon stigao sam do pola . Kad ga pročitam do kraja izvući ću zanimljivosti .
 
NOvo što sam čuo: više neće biti trajne registracije za traktore, mora se svake god da se registruje +polisa osiguranja
nemože voziti traktor bez kabine, kod vangabaritnih mera, treba pratnja rotacijom +potvrda iz sup-a
 
-Za putnicka vozila nece biti obavezan PP aparat
-u zimskom periodu mogu letnje gume, ako imaju min 4mm saru, a ako nemaju, onda su obavezni lanci
 
Matić je napisao(la):
Sve bolje od boljeg.Svaka im čast kako su se dosetili da napune budžet.
To im je i jedini cilj,bole njih za bezbednost!Primer,ako vec moras dva puta na tehnicki kolima godisnje,zasto jedan nije besplatan?Nasuprot tome ne samo sto ce naplacivati oba,nego su poskupeli 100% tehnicki,a cujem da ce jos 100% otici gore!Znaci 100 eurica godisnje za teh.pregled auta! :zli: :zli:
 
al kakve su nam putevi? na to niko ne obraća pažnju samo od nasda pokupe što više ::novac::
 
@deni zakonodavac je i nato mislio Moras se prilagoditi uslovima puta.
Prakticno moze ti naplatiti kaznu ako se zalis na slomljeni tocak :zli:
 
Sve se svodi na to da od već osiromašenog naroda uzimaju još veća novčana sredstva za razne gluposti koje su nekome pale na pamet.Ma gori su od Turaka koji su uzimali harače i nameštali kojekakve zulume.Imaćemo čini mi se i drugog Filipa Višnjića koji će opevati ove epske promene koje su nam doneli tranzicija i ostalo.
 
Nazad
Vrh