Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Mene brine da ce ovo vodjenje t. j. nevodjenje knjiga imati veze sa subvencijama. Mogu posle da kažu "subvencije će dobiti oni koji vode knjige jer su ozbiljni proizvodjači" a mogu i da kažu "subvencije dobijaju samo manja gazdinstva koja nevode knjige i treba im pomoći da ojačaju" .
 
Niko nije lud da se prijavi da vodi knjige zarad subvencija.Da su subvencije 300-500 eura/ha kao u okruženju pa ajde ali za 50 evra/ha nema ekonomske isplativosti.Lepo ćemo zemlju da prebacimo(prepišemo) na one koji ne vode knjige,a imaju komercijalna gazdinstva(otac,majka...) a poslovanje našeg gazdinstva ćemo prikazivati u negativnom kontu.Roba se i dalje može prebacivati na ta gazdinstva stim da se pazi da i oni ne pređu 8mil.I kako onda od ništa da mi naplate nešto.Koliko god da oni misle kako da nam uteraju mi od muke moramo više da se dovijamo kako da ga ne primimo.
 
Da li vi citate redom postove u temi ili se setite necega pa pisete?O ovome sam pisao pre nekoliko strana...
 
Ne lupaj molim te.Iz PIO se izlazi za 5 min provedenih u socijalnom.O tome sam vam već pisao.Za PDV je obaveza 2 godine i ako se nema 8 miliona prometa robe može se izaći.
 
Kako sam razumeo porez će se rayrezati i pod 1. 2. i 3, .Samo je problem polaznih podataka.
Za nekadašnji katastarski prihoh bila je važna i kultura sada samo klasa.
Po meni nije isto njiva, vinograd ili trstik . Za vrednost poljoprivrednog zemljišta bitna je i pristupačnost. To u ovim odlukama se nije prikazano. Za sada toliko.
 
Ne lupaj molim te.Iz PIO se izlazi za 5 min provedenih u socijalnom.O tome sam vam već pisao.Za PDV je obaveza 2 godine i ako se nema 8 miliona prometa robe može se izaći.
Može se izaći ali se mora namiriti obaveza,tj ako si kupio traktor,tražio povraćaj PDV-a , prve godine na taj traktor tije amortizacija 30%,druge 20% ,treće 15% i ti hoćeš da izađeš iz PDV-a treba da vratiš za preostale dve godine porez . Tek posle pet godina je tvoj traktor =0. Ovako laički mi je objašnjeno. Druga stvar ,a ove što danas sam pitao službenicu kod knjigovođe kakva je situacija vođenja knjiga za RPG. Kaže bila je na 3 seminara i na svakom je različito tumačeno na zadnjem je bilo tumačeno da RPG koja ne budu vodili knjige neće imati pravo na PDV-nadoknadu kada prodaju robu kao i pravo na subvencije. Naglašavam da se ovako samo TUMAČILO što ne mora značiti da će biti tako.Po njenoj priči izgleda da ni njima ništa nije jasno.
 
Pa ne moze Gorane nikome da bude nista jasno zato sto je na takav nacin dato u javnost. Uvek ostavljaju prostora da bi tek posle nastupali sa svojim ideologijama o skracivanju prava na subvencije sto im je bio cilj svake godine a sad neizbezni porez koji ce nastupati na ovaj ili onaj nacin.
 
prihodi_fotokopiranje_mala.jpg

Prebacite gazdinstva na žene i sve će one rešiti:haha:
 
I po mom tumačenju dopune zakona o PDV-u i plaćanju poreza na prihod stoji da oni koji nisu u PDV-u neće dobijati isti prilikom naplate robe.To tako ne bi trebalo ali tako sam i ja to shvatio.
 
Ljudi!pa od nas jedino ima sta da se uzme,jer mi nesto proizvodimo.Meni je ova sitacija sa knjigovodstvom samo jos jedan nacin uzimanja novaca i bolje evidencije drzave kad i koliko u kom momentu moze da otme uzme od nas.Mene vise nista ne moze da iznenadi oguglo sam na sve jos da pocnu brkove da cupaju i u pm...
 
Nazad
Vrh