Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Porez na dobit neverujem da ce placati oni koji imaju 5-10 ha jer ti jedva i ovako sastavljaju kraj sa krajem. Placace recimo oni koji imaju 50-100 pa i vise ha koji imaju neku dobit od poljoprivrede srazmerno kolicini zemlje koju obradjuju. Nevidim sta u ovome ima lose. Nisu ovi nasi izmislili toplu vodu. Porez na dobit od poljoprivrede postoji i u drugim drzavama.
 
Upravo je deda Zaharije Trnavcevic na televiziji AS rekao da ce ovo biti plus za poljoprivrednika. Da se ne bojimo. I rekao je da vise ne svastarimo.
 
Dalibore svi smo i istoj situaciji . Tvoja teza da smo platili PDV već kada smo uzeli repromaterijal ne pije vodu jel bi i taj proizvođač tako rekao za svoje dobavljače njihovog repromaterijala i tako u krug .Svaka delatnost je zasebna.
Drugo evo da ti navedem jedan primer sta je cilj države po mom mišljenju.
Ja sam u PDV-u i imam prihod 5 mil. trošak mi je 2 miliona zarad 3 mil. Trebao bi da platim državi porez (npr 10%).
Brat kum,drug kod mene registrovanu zemlju i imaju prihod po 3 miliona a trošak po 1 milion oni sada nisu u Pdv-u i ništa ne plaćaju državi tj 8% PDV-a pripada njima kada prodaju robu. Oni meni daju račune da imam i ja trošak 5 miliona tako da je moja zarada 0 dinara. U ovome svemu niko državi nije platio ništa i svi zadovoljni.E sada oni trebaju da vode knjige ulaz,izlaz,dobit i nije im više u interesu da mi daju račune jel će plaćati porez na 3 miliona (npr 10%) a ako prikažu u knjigama svoj trošak koji su meni do sada davali imaće zaradu po 2 milionapa će im i porez biti manji.U tom slučaju svako će plaćati svoje obaveze i puniti budžet.
Iskreno mislim da je to cilj naše države a ona mala gazdinstva mislim da će neki paušal važiti za njih.
Ovo sa 0,4 % mislim da je ok ,imaš više plati više .E sada kako će određivati cenu to je diskutabilno ,ako bude kao što je kolega naveo par postova ranije nikako ne valja. Isto mislim da je i normalno da PIO plati svako po procentu koliko radi ,nema logike da onaj sa 200 ha plaća isto kao i onaj sa 1 ha.No to je već druga tema.
Sa pravne strane i sa strane države mislim da je sasvim ok da se uvede neki red i u našu branšu.
Kao poljoprivrednik mislim da smo naj**li!!!
:ppozdrav:
 
To prebacivanje sa jednog na drugog I registracija na drugo lice, primanje sub na zemlju koja se ne obradjuje treba da se suzbije. Bez daljnjeg. Tu drzava mora da uvede reda.
 
Ja opet mislim da bi PIO trebao da bude minimalan,a ko hoce vecu penziju ,moze da uplacuje privatno penziono_Ovo sto se placa i tako se trosi istog trenutka kad legne na racun.Sto se tice poreza,pa PDv bi trebao da se plati samo jednom,mada i ne znam zasto se zove porez na dodatu vrednost,kad se zaracunava 20 % od ukupne vrednosti.U svakom slucaju opet se udara na proizvodnju,koja je ionako najskuplja u Evropi.Porez kao i do sad nece placati oni koji bi trebalo najvise da plate,a opteretice se ostatak dok ne isprodaje to sitno zemlje sto ima.Samo prde o ukrupnjavanju poseda,a za sitnu raju ih zaboli bas.Ni ovi novi nisu u kampanji usli ni jednom siromahu u kucu,ako su se slikali sa nekim takvim to su uradili ispred dvorista da se ne isprljaju. Svi znaju gde su isli i cije su pare trosili.
Sve u svemu sto rece cica- Milutin " da se mi o Turke ne ogesismo?"
 
Red???!!! Pa red i disciplinu vecina je htela. Eto nam sada i reda i discipline i svega i opet na paorska ledja. Opet cu to ponoviti recenicu od pre godinu dana da tek cemo mi videti sta smo ili ste izabrali. Pocetak kraja je uzeo zamah i te kako. Pa ludi bi bili da se ne popisaju na nas kad smo im pokazali svu nasu nesposobnost kroz svih protesta a narocito ovih zadnjih. Jos dosta toga imamo mi videti od nasih ili vasih dragih politicara!
 
