Novi traktori, ili stari traktori, šta je bolje?

Pa ako ne razumes sta sam rekao ne znam kako drugacije da objasnim. :ppozdrav:
 
Boki grešiš.Lično sam se uverio jer je prijatelj uvezao 2 MF-a.Jedan od 145ks i drugi od 115ks za manju svotu od gore pomenute po komadu.Radi sa njima skoro 2 godine i ne žali se ni na šta.A trgovci koji se bave uvozom i prodajom traktora hoće na svakom da zarade bar još jedan.Pošto sada nisu potrebne vize sedneš u auto i zapališ preko na neki od placeva i sam sebi izabereš traktor bez posrednika a dobiješ veliki popust ako kupiš dva i još obavezno daju neku priključnu mašinu na poklon gratis.Kolega je uzeo preko kombajn i dobio plug obrtač gratis pa šta ćeš lepše.
 
Evo objasnit cu ti ja...ovaj traktor sa slike ima preko 15 000 radnih sati..pogledaj mu gume ::lose:: ,pogledaj mu sjedalo ::lose:: ,pogledaj mu poluge za kopćanje ::lose::,znači kupuje krša nad kršem...de nadji nekojeg mladjeg JD ... Takvog mog kolega imao bio dva puta radostan kada je kupio i kada je prodao ...Stalni neki kvarovi zato sto je traktor star,istrošen i izlaufan..
http://www.agriaffaires.co.uk/used/farm-tractor/1049576/john-deere-6300.html

evo primjer ovako šta...nesto slicno tome..u tom rangu...nadje se i sa manje radnih sati..
 
Maticu neznam bas. Ne mogu da shvatim da jedan kapitalista svabo englez holandjanin prodaje nesto sto je dobro i sto mu kako vi kazete perfektno radi za tako male pare. Ja sam radije za novo nego polovno i to je moje misljenje naravno svako ima pravo na svoje. Ali i to novo je danas sve za k...c. Jedan kolega kupio agrotrona 130 nov novcijat i puko mu rezervar za gorivo sve se saniralo u trosku firme jer je pod garancijom ali ipak pljunes toliku lovu i desi ti se tako nesto nije svejedno. Eto i cici je imao problem sa nekom gumicom jeste sitnica ali jbg desava se. I onda kazu neka covek bude pametan,tesko boga mi nista danas nije kao sto je pre bilo.
 
Ali Zrine normalno da za tu svotu novca ne možeš kupiti nov traktor.Ni jedan traktor na svetu nije kupljen da stoji u garaži već da radi.Šta smeta ako ima 15.000 rs ako je potrebno da se sve izremontuje ne može koštati više od par hiljada eura remont i da imaš samo takav traktor koji se ne boji ni jednog novog ruje i sa 15.000 sati :ppozdrav:
 
Matić je napisao(la):
Ali Zrine normalno da za tu svotu novca ne možeš kupiti nov traktor.Ni jedan traktor na svetu nije kupljen da stoji u garaži već da radi.Šta smeta ako ima 15.000 rs ako je potrebno da se sve izremontuje ne može koštati više od par hiljada eura remont i da imaš samo takav traktor koji se ne boji ni jednog novog ruje i sa 15.000 sati :ppozdrav:


Molim :sta:...vise od par hiljada eura..Neznam kako kod vas ali kolega je platio skoro 3,500 eura za neke sitnice...ali ponavljam to nije generalka..nisam ga pitao jer me apsolutno to nezanima..a traktor ima samo 7,500 rs...radi se o JD 3650...mozda je kod vas jeftinije..neznam..I da imam novaca JD nebi nikada kupio...jer ja te traktore nevolim iz svojih razloga..a te razloge neću reči jer cete mi reči da pričam gluposti...
 
2n8smds.jpg
e0ifyb.jpg
besfvp.jpg
kcjzeu.jpg
kad kupis polovno onda odprilike radis ovo a to kosta dosta eura, platis 11 000 ulozis skoro 5 i radis tri cetiri god pa prodas za 10 000 hm........ novo je novo zato sam se i odlucio na novo.....
 
tomybrzic je napisao(la):
kad kupis polovno onda odprilike radis ovo a to kosta dosta eura, platis 11 000 ulozis skoro 5 i radis tri cetiri god pa prodas za 10 000 hm........ novo je novo zato sam se i odlucio na novo.....
sta je ovo majku mu i od cega je da kosta 5000 popravka , ustvari od koga traktora je ovaj menjalnik

dal je bolje staro ili novo ? pa najbolje je ono sto imas nije bitno sta je od toga :ppozdrav: bitno e da je tvoje LICNO i da je posteno zaradjeno :ppozdrav:
 
