Novi poreski sistem za poljoprivredne proizvodjace

Ne radim ja samo suvo ratarenje. Drzava da malo ove pritisne sto nas dave sa uvozom. Konkretno povrca.
 
janosh misli da mu drzava formira cene, kako su sad formirali i za suncokret. . .:haha: :haha: :haha:

p.s. izvinjavam sa za :off_topic: ali ovo sam morao da napisem....
 
Neka oni mene oporezuju po hektaru, a moju subvenciju ja necu kao ni do sada uzimati od drzave. Ja kupujem gorivo po 150 din I nikom ne polazem racun. Niti trazim sta od drzave, a oni neka meni omoguce koliko -toliko stabilnu cenu mog proizvoda.
ja do sada nisam uzeo ni dinar subvencija od drzave niti mi treba,niti sam registrovan niti cu se ikada registrovati.pa kako mi bude
 
samo si izgubio, a dobio nisi nista ....
verovatno si u pravu slobo,ali necu da me boli glava od silnih zahteva i tome slicno..rekao sam ja odavno ova drzava nikome nije dala a da mu to kasnije nije skupo naplatila..eto to se obistinilo...
mi sitna boranija cemo nagrabusiti i tako celog zivota...uvek ce postojati siva ekonomija u ovoj zemlji i nikada se ona nece iskoreniti.
ja ostajem pri svom stavu kao i do sada....kada budem znao u ovoj zemlji koliko ce biti suncokret i kukuruz sledece godine odmah se prijavljujem i placam sve drzavi..
 
verovatno si u pravu slobo,ali necu da me boli glava od silnih zahteva i tome slicno..rekao sam ja odavno ova drzava nikome nije dala a da mu to kasnije nije skupo naplatila..eto to se obistinilo...
mi sitna boranija cemo nagrabusiti i tako celog zivota...uvek ce postojati siva ekonomija u ovoj zemlji i nikada se ona nece iskoreniti.
ja ostajem pri svom stavu kao i do sada....kada budem znao u ovoj zemlji koliko ce biti suncokret i kukuruz sledece godine odmah se prijavljujem i placam sve drzavi..
Pa kome ces predavati robu jer verovatno neces moci ni da se registrujes ako se ne opredelis za nacin oporezivanja?
 
Strategija je verovatno da se "srednji" gurnu u ovaj sistem - što nije uopšte nelogično, samo je pitanje ko će i kako određivati paušal. Sitne sigurno neće dirati zbog glasova.
 
Poslednja izmena:
Za SVE nije primenljiv iz razloga strukture stanovnista koja se bavi poljoprivredom. Najamsovniji su do 10ha sa usudio bih se reci pola miliona gazdinstava. Ako te oporezuju, momentalno ce se izaci na ulice. Na takvu malu povrsinu terati nekog da placa knjigovodju 30-50e mesecno, da ide do poreske uprave vise puta u toku godine i da ima uvek sredjenu dokumentaciju od 5-10kg papira, a pritom zaradi godisnje neto 2000e max nema teorije!
 
Ma šta bre pričaš.Koje ulice.Da počnu zemlju da nam oduzimju za DŽ niko se ne bi na ulicama pojavio.Mi smo obična marva koja je generacijama učila(čitaj dresirana) da nosi svo breme i teret nastupajućih problema.
Svi treba i moraju da plaćaju.Treba se samo naći sistem da svako plaća proporcijalno svojoj zaradi ,a samim tim i mogućnostima.
 
Ma šta bre pričaš.Koje ulice.Da počnu zemlju da nam oduzimju za DŽ niko se ne bi na ulicama pojavio.Mi smo obična marva koja je generacijama učila(čitaj dresirana) da nosi svo breme i teret nastupajućih problema.
Svi treba i moraju da plaćaju.Treba se samo naći sistem da svako plaća proporcijalno svojoj zaradi ,a samim tim i mogućnostima.

Nikad druže to proporcionalno neće da zaživi.Ovi veći će se "snalaziti".čitaj ( mito i korupcija) a mali su onda prdnuli u čabar
 
Zasto bi isli na blokade kada u startu za 10ha si dobijao subvencije? Na blokade su isli oni koji su imali preko toga ili su registrovani na nekog ko ima preko 10ha.
 
Poslednja izmena:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Mi smo danas imali savetovanje o vođenju evidencije na poljoprivrednom gazdinstvu i dobili smo zanimljivu publikaciju koja sve razjašnjava.
 
janosh misli da mu drzava formira cene, kako su sad formirali i za suncokret. . .:haha: :haha: :haha:

p.s. izvinjavam sa za :off_topic: ali ovo sam morao da napisem....
Janosh misli da drzava malo udari po usima ove sto uvoze konkretno povrce. Da je malo uredjenije ovo drustvo imali bih okvirno neke cene, da proizvodjaci ne srljaju u propast. Ove su se mnogi lepo ovajdili o subvencije. Nemam nista protiv, ali sada ce dzava sve da pritisne, pa ce po svoj prilici manje imati dobiti od iste.
 
Za SVE nije primenljiv iz razloga strukture stanovnista koja se bavi poljoprivredom. Najamsovniji su do 10ha sa usudio bih se reci pola miliona gazdinstava. Ako te oporezuju, momentalno ce se izaci na ulice. Na takvu malu povrsinu terati nekog da placa knjigovodju 30-50e mesecno, da ide do poreske uprave vise puta u toku godine i da ima uvek sredjenu dokumentaciju od 5-10kg papira, a pritom zaradi godisnje neto 2000e max nema teorije!
Zato su izmislili pausalce...razrezace im neki porez na osnovu kvaliteta zemlje, ocekivanog prinosa, ili dobiti... Naravno da nece placati knjigovodju!
 
Nazad
Vrh