Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

ja se slazem da treba uvesti nekog reda u poljoprivredu ali da se krene od pocetka a ne od kraja ,ovo treba da dodje na kraju kad se srede svi problemi i da se ima od cega placati toliki namet,nas kraj je pod turcima bio 500 godina sad mi je jasno sto su uspesnoo vladali toiko jer ja mislim da je njihova bila tzv desetina , bas skromno u odnosu na ove nase danas
 
Nema problema.Ja ću na svakih 50ha da zaposlim jednog radnika i sve mu plaćam.Ne bežim od toga ...ALI...nek i meni daju po jednom radniku 10000eura za zapošljavanje kao strancima uz uslov da je u radnom odnosu 2 godine.E kad to bude po mome biće i po njihovom ,a dotle evo im PRC.

I auto-put kao do Fiata.

Znalo se da će se jednog dana gazdinstva pretvoriti u preduzeća ali se mogao izabrati bolji trenutak posle sušnih prethodnih godina i malih cena fali još i ova zaj****a. Verujem da će samo ograničeno zaživeti jer stvarno neznam ko će da natera čoveka od 75-80 godina polu pismenog sa 3 krave i 5 jutara zemlje da vodi knjigovodstvo.
 
Nema problema.Ja ću na svakih 50ha da zaposlim jednog radnika i sve mu plaćam.Ne bežim od toga ...ALI...nek i meni daju po jednom radniku 10000eura za zapošljavanje kao strancima uz uslov da je u radnom odnosu 2 godine.E kad to bude po mome biće i po njihovom ,a dotle evo im PRC.
Ali ti nisi stranac u tome je fazon nego si domaci!A ti bi 1000 evracia po zaposlenom boze boze kako razmislajas nevredi stobom rasparavljati!Poz zelim ti sve najbolje
 
A zasto su stranci favorizovani u odnosu na nas, i da li to jos negde ima u svetu da starosedeoci budu inferiorni u odnosu na one koji dolaze?
Samo pitam, neznam?
 
Nesto preracunavam ovako po nekim smernicama iz svih pisanja ovde,pa mi cemo im za 3-4 godine bukvalno dati kroz namete veci deo nase mehanizacije koja ako se ove zle namere tih bolesnika ostvare,a sigurno hoce nas vode u kompletnu propast samo je pitanje vremena koliko ce brzo ko propasti.Ima ovde kod nas ta varijanta,jbg niko nam nije kriv sto zivimo u ovoj drzavi lopova i prevaranata gde je vlast sposobna jedino za kradju.
 
Ali ti nisi stranac u tome je fazon nego si domaci!A ti bi 1000 evracia po zaposlenom boze boze kako razmislajas nevredi stobom rasparavljati!Poz zelim ti sve najbolje
Ne 1000eura nego 10000eura po zaposleno uz obavezu radnog odnosa od dve godine.Što bih ja pristao na 1000 kad se strancima(pa čak i Hrvatima) daje 10000eura po radniku.Zar mojoj državi i vladi da bude preči stranac od mene.E dok je tako biće nam ovako.
 
A zasto su stranci favorizovani u odnosu na nas, i da li to jos negde ima u svetu da starosedeoci budu inferiorni u odnosu na one koji dolaze?
Samo pitam, neznam?
Zato sto smo stranci u sopstevnoj zemlji i sto cemo uskor biti manjina sopstvenoj zemlji!Ko nas nesto pita niko, prihvatimo i cutimo vide nema reakcije nema bune rade svoj posao![h=2]Резултати претраге[/h]
  1. [h=3][/h]
 
Treba se na neki nacun pobuniti tj, dici glas protiv terora, stvar cu pojasniti zasto je ovo teror moze se slobodno reci i zlocin protiv poljoprivrednika a posto se nastavlja stalno i stalno od jedne vlasti do vlasti polako prelazi i u genocid protiv poljoprivrede i protiv poljoprivrednika.
1, zasto bi placao porez za nesto kada je vec placen porez na to npr.Kupis vestacko djubrivo, seme preparate hemiju itd.. istog momenta placen je porez drzavi, cemu onda dodatni porezi
2, Ako advokati neizdaju fiskalne racune i nemaju knjigovodje sto bi onda i poljoprivrednici koji placaju vec gore navedeni porez
3, Kada prodas robu skladistarima zadrugama obracunava se cena sa pdv-om znaci placen je porez drzavi

