Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Ma nisi ti dosadan nego se potpuno normalno interesuješ za ono što svi treba da znamo ,a ne znamo.
Nisam ulazio u detalje ali eto knjigovođa mi je samo rekao da pošto sam već u PDV-u neće biti za mene neke bitne promene.E sad dokle se može plaćati minimalac ,a kad će morati više stvarno nisam pitao.Ja ću gledati da svaku godinu završim sa gubitkom(kao prošlu ,a i ovu) na završnom računu pa i ako plaćam onda ću plaćati neki minimum.
 
Moj knjigovođa..
U svakom slučaju veća kontrola svega,veća plaćanja a mi nikakve koristi od toga.

Licno mislim da cemo i mi imati -koristi od toga -.....Jer dosad su naj vise zaradjivali...nakupci,preprodavci,meseteri,poltroni,monopolisti,,, i ostale zjale i vrane....? A naj manje proizvodjaciii.... Moje licno misljenje....!
 
I ja sam dobio četiri koverte u tri dana.Pošto sam u PDV sada više ne plaćam doprinose paušalno nego po prometu.Dobro su mi digli da plaćam staž i zdravstveno.
Ljudi morate da shvatite da nema odakle da uzmu nego od nas.Pola firmi radi i ne prijavljuje radnike niti plaća poreze.Neko mora da puni budžet,a oni znaju da niko od nas neće ostaviti zemlju u parlogu koliko god nam teško bilo.
Svako ko ima i 0,5ha a nema zdravstveno po nekom drugom osnovu(penzioner,zaposlen) mora da plaća preko zemlje da bi overio knjižicu.
koliko ti placas penzijono i zdrstveno?Mislim nije u redu ja imam 10h a ti ko zna koliko vise i placas isto jel to u redu nije brate treba da se namaseti skala znaci koliko zmelje neka cifra ati i treba da vodis knjige i svi ostali koji imaju vise zemlje!
 
Navedi mi tri koristi koje ću ja kao poljoprivrednik imati a ja ću tebi sledeće:
Porez od 0,4%/ha na zemlju će biti veći od subvencije 6000rsd/ha-ja gubim tj. ne dobijam ništa
Plaćam PIO ,a čekam penziju od bednih 9000rsd/mesečno-sramota
Plaćam knjigovođu-čist trošak
Ja treba da plaćam PIO koliko ja hoću jel na taj način određujem sebi penziju.Nije ni u redu da meni neko nameće koliko ću da plaćam bez obzira koliko zemlje imam.
 
Licno mislim da cemo i mi imati -koristi od toga -.....Jer dosad su naj vise zaradjivali...nakupci,preprodavci,meseteri,poltroni,monopolisti,,, i ostale zjale i vrane....? A naj manje proizvodjaciii.... Moje licno misljenje....!

Ali je problem druže što onda moraš dati robu onima koji su ovlašćerni pa kad tek oni počnu da ucenjuju onda ćemo videti gde smo bili.Konkretno na mom terenu bi bikove,krave,tovljenike mogao prodati samo Matijeviću.
 
E sad dokle se može plaćati minimalac ,a kad će morati više stvarno nisam pitao.
Минималац је плата коју исплаћујеш себи или другима и на то иду порези и доприноси. Минималац није исти за све стручне спреме и то држава прописује а повремено усклађује (углавном повећава). Није исти минималац за радно место трактористе и нпр. енолога у винаријама. Овај други је да би имао то звање морао да заврши факултет и његов минималац (основица за порезе и доприносе) је већи. Плату можеш исплатити колико ти је воља ал' је минималац прописан. Имати на уму да је и пензија онда (ко дочека) минимална.
 