Ova hapsenja sto su trenutno po Srbiji,, a kao slucajno najveca u Novom Sadu, samo su mazanje ociju glupim gradjanima ove propale zemlje. Izmedju ostalog da se neinteresujemo za ovaj novi poreski sitem nego ce nas dovesti na svrsen cin. Porazajuce je da velika vecina mojih Tovarisana nema pojma o cemu ja pricam kad pomenem novi poreski sistem, a uglavnom je to mladji svet, da ne kazem radno sposoban. Sta bi mi rekli tek oni stariji, verovatno da sam lud.
 
Kod nas je stvarno na snazi da se tuce konj koji vuce.Dokaz je to da eto ja neredovno placam doprinose na radnju i na svaka tri meseca dobijem opomenu i neku kamatu,koja bas nije mala.Recimo na cifru od 46 000 za 10 dana su mi zaracunali jos 800 dinara.I ja odem da to platim,kad na vratima pise nesto o otpisivanju kamate.Posto sam vec usao pitam jel mozda i ja ispunjavam uslov posto sam eto dosao da platim sve odjednom,kaze inspektor ,NE. to je za one koji godinama ne placaju pa imaju mogucnost da im se oprosti kamata i da placaju na rate.Nista kazem ja njemu onako pristojno,onda se vidimo za dve godine da platim ovaj dug,bez kamate i izadjem ,a on ostade da blene.Ipak odem i platim jer znam da svi ti jadnici koji lade jaja u opstini nece primiti platu ako ne otmu od nas koji radimo.
Kod nas u Bogaticu je ustanak poceo napadom na opstinu,a ne na Nemce,a inace je u Srbiji poceo napadom na zandare.Nisu ljudima smetali Nemci,vec su im ovi razbojnici dokurcili.
 
Od 1. januara 2014. godine , svi poreski obveznici moraju da podnesu jedinstvenu poresku prijavu za poreze i ostale doprinose po odbitku isključivo elektronskim putem
Od 1. jula 2014. godine , i sve ostale poreske prijave će morati da se podose isključivo elektronskim putem
Više neće moći da se plaća na šalterima nego samo elektronski ( porezi , PIO, zdr ...).?!?
Pa nemaju svi komp. i ne znaju da rukuju sa njim
Eto nam još troška , znači mora se naći knjigovođa a to će da košta ...
 
Ovde ima pojedinaca koji stalno potenciraju te subvencije.Tako su im puna usta kad to govore ,a ipak prazni džepovi.Pa koje bre subvencije?Ovo što mi dobijamo i zovu se subvencije nije dovoljno ni za socijalu ,a kamoli za razvojnu strategiju poljoprivrede.Porez na 1ha zemlje od 0,4% će biti veći nego subvencija po istom tom hektaru.Pa jeste li Vi svesni šta nas čeka?
 
O tome se i radi u ovom Diznilendu.Lopovi pokusavaju da zavedu neki red po evropskim merilima,ali mi smo miljama daleko od njihovog standarda.I ne moze se oporezovati onaj ko je po tim europejskim standardima pre za socijalu nego za punjenje budzeta.Nikakvu strategiju decenijama nismo imali za zdrav razvoj poljoprivrede kao strateski,sigurno najvaznije grane privrede kod nas.E sada,kada su svi pametni odskocili na pet stepenika iznad nas,a mi se spistili u jos veci mulj i glib,onda udri po usima golju po europejski.Ne mozes bolesnika tretirati kao redovnog davaoca krvi,prvo ga moras hospitalizovati i pomoci mu da stane na noge,te tako postati zdravo sposobna osoba.E,onda moze da daje krv i bude od koristi i sebi i drustvu.Dobar deo poljoprivrednika je na aparatima za reanimaciju,a eksperti bi da mu sto pre zabodu iglu u venu.Opet kazem,da bi drzava funkcionisala moramo svi da ucestvujemo u izgradnju njenog budzeta i tu nemam nista protiv.Ali nismo mi najveci problem,javni sektor,siva ekonomija,korupcija,lopovluk,javasluk...To je kljuc nasih problema.Kada se te stvari dovedu u red,onda ce svima nama biti bolje.Iz te bolje ekonomske situacije i nama ce biti lakse da udjemo u neki normalni poreski sistem.Ali,ne moze vise radni svet da istrpi i izdrzi sve prethodno navedene anomalije ovog drustva.
 
pricao mi stric da su tamo 70 tih ili 80 tih godina svako tromesecje krunili kukuruz za porez,i da su mnogi prodavali zemlju!
 
Sve je ovo kolega Minđušar davno pričao da nas čeka.Jednostavno će i onaj ko ti radi usluge morati davati tebi račune sa iskazanim PDV-om.On će te račune prikazivati sebi u prihod ,a ti u rashod.U svemu tome dobra samo država.
 
tako je,i ako usluzno sejes,ores,krunis moraces da dajes racune,tj placas porez.....ja ne znam kako cu sa radnicima imam ih po 20 u sezoni...
 
Nazad
Vrh