Za 5000 eura ti mala privreda napravi komplet unutrašnjost menjača za bilo koji tip traktora i još ti ostane ::novac:: Bar kod mene u selu... I nisu tako loši što se tiče kvaliteta....
 
mityoo
To stoji da moze da se napravi.Ali mislim da to nije dobra ideja uraditi.po meni je bolje uzeti original deo.ja se drzim onog Tvrd dva puta plati.
 
savoris je napisao(la):
tomybrzic je napisao(la):
kad kupis polovno onda odprilike radis ovo a to kosta dosta eura, platis 11 000 ulozis skoro 5 i radis tri cetiri god pa prodas za 10 000 hm........ novo je novo zato sam se i odlucio na novo.....
sta je ovo majku mu i od cega je da kosta 5000 popravka , ustvari od koga traktora je ovaj menjalnik to je mijenjac od fendta 309 lsa mojeg, nije sam mijenjac toliko kostao bilo je tu jos koje kakvi SITNICA gume ovo ono uglavnom skoro sam 5 ulozio u njega........http://www.youtube.com/watch?v=5ULg4nb0nTI

dal je bolje staro ili novo ? pa najbolje je ono sto imas nije bitno sta je od toga :ppozdrav: bitno e da je tvoje LICNO i da je posteno zaradjeno :ppozdrav:
 
mityoo je napisao(la):
Za 5000 eura ti mala privreda napravi komplet unutrašnjost menjača za bilo koji tip traktora i još ti ostane ::novac:: Bar kod mene u selu... I nisu tako loši što se tiče kvaliteta....
Mislis na ''zupcanik'' ?
 
ima ima 3-4-5 i 6 brzina i jos jedan sto polovi brzine i ubrzava plus sinhroni na 1,2 i pa tko pozna fenda i cijene, hm............. da da plus lezaji kompletni i distance koje kakve jer sam ga radio za sebe, tak ta sto se tice male privrede nisam se smio niti htio usuditi mada su me nagovarali na to, cak sam isao u tesanj kod nekog tipa ali nije mi htio garantirati nista zato sto su to kosi zubi na zupcanicima i moraju se praviti u paru, tko šarafa taj zna staje to.....
 
tomybrzic je napisao(la):
ima ima 3-4-5 i 6 brzina i jos jedan sto polovi brzine i ubrzava plus sinhroni na 1,2 i pa tko pozna fenda i cijene, hm............. da da plus lezaji kompletni i distance koje kakve jer sam ga radio za sebe, tak ta sto se tice male privrede nisam se smio niti htio usuditi mada su me nagovarali na to, cak sam isao u tesanj kod nekog tipa ali nije mi htio garantirati nista zato sto su to kosi zubi na zupcanicima i moraju se praviti u paru, tko šarafa taj zna staje to.....
Ja šarafam ali nije mi baš jasno... A radio sam i na izradi zupčanika... i stvarno mi nije jasno...
 
Pa svaki je bolje raditi u paru , pa još posle ih tako i "uhodati" .
 
Ako su brušeni na meru, niko ti ih neće raditi "u paru već će prvo obrusiti jednu seriju pa drugu jer svako preštelavanje mašine košta vremena.... Verujte mi radio sam na izradi zupčanika i znam neke cake.... Kvalitet zupčanika najviše zavisi od kvaliteta materijala i preciznosti majstora koji ga radi! Obični zupčanici sa kosim zubima se rade na seriju, eventualno se posle merenjem uparuju, ako je mera preko više zuba zadata sa malim dozvoljenim odstupanjem, a svako skidanje zupčanika sa dorne i ponovno navlačenje na dornu samo povećava mogućnost škarta ili prelaska dozvoljenog odstupanja od mere....
 
uuuuuuuuuuuu sad ste pretjerali
pa ja vec 3 godine tjeram prednju poluosovinu na rusu kojoj su mojom greskom preopterecenja otkinuta 2 zuba , gledam ja nju onao srunjenu i sreca da je bilo pocetkom mjeseca pa mi bilo daleko cekati Rumu a ja aparat za varenje u ruke odgovarajucu elektrodu , navarim ,uzmem brusilicu obrusim ''od oka'' i evo hvala bogu vec tri godine nije iznevjerila

da napomenem uspio sam tek iz drugog pokusaja posto sam prvi put promasio tip elektrode , te zube je skinuo za dva dana ::lose::

ovo je bas nao iz mog potpisa ''jebes masinu koja nemoze da se napravi i popravi aparatom za varenje i brusilicom'' :ppozdrav:
 
Savo ja sam samo opisao šta se i kako radi prilikom izrade novih zupčanika, a kako si ti i šta popravljao, neznam šta da kažem... ja to tako nebi vozio....... neznam...
 
Nazad
Vrh