Navedi mi tri koristi koje ću ja kao poljoprivrednik imati a ja ću tebi sledeće:
Porez od 0,4%/ha na zemlju će biti veći od subvencije 6000rsd/ha-ja gubim tj. ne dobijam ništa
Plaćam PIO ,a čekam penziju od bednih 9000rsd/mesečno-sramota
Plaćam knjigovođu-čist trošak
Ja treba da plaćam PIO koliko ja hoću jel na taj način određujem sebi penziju.Nije ni u redu da meni neko nameće koliko ću da plaćam bez obzira koliko zemlje imam.
neznam korist kakvu imas, verovatno da nemas nebi se bavio poljoprivredom,znaci od subvencija nemas nista a sta ja imam da nekazem sta imam a vidm vec znas koja ce biti penzija obavesten si na svim poljima!Kako nije u redu da ti neko namece koliko imas zmelje da paltis vise penzijono i zdrastveno iskreno dali je u redu dali onaj sto ima 5 h isto placa ali iskreno mi reci

- - - - - - - - - -

петак, 06. дец 2013, 09:04 -> 10:01
И пољопривредницима потребне књиговође
Оно што не морају лекари, адвокати и таксисти и сви који паушално плаћају порез, морају сељаци. Тако налаже нови Закон, по коме ће регистрована пољопривредна домаћинства морати да воде књиговодство или изнајме рачуновођу. Већина пољопривредника још ништа не зна о томе.
Према Закону о порезу на доходак грађана који је усвојен пре шест месеци, а чија примена је почела од децембра, регистрована пољопривредна домаћинства ће морати да воде књиговодство или изнајме рачуновођу. Иако је реч о стотинама хиљада домаћинстава, многи пољопривредници не знају ништа о томе. За разлику од њих, књиговођама би то могло да донесе велики приход.Уместо на њиву или у шталу, пољопривредници би морали и уз компјутер. Бар тако налаже нови Закон који је на снази. Оно што не морају лекари, адвокати и таксисти, сви који паушално плаћају порез, морају сељаци.
"Дошли смо до закључка да ћемо морати да ангажујемо секретарице које ће требати да нам одлију јако велики део добити", каже Лука Миајлов из "Полопе" газдинства Ечка.
"Обрађујем 150 хектара, а ја да сам волео да идем у школу не бих био земљорадник, него да водим књиге и прерачунавам", каже Милан Стаић из Зрењанина.
У Србији има приближно 400.000 регистрованих домаћинстава, па би укључивање њих у тај систем донео бизнис књиговођама вредан неколико десетина милиона евра.
"Ми смо у протеклих неколико година изгубили 150.000 регистрованих пољпопривредних газдинстава, они више не постоје у регистру тако да постоји опасност да се број регистрованих због те одредбе још више смањи. Такође постоји вероватноћа да одређене премије земљорадници не добију уколико не испуне обавезе из овог закона", каже народни посланик и лидер Народне сељачке странке Маријан Ристичевић.
Стручњаци објашњавају шта су обавезе пољопривредника, мада не верују да ће то допринети већој производњи.
"Теоретски модел је добар, али пракса то не може да изнесе, јер ми у пракси нисмо одрадили све подједнако с једне и друге стране регулатива је дала своје, али пракса да би то могло да се спроведе и да се све скале и лествице буду повезана и позната индивидуалним пољопривреницима", каже Гордана Вукелић из Београдске банкарска академије.
Ипак, Закон који је изгласан још у јуну покушај је деценијског увођења реда у тој области односно боље евиденције домаћинстава која добијају државне субвенције.
"То значи да регистрована пољопривредна газдинства не могу бити паушално опорезована већ морају водити књиге, или по систему двојног књиговодства, или по систему простог књиговодства. На пример, ако је просто књиговодство на оном обрасцу ПК или ако је двојно књиговодство да користе контни оквир као и највећа предузећа средња или минимална предузећа", каже привредни саветник Андрија Јовичић.
Осим обавезе књиговодства пољопривредници ће од 1. јануара морати да плаћају и порез на земљиште без обзира на то да ли је пољопривредно или грађевинско по стопи која не прелази више од 0,4 одсто вредности те имовине и тај порез одређују локалне самоуправе.
 
