Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

za 4 hektara ja sam dobio 420 din
 
Dobra ti tasta mislim njene njive su najbolje,nije uredu da si deda Panti uvalio najgore njive.I meni izlazi preko 800 din hektar,istina ima kanala na oba kraja samo vode nikad.A. mozda i tako treba
 
možda na to navodnjavanje nisi uopšte plaćao odkada je uvedeno !Pa ti sada zaračunavaju kamate troškove kamate na kamate itd
Nisam plaćao sigurno jedno 5,6 godina.Pa od toga su 2 bile sušne a jedne stojala voda.
Ovaj iznos što sam naveo je tršenje baš za 2013 a te male cifre što ste izneli je baš porez koji nikada i nije bio velik.
 
Meni se hvata to "odvodnjavanje" 266din po ha, nije neka cifra, ali i dalje ne razumem zasto traze od mene da platim to kada kod nas kanali ne postoje i nemamo mogucnost ni da se navodnjavamo, ni da se odvodnjavamo, cak i da hocemo.
 
Kod mene je zemlja sva u 1 klasi i 1000din po hektaru sam dobio za odvodnjavanje.Znam kada je Sloba naplacivao ovu dazbinu bili su izbori na pomolu tako da opet mi finansiramo nove izbore.
 
Izgleda da su oni teški bleferi,pa to je 16 tarifa,ni jedna nije ista-ko se upeco upeco se
 
Ja dobio odvodnjavanje 1465 din/ha.Nemam duga, placeno je bilo sve pre dve godine, a od tada nije se naplacivalo.Zemlje su 2 i 3 klasa, a kanala nema nijedne u celom ataru, cak u krugu od 50km.Nece je ni biti sve dok voda ne procuri uzvodno jer smo na teleckoj visoravni na preko 100m.
 
Do sad,koliko vidim se spominju cifre od 105 do 1465 po ha.Pa nije to ljudi mala razlika.
 
Ко плаћа дажбине: укњижени власник или доживотни плодоуживалац?
Кад је у питању одводњавање: да ли ће водопривреда да надокнади штету уредним платишама у случају да канали не могу да приме сву воду па пропадне летина?
 
meni ovo nikako nije jasno. osnovica 1965 din stopa 653.24% a uplata po hektaru mi izadje 1528 din. A da bi frka bila veca upisali su mi vecu povrsinu kako kod da gledam . Sopstvene zemlje imam 3ha manje nego sto su mi pisali :sta:
 
Кад је у питању одводњавање: да ли ће водопривреда да надокнади штету уредним платишама у случају да канали не могу да приме сву воду па пропадне летина?
Zanimljivo pitanje, ne verujem da ce vracati pare. sta ce biti sa onim njivama koje ni nemaju kanale, pa ni nemaju gde da prime tu kolicinu vode? A takvih je doosta njiva, retko gde koja njiva ima kanal na kraju
 
i meni danas stiglo za odvodnjavanje ( izgleda para iz dzepa ), 1000 din/ha
a najlepse je ono sto pise u obrazlozenju,da se placa kvartalno i da tece od onog dana kad je poslato ( tu sam izgubio dva dana )
 
jedared na tv-u je dir voda vojvodina rekao da je za navodnjavanje bitno odvodnjavanje iliti ako os navodnjavanje prvo moras uraditi navodnjavanje (a dal rade oni ista)
neka oni srede kanal kod mene ako nista drugo bar da pecamo ko ljudi
ojme meni kakvo navodnjavanje kod mene ima arafat da bankrotira pri li nego sto se ista uradi po tom pitanju
 
Nazad
Vrh