Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

tema ce biti uskoro " kako preziveti na selu" posto ce nam izgleda odrati kozu sa ledja .

meni nakarikali za pio 300 000 , nisam imao zdravstvenu knjizicu niti mi treba , penzija mi ne treba a retko ko ce je i docekati , i sad oni kao potrazuju da platim ? jel sam ja nesto od toga koristio pa treba da platim ( da sam bio osiguran sve vreme i da mi je islo penziono pa ok ali ovako uf uf)

nek kroce u dvoriste lepo ce se provesti banda lopovska

za 14 ha poslali 9000 din za odvodnjavanje ,a kad su mi plivale njive pre par godina koga je bilo briga ?
 
tema ce biti uskoro " kako preziveti na selu" posto ce nam izgleda odrati kozu sa ledja .

meni nakarikali za pio 300 000 , nisam imao zdravstvenu knjizicu niti mi treba , penzija mi ne treba a retko ko ce je i docekati , i sad oni kao potrazuju da platim ? jel sam ja nesto od toga koristio pa treba da platim ( da sam bio osiguran sve vreme i da mi je islo penziono pa ok ali ovako uf uf)

nek kroce u dvoriste lepo ce se provesti banda lopovska

za 14 ha poslali 9000 din za odvodnjavanje ,a kad su mi plivale njive pre par godina koga je bilo briga ?
Da li si bio prijavljen na pio,ili nisi pa te oni sami ubacili pa sad potrazuju?
 
tema ce biti uskoro " kako preziveti na selu" posto ce nam izgleda odrati kozu sa ledja .

meni nakarikali za pio 300 000 , nisam imao zdravstvenu knjizicu niti mi treba , penzija mi ne treba a retko ko ce je i docekati , i sad oni kao potrazuju da platim ? jel sam ja nesto od toga koristio pa treba da platim ( da sam bio osiguran sve vreme i da mi je islo penziono pa ok ali ovako uf uf)

nek kroce u dvoriste lepo ce se provesti banda lopovska

za 14 ha poslali 9000 din za odvodnjavanje ,a kad su mi plivale njive pre par godina koga je bilo briga ?
Nisi jedini, kod nas je velika vecina u opstini dobila novogodisnju cestitku sa lepim ciframa.
 
Bio danas u poreskoj oko izmirenja obaveza, i na salteru su rekli jasno i glasno porez na poljoprivredno zemljiste po kj ce od 2014g iznositi oko 2000din ( + - nesto sto se jos uvek ne zna tacno ) I + odvodnjavanje koje ce isto poskupiti nekih 15% tako mi je receno.

Jedina zanimljiva novina je to da ako ne platis porez i odvodnjavanje i posle opomene koja ti stigne na kucu (imas fore 5dana od dana urucenja te opomene) onda se u roku od 15 dana stavlja hipoteka na jedan deo zemlje koji oni sami procene i oni to prodaju javnim nadmetanjem da bih namirili svoja potrazivanja. Bice vrlo zanimljivo kako meni izgleda. Zivi bili pa videli. :osmeh:

Sale,nemoj plašiti ljude jer to nije tačno ( mislim na deo oko prinudne naplate)
 
Sale,nemoj plašiti ljude jer to nije tačno ( mislim na deo oko prinudne naplate)

Stigao jednom daljem prijatelju "dug za naplatu od poreza", ja procitao sa novogodisnje cestitke iz poreske uprave.
Verovatno cu opet ici tamo uskoro, pa cu slikati papir da svi mogu da procitaju. Jer tamo pise "ukoliko se iznos ne uplati u roku od 5 dana, vrsi se plenidba pokretne, nepokretne imovine i jos dosta toga napisano i objasnjeno podosta dobro ali nisam zapamtio".
 
Tacno ite kako tako su meni stavili 5kj pod hipoteku zbog duga PIO,i dali rok od 30 dana da se to plati inace ode zemlja a ja dobijem kusur imao sam duga nekih 250 000,jutro zemlje na tom mestu tad vredilo 4 5ooe...
 
Tacno ite kako tako su meni stavili 5kj pod hipoteku zbog duga PIO,i dali rok od 30 dana da se to plati inace ode zemlja a ja dobijem kusur imao sam duga nekih 250 000,jutro zemlje na tom mestu tad vredilo 4 5ooe...

Jel se to desilo skoro ili pre tj.davno (mislim da je to stupilo na snagu pre nekih 4-5meseci koliko sam obavesten) pa zato pitam....?
 
Apsolutno tacno. To stoji svima koji su ovih dana dobili opomenu. Procesi prinudne naplate su krenuli samo ljudi jos ne znaju, a kad saznaju bice bice neprijatno iznenadjeni. Licno sam video i cuo sta se trenutno odvija u poreskoj upravi. Verujte da se ne sale ni najmanje, naprotiv veoma su ozbiljni i odlucni. Drzavna kasa je prazna do kraja i nije ostalo ni za lek.
 
