Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Ni posle ovog objašnjenja min. fin. nisam načisto.
OK, oni koju su u PDV po sili zakona postaju preduzetnici, ostali, koji imaju registrovano gazdinstvo, mogu dobrovoljo da postanu preduzetnici i onda moraju da vode knjige.
Šta je sa ostalima koji ne postanu dobrovoljno preduzetnici a nosioci su RPG, da li za njih ostaje sve po starom (PDV nadoknada) i šta je sa onima koji rade zemlju na nemaju RPG.
Vrlo vešto objavljeno objašnjenje a nedorečeno skroz :sta:
 
Baš tako Radivoje, kakve "privilegije" će imati oni koji imaju RPG, a kako će prolaziti oni koji nisu obnovili gazdinstva? Mislim na poreze.
 
Nece nama jos sto sta biti jasno jos dugo zakoni unije mora da se ugrade u nas sistem.Red mora da se zavede ali zasto se krece bas od poljoprivrede to je pitanje.
 
Do sada smo imali poljoprivrednike: profi,hobisti a sada se pojavljuju preduzetnici.Koji su sad pa ti.Neko novi imidž.
 
Kod nas u mestu mnogi koji si u PDV-u se vode odavno kao preduzetnici, iz razgovora sa nekima od njih sam saznao da oni imaju veći iznos za PIO iZdravstveno osiguranje koje je vezano ako se nevaram sa prometom odnosno sa dobitom koje ostvaruje to gazdinstvo. Ministar finansija je u svom obaveštenju pojasnijo da neće morati svi da vode knjige. Knjige već vode oni koji su već u sistemu PDV-a( i oni koji će s prijaviti jer imaju promet veći od 8 mil.) i ona gazdinstva koja žele sama da se izjasne-prijave kao Preduzetnici za sve ostale ostaje za sada kao i dosad, i nevidim šta tu nije jasno.
 
Onda ne vidim razlog da bilo ko vodi knjige ako nije u PDV. Izlaze se nepotrebnom trosku i to svojevoljno.
 
Kod nas u mestu mnogi koji si u PDV-u se vode odavno kao preduzetnici, iz razgovora sa nekima od njih sam saznao da oni imaju veći iznos za PIO iZdravstveno osiguranje koje je vezano ako se nevaram sa prometom odnosno sa dobitom koje ostvaruje to gazdinstvo. Ministar finansija je u svom obaveštenju pojasnijo da neće morati svi da vode knjige. Knjige već vode oni koji su već u sistemu PDV-a( i oni koji će s prijaviti jer imaju promet veći od 8 mil.) i ona gazdinstva koja žele sama da se izjasne-prijave kao Preduzetnici za sve ostale ostaje za sada kao i dosad, i nevidim šta tu nije jasno.
Gde si cuo ili procitao ovo zadnje?To koliko znam niko nije objavio!
 
Iz nase zadruge smo dobili obavestenje da ko ne bude platio pio nece moci da racuna na cenu + pdv, vec samo na cenu bez pdv-a. Tako da pio ponovo postaje, do duse indirektno, uslov za subvencije.
 
Šta je sa ostalima koji ne postanu dobrovoljno preduzetnici a nosioci su RPG, da li za njih ostaje sve po starom (PDV nadoknada)

Misljenja sam da ostaje sve po starom s tim da nije mi jasno o kojoj PDV nadoknadi se govori u vasem postu? Zar ne dobijaju PDV nadoknadu samo oni koji su u sistemu PDV-a?
Konkretno ja nisam u sistemu i nikad prilikom prodaje ratarskih proizvoda nisam dobio PDV iako sam nosioc RPG.

- - - - - - - - - -

Iz nase zadruge smo dobili obavestenje da ko ne bude platio pio nece moci da racuna na cenu + pdv, vec samo na cenu bez pdv-a. Tako da pio ponovo postaje, do duse indirektno, uslov za subvencije.