Japanac lupaš druže.
Što bi mene neko prisilio da plaćam PIO više nego što ja hoću?Pa to će meni biti penzija ,a ne tebi ili nekom drugom.Druga stvar je što se treba ukinuti zdravstveno kao obavezno_Odem sa overenom knjižicom i platim participaciju 50rsd kao i 80 %lekova.Ima privatnih klinika gde za 1000dinara mesečno imaš osuguranje da kod njih imaš lečenje.Znači za 12000rsd imam ono što ovde nema za 27000rsd.
Porez treba da je taj koji će više plaćati neko ko ima više ,a manje onaj koji ima manje.Ne brkaj babe i žabe.
 
E mo j diklofen pa ko ce da finansira ovu drzavu ako bi mi sami uplacivali koliko hocemo,ovo im je sigurica!Kad sam danas u podne cuo na dnevniku za knjigovodju kad nisam pao jos globe i novaca.
 
Ukinut je porez na katastarski prihod (koji se NE OBRACUNAVA od 2006. godine), ostaje naknada za odvodnjavanje, uvodi se porez od 0,4 posto na procenjenu vrednost zemljista, i porez od 10% na profit. Sve to zacinjeno sa 27% doprinosa za PIO, i 10% za zdravstveno (isto od profita).
 
Zanima me samo sta oni meni odvodnjavaju? 80%parcela brdovito, a na ravni radi asov.
 
Japanac lupaš druže.
Što bi mene neko prisilio da plaćam PIO više nego što ja hoću?Pa to će meni biti penzija ,a ne tebi ili nekom drugom.Druga stvar je što se treba ukinuti zdravstveno kao obavezno_Odem sa overenom knjižicom i platim participaciju 50rsd kao i 80 %lekova.Ima privatnih klinika gde za 1000dinara mesečno imaš osuguranje da kod njih imaš lečenje.Znači za 12000rsd imam ono što ovde nema za 27000rsd.
Porez treba da je taj koji će više plaćati neko ko ima više ,a manje onaj koji ima manje.Ne brkaj babe i žabe.
Ja lupam o.k ti si u pravu!Ima da placas jer verevatno radis preko 50 h zemlje to sam nemozes da radis zato koje palcas rade na crno ko tebe e da ih zapsolis i placas njima penizijono i zdrstaveno sve bi bilo o.k nebi do ovog doslo da ispastamo mi manji poljoprivrednici koji ih je 80% u srbiji cini poljoprivredu mi smo gotovi a kladim se da na ovom forumu ima vise sa manjim posedima nego velikih!
 
Ovde ce mali poljoprivrednici opet da nastradaju. Naravno da se neki vid poreza na dobit mora uvesti, mnoga srednja gazdinstva koja nisu u sistemu PDV-a, sasvim dobru dobit imaju, a ne oporezuje se. Problem je sto se opet krece od poljoprivrede, valjda vladajuci znaju ko najvise moze da cuti i trpi.
 
Ja lupam o.k ti si u pravu!Ima da placas jer verevatno radis preko 50 h zemlje to sam nemozes da radis zato koje palcas rade na crno ko tebe e da ih zapsolis i placas njima penizijono i zdrstaveno sve bi bilo o.k nebi do ovog doslo da ispastamo mi manji poljoprivrednici koji ih je 80% u srbiji cini poljoprivredu mi smo gotovi a kladim se da na ovom forumu ima vise sa manjim posedima nego velikih!

Nema problema.Ja ću na svakih 50ha da zaposlim jednog radnika i sve mu plaćam.Ne bežim od toga ...ALI...nek i meni daju po jednom radniku 10000eura za zapošljavanje kao strancima uz uslov da je u radnom odnosu 2 godine.E kad to bude po mome biće i po njihovom ,a dotle evo im PRC.
 
Nazad
Vrh