Apsolutno tacno. To stoji svima koji su ovih dana dobili opomenu. Procesi prinudne naplate su krenuli samo ljudi jos ne znaju, a kad saznaju bice bice neprijatno iznenadjeni. Licno sam video i cuo sta se trenutno odvija u poreskoj upravi. Verujte da se ne sale ni najmanje, naprotiv veoma su ozbiljni i odlucni. Drzavna kasa je prazna do kraja i nije ostalo ni za lek.

Da dodam jos nesto podosta vazno sto bi trebalo da se zna kada se krene sa procesom prinudne naplate i taj ceo proces (mislim da pisalo da proces iznosi 2 ili 5% od duga - ne mogu da se setim zaprepastio sam se kada sam video) se stavlja na teret toga ciji je dug tako da je i to joj jedan dodatni trosak.

Da ljudi su dobili opomene i vecina njih je pogledala iznos i ostavili su taj papir po strani kao i nekad..... Ali sada toga vise nema, ili ces platiti ili ce poresko prodati i uzeti ono sto sleduje njima.
 
tema ce biti uskoro " kako preziveti na selu" posto ce nam izgleda odrati kozu sa ledja .

meni nakarikali za pio 300 000 , nisam imao zdravstvenu knjizicu niti mi treba , penzija mi ne treba a retko ko ce je i docekati , i sad oni kao potrazuju da platim ? jel sam ja nesto od toga koristio pa treba da platim ( da sam bio osiguran sve vreme i da mi je islo penziono pa ok ali ovako uf uf)

nek kroce u dvoriste lepo ce se provesti banda lopovska

za 14 ha poslali 9000 din za odvodnjavanje ,a kad su mi plivale njive pre par godina koga je bilo briga ?
Kad si registrovao gazdinstvo? Jel nikad nisi bio u pio?
 
Po vama koliko sam shvatio će pola Srbije biti zaplenjeno,za 10-ak hiljada da ti prodaju zemlju-nije li to ipak po malo smešno
 
Meni je isto stiglo 218000 i isto pise za prinudnu naplatu. U obliznjem selu su vec i izvrsavane sankcije ,ja mislim da se nije za saliti sad ovaj put
 
I kod nas u opštini je ludnica.Bio sam prisutan prilikom jedne rasprave o ne plaćenim doprinosima.Čoveka su dužili penziono i zdravstveno,a knjižicu nije imao uopšte.Rekli mu da plati taksu pa da uloži žalbu.Cifre su ogromne.
Moje je mišljenje je da ćemo najebati samo mi koji redovno plaćamo jer će svima koji duguju opet nešto biti oprošteno ili otpisano.
 
Da li to sve vazi i za odvodnjavanje jer i tamo pise da "ako se dospele obaveze ne plate u propisanom roku izvrsice se prinudna naplata tih obaveza"?
 
Sad ćemo i mi poljoprivrednici kao i ovi silosi(transpetrol)što su nam oteli robu.Lepo sve jedno po jedno prebacujemo sa svog imena na druge.Pa kad dođu da naplate-nemam ništa.Ni auto,ni zemlju,ni traktor.....Tako rade i lopine po otkupnim mestima pa im država gleda kroz prste tj. zakon nema rešenja za to.Pogotovo sad kad nas(pdv obvez) od nove godine budu vodili kao preduzetnike.Onda imamo pravo i na stečaj.
 
I kod nas u opštini je ludnica.Bio sam prisutan prilikom jedne rasprave o ne plaćenim doprinosima.Čoveka su dužili penziono i zdravstveno,a knjižicu nije imao uopšte.Rekli mu da plati taksu pa da uloži žalbu.Cifre su ogromne.
Moje je mišljenje je da ćemo najebati samo mi koji redovno plaćamo jer će svima koji duguju opet nešto biti oprošteno ili otpisano.


Ja sam godinu dana zdravstvenog morao da platim unazad a uopšte ga nisam koristio a ni bijo prijavljen te godine za zdastveno osiguranje,tako da tu nema puno vajde od žalbi i prepirki
 
Pa nema vajde jer zaštitnik građana ne radi svoj posao.Njemu(Saša Janković) treba da se svi obrate pismenim putem.Ja ću mu poslati dopis u vezi sa odvodnjavanjem.
Gde ima da platiš nešto što nisi uzeo ili koristio.Isto tako i sa odvodnjavanjem.Imam njiva gde kanal nemam na 300-500m od njive.Na nekim od tih parcela mi voda leži često,a odvodnjavanje stiglo da se plati.
 
Nazad
Vrh