Ja platim PIO, a nikad nisam dobio PDV???!!!
Tek sad su mi dosta stvari totalno nejasne!!!
Ser.m se na njihove zakone i uredbe kad ni oni medjusobno ne znaju da protumace!
 
Ako imas aktivni status RPG dobijas cenu +pdv,pio nema za sad nikakve veze.Sta nam donosi prolece videcemo kada pocinje obnova gazdinstva,ja sam sad u toku jer pokusavam registrovati moje hobi gazdinstvo jer drugacije ne mogu funkcionisati.
 
Ako imas aktivni status RPG dobijas cenu +pdv,pio nema za sad nikakve veze.Sta nam donosi prolece videcemo kada pocinje obnova gazdinstva,ja sam sad u toku jer pokusavam registrovati moje hobi gazdinstvo jer drugacije ne mogu funkcionisati.

Druze sad moras mi objasniti jednu stvar. Ako zelim primera radi naplatiti kukuruz sa lagera sutra, a cena je konkretno kod Race 16.20 din bez PDV-a, dali mislis da imam neko pravo na + 8%?
Nikad do sad niko nije dobio to osim onih koji su u sistemu PDV-a.
 
Iz nase zadruge smo dobili obavestenje da ko ne bude platio pio nece moci da racuna na cenu + pdv, vec samo na cenu bez pdv-a. Tako da pio ponovo postaje, do duse indirektno, uslov za subvencije.

iz koje zadruge su ti to preneli ,osnov za pdv ti je bio aktivni status gazdinstva kao i njihovi clanovi tog gazdinstva koji su isto imali pravo na cenu+pdv
 
Evo informacija sa noćašnjeg sastanka pričala je žena o pravilniku bila je učesnik seminara o ovoj temi .Dobrovojno se ulazi u sistem pdv-a,ko ima prihod veći od 2.000.000 dinara može ući a ko prelazi 8.000.000 dinara obavezan je, pdv se povećava sa 8 % na 10% .Ko nije u sistemu pdv-a kada prodaje robu dobija iznos pdve-a na cenu robe nema nikakvih izmena sve po starom nije obavezno vođenje knjiga i PIO veze nema sa ovom temom.
 
Ova tema se usijala... A koliko vidim OVDE NIKO NISTA NEZNA,tj,niko nije upucen i sve su nagadjanja,pitao sam i knjigovodju i ona takodje nezna sta se valja iza ovog brega.Po meni,da ce ostati isto nece,postoji neka zackoljica oko koje se sve vrti i koju nece da nam kazu,nego ce nas na prolece staviti pred svrsen cin,a jedini im je cilj ,po meni,nadam se da gresim,a to je da uniste malog seljaka i da zemlju pokupe veliki zemljoposednici,samo je tih malih mnogo vise,nego onih velikih.A narod ce cutati i trpeti sve dok ima da jede,a kad ni to ne bude imao,podice bunu jer vise i nema sta da izgubi!
 
Cena za tebe nije 16,20 nego osnovna cena +pdv cini 16,20,to mora biti istaknuto,i na obracunima iskazano posebno.Svi koji su u sistemu sami fakturisu dobiju osnovnu cenu plus obracunaju pdv.Tako da dobijes i ti pdv,da nemas RPG sa aktivnim statusom imao bi manju cenu za pdv iznos,zato sam prinudjen da se registrujem i da napustim klub Hobi poljoprivrednika.
 
Cena za tebe nije 16,20 nego osnovna cena +pdv cini 16,20,to mora biti istaknuto,i na obracunima iskazano posebno.Svi koji su u sistemu sami fakturisu dobiju osnovnu cenu plus obracunaju pdv.Tako da dobijes i ti pdv,da nemas RPG sa aktivnim statusom imao bi manju cenu za pdv iznos,zato sam prinudjen da se registrujem i da napustim klub Hobi poljoprivrednika.
Rale upravu si
 
Nazad
Vrh