Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Nikola, ovo je interesantna izjava. Ako bi mogao malo da pojasniš. Ni do sada nismo dobijali PDV. Uglavnom je stvar dogovora. Trenutno kod mog otkupljivača meni 3%, njemu 5%, ali se bar gleda cena na berzi (mislim na novosadsku).
 
....Fizicko lice koje ostvaruje prihide od poljoprivrede, a nema status preduztnika nema ni obavezu vodjenja poslovnih knjiga....... Ovo je zadnja recenica iz objasnjenja ministarstva finansija. Kad se uzme u obzir da se dobrovoljno prijavljujes da bi dobio status preduzetnika ispada da dobrovoljno sam sebi skaces u stomak ili je i to ograniceno nekom granicom prihoda.?
 
Ljudi samo opušteno, za većinu če biti kao i ranije. Vidim sada mnogi se javljaju u ovoj temi a i onako u prolazu šta će biti sa nama i dali će ove mere zaživiti, a ti isti kada su organizovani protesti kako oni od prošle tako i ovi zadnji pravili su se toše. Ovi zadnji protesti su trebali biti najmasovniji u smislu brojnosti da se vidi da taj broj nije bezazlen a ne zbog blokada puteva za koje lično nisam. Iz mog sela koje ima oko 300 gazdinstava odazvalo se samo 13 i o čemu mi tu polemišemo.
 
Ako se ovaj novi poreski sistem usvoji, nadrljali smo ko žuti... Ova država umesto da pomaže jedinoj grani privrede koja donosi nešto ona joj odmaže.... Dali to još ima negde...
 
Ako fizicko lice-vlasnik zemljista ne bude registrovao gazdinstvo u 2014.godini,ne podnese poresku prijavu koja se od njega ocekuje do 15 januara(??) znaci hoce da ugasi reg. gazdinstvo, A IMA psenice na lageru koju bi prodao u 2014.godini,da li ce i njega kaciti novi sistem da nece dobiti pdv nadoknadu a bice na tu sumu oporezovan jos 20 %? Molio bih @mvpadinu ili nekog ko je upoznat sa knjigovodstvom da odgovori na ovo pitanje.Hvala
 
Ako fizicko lice-vlasnik zemljista ne bude registrovao gazdinstvo u 2014.godini,ne podnese poresku prijavu koja se od njega ocekuje do 15 januara(??) znaci hoce da ugasi reg. gazdinstvo, A IMA psenice na lageru koju bi prodao u 2014.godini,da li ce i njega kaciti novi sistem da nece dobiti pdv nadoknadu a bice na tu sumu oporezovan jos 20 %? Molio bih @mvpadinu ili nekog ko je upoznat sa knjigovodstvom da odgovori na ovo pitanje.Hvala

A ko kaže da neće biti pdv nadoknade ako se ne bude registrovao?
 
Mene interesuje da li je jos u nekom gradu, osim Zrenjanina, pijacna uprava mesecni zakup tezge uslovila registrovanim gazdinstvom? Pozdrav
 
Е, обрадоваше ме јутрос; повећавају ми и порез на кућу за 80%.
Значи нова парола: Гласали сте, плаћајте!
Морам да дам оглас: мењам ауто за коња и чезе (или макар магарца са самором).
 
Po mom misljenju, gazdinstva do 30 ha nema sta oporezovati. One recimo preko 30 ha srazmerno sa kolicinom zemlje, zasto ne, oni imaju neki profit. Sva ta velika gazdinstva u Vojvodini gase mala gazdinstva kako po vojvodini tako u centralnoj i juznoj Srbiji gde mladi nevide buducnost i napustaju sela gde njive ostaju u parlogu.
 
Oni koji nisu legalizovali objekte (niti ce) su opet ispali najpametniji. Nema na sta da ih oporezuju kad kuce ni nema na placu :haha: A mi u Vojvodini blesavi pa za sve idemo trazimo dozvolu i sada samo da placam poreze :zli:
 
Da li svaki dan legitimisu te sto prodaju na tezgma?
Što se tiče poreza, voleo bi da se steknu uslovi da svi poljoprivrednici plaćaju porez.... na dobit.
Recimo, 10% na dobit, 20% na penziono, 10% na zdravstveno, 2% za navodnjavanje....
Ko zaradjuje vise plaća veći porez i imaće veću penziju.
 
1yeg.png

Evo nesto od Lazara Krstica ..
 
Tresla se gora rodio se miš. Ako dobro razumem pod tačkom 1 su PG u PDV-u a pod tačkom 2 samo dobrovoljci .Nije napomenuto šta sa onima koji nemaju status preduzetnika.Ostaje po starom?????
 
Nazad
Vrh