Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Majku im jebem1Danas mi stiglo resenje za odvodnjavanje 8 000dim,u toku god ni jedno resenje nisam dobio,trebalo je da dolaze kvartalno ovo sad od jedared......Pa ovu gamad nemos namiriti niko u pm,treba raditi samo za poreze doprinose ku c palac sad i ovi sto daju zemlju u zakup placaju neki veci procenat poreza,znaci samo da se uzmu pare na bilo koji nacin u stvari njihova parola je CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA.
 
danas pricao sa par kolega koji rade zemlju,i raspon je od 800 din/ha do 1800 din/ha
sva je zemlja u Vrscu-vrsacki atar
 
Majku im jebem1Danas mi stiglo resenje za odvodnjavanje 8 000dim,u toku god ni jedno resenje nisam dobio,trebalo je da dolaze kvartalno ovo sad od jedared......Pa ovu gamad nemos namiriti niko u pm,treba raditi samo za poreze doprinose ku c palac sad i ovi sto daju zemlju u zakup placaju neki veci procenat poreza,znaci samo da se uzmu pare na bilo koji nacin u stvari njihova parola je CILJ OPRAVDAVA SREDSTVA.
ja sam dobio u petak 22.5 hilj 15 ha
 
Pa to je vise od hiljadarke po ha, lepo.

Sta bude ako neko ne plati, jer ide neka zatezna kamata, moze li doci do plenidbe imovine da se naplate potrazivanja?
 
Pa to je vise od hiljadarke po ha, lepo.

Sta bude ako neko ne plati, jer ide neka zatezna kamata, moze li doci do plenidbe imovine da se naplate potrazivanja?

Ako prodaješ zemlju onda se mora izmiriti a ovako mogu da ti prdnu pod prozor.Znaju oni da naplaćuju luft jer niti navodnjavaju niti odvodnjavahu pa ko se upeca a ima upecanih koliko hoćeš i njima lepo.
 
Meni stiglo za 1 klasu oko 1500din/ha, za 2 i 3 oko 1300din/ha. Ne mozes vise najamiti novaca za gamad:zli:
 
Meni je stiglo 1460 din/ha. To je verovatno prosek za svu zemlju, jer nigde nije navedeno koliko je za pojedine klase pošto imam drugu, treću i četvrtu klasu.
 
Nije ni meni navedeno, nego imam u razlicitim KO zemlju a za svaku KO mi je stiglo zasebno, pa sam sracunao koliko izlazi po ha.
 
I supruga dobila za odvodnjavanje. Posto je resenje od poreske uprave nemojte se igrati da ne platite. Sve to oni lepo kasnije sracunaju i posalju sa kamatom. Polako ali sigurno i kod nas dolazi vreme da su samo smrt i placanje poreza sigurni.
 
Bio danas u poreskoj oko izmirenja obaveza, i na salteru su rekli jasno i glasno porez na poljoprivredno zemljiste po kj ce od 2014g iznositi oko 2000din ( + - nesto sto se jos uvek ne zna tacno ) I + odvodnjavanje koje ce isto poskupiti nekih 15% tako mi je receno.

Jedina zanimljiva novina je to da ako ne platis porez i odvodnjavanje i posle opomene koja ti stigne na kucu (imas fore 5dana od dana urucenja te opomene) onda se u roku od 15 dana stavlja hipoteka na jedan deo zemlje koji oni sami procene i oni to prodaju javnim nadmetanjem da bih namirili svoja potrazivanja. Bice vrlo zanimljivo kako meni izgleda. Zivi bili pa videli. :osmeh:
 
Pa to i nije loše.Pojeftiniće zemlja definitivno jer će je putem suda biti dosta u ponudi po manjim cenama.
 
Nije valjda da bi kupio takvu zemlju.

Ako je ne kupi osoba X kupice je osoba Y zar nije tako....?
Ako imas priliku da kupis nesto pogotovo pored sebe ti bi to propustio u pola cene, i pusti da kupi neki levi, pa da imas problema sa njim oko medje....?
Ako vec hoces da radis zemlju, onda platis porez pa neces biti u nezgodnoj situaciji to je najcistije, zar nije to realno....?

ps.Cena zemlje je kod nas vec drasticno pala svi nude da prodaju, ali niko i ne pita za cenu, nije trgovano 6-7 meseci ni jutra zemlje, a u ponudi ima preko 20kj mozda cak i 30kj, onda to valjda nesto treba da znaci....?
 
Kod nas ima trenutno u ponudi preko 30 KJ i plus jos 30-40 Kj sto se granici sa nasim atarom ili je relativno blizu. Trenutna trgovina je relativno slaba, a prodavci traze i do 8000 eura. Zadnje prodata je po ceni od oko 5500 za KJ, ali mi se cini da je to trenutno maximalna cena jer je trgovina stala jos prosle zime. Od tad sve sporadicno, ali kao nesto ide. Uglavnom ljudi kupuju ako je bas pored njih ili kupuje lokalni tajkun, drugi kupci su retki.
 
Gotovo, izduvo se balon.

Sve vece dazbine(kako se moze procitati u ovoj temi), sve neizvesnija i rizicnija proizvodnja.
 
Nazad
Vrh