Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Kad smo vec kod poreza, meni danas stiglo resenje tj. naknada za odvodnjavanje. Imam jedno pitanje, sta u stvari predstavlja ta naknada konkretno ovde u Sumadiji, nit se navodnjavamo,nit se odvodnjavamo, a po sili zakona smo u obavezi da placamo. Znam da porez mora da se plati na poljoprivredno zemljiste i to je normalno, ali zasto to vode kao ODVODNJAVANJE?
 
Pa dal je navodnjavanje ili odvodnjavanje sasvim je svejedno, da imam kanal, da koristim navodnjavanje i da zbog toga imam skoro duplo vece prinose, ne bi bilo problema, platis ono sto koristis i sto ti donosi korist. Realno u mojoj blizoj oklolini nema reke, a o kanalima da ne govorim, zato mi je apsurdno.
 
Ja cu da ti kazem sta predstavlja: Hoce drzava kad se ovako na forumu spojimo da se svadjamo sto mi placamo za navodnjavanje/odvodnjavanje, jer smatraju nas (drzava) toliko glupim da misle da cemo jedni druge da mrzimo zbog sitnih nameta koje nam stavljaju na grbacu, znas racunaju nas za glupe ljude koji nemaju hleba da jedu pa se nadaju da se necemo pobuniti... e sad ako nedaj boze mi to provalimo, onda ce da nekom od nasih prestavnika koji se pobune zbog toga da daju neku sitnu stvarcicu u zamenu za cutanje i odgovaranje naroda od promene zakona itd.... drzava kad resi da izvinete na izrazu, zezne nekoga, taj nece znati sta ga je snaslo....JA to necu da progutam, nisu krive kolege kojima placamo odvodnjavanje nego drzava sto ne radi kako treba...Hocu i ja da zalivam Detelinu...drzavo daj pare!
 
Razumem te u potpunosti, nije problem u narodu, problem je u drzavi koja pravi tenziju izmedju Vojvodine i Beograda (citaj Srbija u malom) jer to nekom odgovara. Ali meni druga stvar nije jasna,zasto SVI CUTE, jel sam ja jedini kome je ovaj namet cudan??????? Kod mene potok presusi vec u junu, a seoski vodovod od tada ima vode svaki 3 dan, cisto da ne pocrkamo zedni, pa cega ja to odvodnjavanje treba da platim, vazduha????????
 
Ovu drzavu u potpunosti ne zanima seljak....sve namete placamo na vreme, inace dodjose u popis, pa ti se celo selo smeje,znam, zalosno al takvi smo...hoce najverovatnije da nas ovim poreskim sistemima nateraju da prodamo zemlju, jer idu ka tome da ni 20 ha ne moze da hrani porodicu sto je pre recimo 20 godina to mogao 5ha...resili da nas istrebe,ili ja fantaziram trece nema... resenje je ili da se aktiviramo svi zajedno(jakooo tesko) ili da cutimo i placamo...
 
do kada je rok za podnosenje prijave za ulazak u pdv ?
Nekada je bilo za dobrovoljni ulazak od 1. januara do 15 januara. Tako sam i ja ušao ali mislim da je sada moguće ući bilo kada ,drugar ušao letos a nije probio limit novčani kada je obavezan da uđe.Hteo je da proda robu jel je hteo da uđe da bi kupio traktor i ostvario povraćaj ali nije morao da prodaje robu.U svakom slučaju proveri u poreskoj .
 
Ne znam, to da nas truju godinama i ubijaju u pojam raznoraznim glupostima to svi znamo,ali da se naplacuje nesto sto ne koristimo i da vecina cuti i placa, bez imalo volje da se zapita da li je to u redu, stvarno je vrlo zabrinjavacjuce!!!! Ne smemo da dozvolimo da razmisljamo to je odredila drzava i gotovo,ona je stvorena da sluzi nasim interesima, a ne da zaradjuje na nama bezosnovano!!!
 
Sve ovo sto se danas desava je dobro smisljeno jos pre 20 godina. Mozda zvuci kao teorija zavere,ali kad se sagledaju sva desavanja od raspada Jugoslavije do danas tacno se vidi koji je plan i cilj svetskih sila za nasu malu Srbiju. Tu je fora, zavadi pa vladaj,to su vec ostvarili.Sad ide druga faza, unisti male da bi bilo nekoliko velikih koji se kasnije lako kontrolisu,a svi ostali koji su izgubili sve postace obicni robovi koji ce raditi za mizeriju,cisto da bi preziveli. Gazde ce nam biti stranci, koji ce uzeti sve resurse koje imamo,tj,koji su preostali,jer su vecinu uzeli. A vlast,koja god da je,mora da igra kako svetske sile sviraju,jer ima da nas nema,ako se pobunimo. Ista je fora i sa raznim kreditima, bace ti mamac i kad se jednom upecas,zavrsio si,uzimaju ti i ono malo sto si imao pre kredita. To ja sad slucaj sa PG i subvencijama, traktorima uzetim na kredit...Fora je, dam ti malo,da se upecas,pa posle menjam pricu(skace porez,razni nameti,vodjenje knjiga,pdv,razni uslovi),pa onda dodje susa,losa cena otkupa,i onda si u kanalu,a obaveze se povecavaju,kamate i sve to dovede do oduzimanja zemlje i ubijanja u pojam ovog vec namucenog naroda.Od borbe nema nista, vec samo parola snadji se u ovakvoj situaciji.
 
Nema nikakve razlike da li ce nam komandovati strana,ili domaca cizma,isto s...e drugo pakovanje.
 
Kolege,pre neki dan sam cuo neku ne bas povoljnu vest,ako je istina onda smo nagrabusili. Naime se sprema neki novi namet za zemlju sto je u zakupu,s tim sto placa korisnik to jest zakupac,a ne vlasnik ili zakupodavac,bez obzira da li je u ugovoru o zakupu navedena neka cifra ili bez naknade, na nivou drzave ce se uzeti neki prosek zakupa. Kako se spekulise da ce biti oko 4000 din po k.jutru. Izvori informacija su dosta bliski vrhu...a molim se da nece biti nista od toga..
 
Nećemo praviti zvanične ugovore i predavati u trezor.Ako namet na neku površinu bude veći nego što dobijemo od države nismo valjda ludi da radimo na svoju štetu.
 
Kolege,pre neki dan sam cuo neku ne bas povoljnu vest,ako je istina onda smo nagrabusili. Naime se sprema neki novi namet za zemlju sto je u zakupu,s tim sto placa korisnik to jest zakupac,a ne vlasnik ili zakupodavac,bez obzira da li je u ugovoru o zakupu navedena neka cifra ili bez naknade, na nivou drzave ce se uzeti neki prosek zakupa. Kako se spekulise da ce biti oko 4000 din po k.jutru. Izvori informacija su dosta bliski vrhu...a molim se da nece biti nista od toga..
siguran si da za poreze i slične namete drzava koristi meru katas.jutro
 
A šta ćemo sa navodnjavanjem i odvodnjavanjem-sada šalju .Ja recimo od 10ha na 4ha nemam kanal ni na kilometar.Da li to treba plaćati.
 
Nazad
Vrh