Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Jako je nezgodno kada dodje do prinudne naplate dugovanja za PIO, posto kod tog dugovanja nema zastare. Naplacuje se zajedno glavnica duga, troskovi prinudne naplate i taksa za prinudnu naplatu. Nema veze ako duznik nema nista od imovine na sebi. Odmah traze najblizeg clana porodice i na njegovu imovinu stavljaju hipoteku. Supruga je imala dugovanja za PIO i ako ga je redovno placala u organizaciji u kojoj radi ali za radnju koja je registrovana kao dodatna delatnost nismo placali. Dosla je opomena i u roku 10 dana za njom i prinudna naplata. Pokusali smo i preko poznanika da izvrdamo da ne platimo ali nije moglo da prodje. Isli smo na varijantu da se nista od nekretnina ne vodi na njoj ali kazu da se vodi na meni pa ce na to hipoteka i ako ja nisam obveznik. Nista drugo nismo mogli nego smo vecinu duga uplatili odmah a ostatak duga uz redovne rate koje su stizale redovno uplacivali i evo na kraju ove godine nemamo nikakvih dugovanja za PIO. Posto je dug isplacen do kraja ove godine silnu kamatu koju su naracunali otpisuju. Ovo nase iskustvo navodim da ne prodjete kao mi. Mi smo nekako imali vecinu duga u kesu ali oni koji to nemaju ima da beru kozu na siljak, zato uplacujte redovno sa ovima nema za.......nja.
 
Samo jedno pitanjce, prvenstveno za starije:
-Kako pre 30-ak godina nismo znali ni šta je opomena? Nije bilo pitanje hoću li platiti porez ili neću. Znalo se 15.febr, 15. maj, 15. avg. i 15. nov. su bile rate. Novac smo imali uvek napred spremljeno za te namene. A sad? Nije reč o izbegavanju poreza, već o NEMOGUĆNOSTI plaćanja. Pobogu, pa ne gradimo mi bazene u baštama ili ne znam kakav luksuz.
GOSPODO GLAVATA! MALI PAOR SE BORI ZA GOLI ŽIVOT! UZMITE NAM I TO!
 
Samo jedno pitanjce, prvenstveno za starije:
-Kako pre 30-ak godina nismo znali ni šta je opomena? Nije bilo pitanje hoću li platiti porez ili neću. Znalo se 15.febr, 15. maj, 15. avg. i 15. nov. su bile rate. Novac smo imali uvek napred spremljeno za te namene. A sad? Nije reč o izbegavanju poreza, već o NEMOGUĆNOSTI plaćanja. Pobogu, pa ne gradimo mi bazene u baštama ili ne znam kakav luksuz.
GOSPODO GLAVATA! MALI PAOR SE BORI ZA GOLI ŽIVOT! UZMITE NAM I TO!

Eeeee moj druze, to je bilo pre 30-ak godina i mnogi se toga vise ne secaju. Davno prosla vremena.:ppozdrav:
 
PIO i odbodnjavanje i navodnjavanje su 2 različita pojma.Od NG ima da plaćamo utrošak sunčeve energije a obračunavaće se paušalno u zavisnosti od broja sunčanih dana.
Kada meni budu došli da fenduju za 13000 biće na TV-u
 
PIO i odbodnjavanje i navodnjavanje su 2 različita pojma.

Nekada bilo. Sada sam int. placao i sve ide na "Poresku upravu prihoda filijala N. Sad II" normalno za one koji su u okolini N. Sada. Istina je da porez za odv. i navodnj. moze da zastari a PIO ne moze. I ta zastara dokle ce moci videcemo.
 
Tresla se gora rodio se miš.
Dobro je ,shavtio sam da više nisam paor u PDV-u sada sam poljoprivredni preduzetnik sve ostalo ostaje po starom.
 
To ćemo tek da vidimo ko je šta dobio ,a ko izgubio.Šta ako se onima koji nisu u PDV-u ne bude plaćao PDV prilikom prodaje robe?Na tome se radi i to je u planu kako sam čuo u poreskoj upravi.
 
Po vama koliko sam shvatio će pola Srbije biti zaplenjeno,za 10-ak hiljada da ti prodaju zemlju-nije li to ipak po malo smešno
Уопште није смешно, шта више, трагедија. Точак историје се понавља. Некад су биле буне и устанци, па револуција, е сад како ће се звати следећи исти процес не знам. Ал' чињеница је кад останеш без ичега и немаш више шта да изгубиш значи можеш само да добијеш.
 
Nema nam druge nego u pregovore sa Vladom RS ali na "asfaltu".
Cinjenica je da je drzava u buli, da je kasa prazna, da se svetlo na kraju tunela ne vidi, i da nemamo ideju kako da dodjemo do tog svetla, ali to ne treba da znaci da samo oni koji nesto privredjuju u ovoj drzavi treba da budu najvise i kaznjavani. Ako je kriza onda je kriza za sve, a ne da veliki duznici poreza i dalje ostju netaknuti.
 
Ma ne bi bio problem placanje poreza kad bi se to radilo pravilno, problem je u otimanju bez ikakvog reda i poretka...
 
Ma ne bi bio problem placanje poreza kad bi se to radilo pravilno, problem je u otimanju bez ikakvog reda i poretka...
ma nije problem plaćanje poreza ! ovde se radi o PIO osiguranju koje je nametnuto građanima pod OBAVEZNO . Glupo je što upoređujem ali ovi na vlasti kako su uništili stočni fond tako uništavaju i malog *( sitnog ) paora . Dali neko može da mi izračuna kako je moguće preživeti u poljoprivredi sa 3 4 ili 5 hektara ako uredno plaćaš sva potraživanja od države , mislim kakvom se proizvodnjom baviti ????
 
Jako je nezgodno kada dodje do prinudne naplate dugovanja za PIO, posto kod tog dugovanja nema zastare. Naplacuje se zajedno glavnica duga, troskovi prinudne naplate i taksa za prinudnu naplatu. Nema veze ako duznik nema nista od imovine na sebi. Odmah traze najblizeg clana porodice i na njegovu imovinu stavljaju hipoteku. Supruga je imala dugovanja za PIO i ako ga je redovno placala u organizaciji u kojoj radi ali za radnju koja je registrovana kao dodatna delatnost nismo placali. Dosla je opomena i u roku 10 dana za njom i prinudna naplata. Pokusali smo i preko poznanika da izvrdamo da ne platimo ali nije moglo da prodje. Isli smo na varijantu da se nista od nekretnina ne vodi na njoj ali kazu da se vodi na meni pa ce na to hipoteka i ako ja nisam obveznik. Nista drugo nismo mogli nego smo vecinu duga uplatili odmah a ostatak duga uz redovne rate koje su stizale redovno uplacivali i evo na kraju ove godine nemamo nikakvih dugovanja za PIO. Posto je dug isplacen do kraja ove godine silnu kamatu koju su naracunali otpisuju. Ovo nase iskustvo navodim da ne prodjete kao mi. Mi smo nekako imali vecinu duga u kesu ali oni koji to nemaju ima da beru kozu na siljak, zato uplacujte redovno sa ovima nema za.......nja.
Хоће ли супруга имати и дуплу пензију.!?
 
Pio bi odavno trebao biti preveden u dobrovoljno, bruto plata pa radi sa njom sta hoces. Jal ti volja da uplacujes penziju jal ne al kako drzava da isplati milionski vec postojeci fond penzionera? Mi ce mo im uplacivati a nama ce u medjuvremenu ukinuti tako da gledamo sta ce mo...
 
Nazad
Vrh