Sta vise hoce placas porez kada kupjujes sve inpute ,placa se porez kada se prodaje roba ponavljam sta vise hoce
stop teroru - stop ludilu
drzavo propadni kad nevaljas
 
Dalibore samo mi reci u kojoj od tri navedene stavke placas porez na dobit, dakle na ono sto tebi ostane cisto?
 
bogami sad je pitanje sta ce oni koji su uzeli drzavnu zemlju u zakup za druge i pitanje za sve poznavaoce ako se sad pazari zemlja dal se moze dati u poklom nekom iz porodice a da se ne placa porez na promet ili sta vec il pak treba da prodje neki vremenski period da se to bezbolno odradi(za dzep bezbolno)
 
Nećeš moći funkcionisati ako se ne registruješ.
Ovo je MOBING prema većem delu poljoprivrednika.
Ali ovo nam je i opomena da ustanemo ili će naše bitisanje biti ugroženo,
 
Treba se na neki nacun pobuniti tj, dici glas protiv terora, stvar cu pojasniti zasto je ovo teror moze se slobodno reci i zlocin protiv poljoprivrednika a posto se nastavlja stalno i stalno od jedne vlasti do vlasti polako prelazi i u genocid protiv poljoprivrede i protiv poljoprivrednika.
1, zasto bi placao porez za nesto kada je vec placen porez na to npr.Kupis vestacko djubrivo, seme preparate hemiju itd.. istog momenta placen je porez drzavi, cemu onda dodatni porezi
2, Ako advokati neizdaju fiskalne racune i nemaju knjigovodje sto bi onda i poljoprivrednici koji placaju vec gore navedeni porez
3, Kada prodas robu skladistarima zadrugama obracunava se cena sa pdv-om znaci placen je porez drzavi

Sta vise hoce placas porez kada kupjujes sve inpute ,placa se porez kada se prodaje roba ponavljam sta vise hoce
stop teroru - stop ludilu
drzavo propadni kad nevaljas

Malo me iznenađuju ovakve izjave. Svi smo kivni I zato takve izjave,šta misliš da u drugim državama poljoprivrednici ne plaćaju porez? Ova treća tačka je totalna neistina,jesi li ti ikada bio na obračunu ?Kada prodaš robu otkupljivaču dobiješ cenu sa PDV-om,ti uzimaš PDV a ne država,slučaj je drugačiji samo ako si u PDV-u.
Po mom viđenju ne treba odmah da kukamo nego da sačekamo I vidimo.
 
Izgleda će ovde biti najviše pogođeni oni koji imaju registrovano 1 ha a kod prijatelja ostalo, rade I imaju priliv 3-4 miliona a državi ne plaćaju ni PIO. Raspitajte se malo po otkupnim mestima kakve podatke o koperantima šalju svaki mesec poreskoj upravi. Zakon je donet u Junu. Ima poreska uvid svaki kilo što se legalno prodali pa tako za one koji imaju reg 100 ha tako I za one sa 1 ha. Drugi primer s oni PDV-u imaju reg. npr 50 ha namerno predaju malo robe pošto moraju platit PDV državi tako da godinu završavaju na pozitinoj nuli I tako izbegavaju da plate ono što bi trebali.
 
Uvesce sigurno porez na neobradjivano zemljiste i to sigurno preko 0,4%. Pa tako ako nemas registovano gazdinstvo moras da placas porez za neobradjivanje poljoprivednog zemljista. Smislice gospoda nesto
 
jos ni jednom nije bilo da nisam drzavi platio ono sta su mi trazilu u to ulazi i svaki porez koji su trazili i sve takse. doduse bio sam na obracunu samo jednom pa neznam ( malo sam se zaleteo pa nisam stigao sve da pojasnim) dali ste se zapitali kolega taj koji je kupio robu od tebe i dalje distubuirao tu robu ta roba je kasnije sigurno oporezovana i placen je pdv za nju dal se pretvorilo u dzak brasna i dobije se nalepnica(akciza ) na taj dzak automatski je oporezovan i neko placa porez ko ga kupi ,meni je malo glupo da jedna te ista roba bude oporezovana vise puta al dobro. nisam ni ja mozda upravu za to .ali za one prve dve tacke sam sigurno u pravu a i nevidim razlog da seljaci paori poljoprivrednici vode knjige i placaju dodatne poreze na promet ma koliko to lepo zvucalo nekome. (na prvom mestu kad pocnu advokati to da rade i da izdaju fiskalne racune onda cu se sloziti sa tim )
 
Nazad
Vrh