No-Till , direktna setva bez obrade

Mindjusar.....Hrabro nema sta. Za onu setvu od 3.5. stvarno je trebalo imati petlju. Normalno sledio je total. a cim si kasnije prskao?
 
Clinic 6l/ha + Acetogal 1l/ha + Dancor 0.3kg/ha pre.em. ; 1.post.em Corum 0.5l/ha + Dynox 25g/ha + Promony 5g/ha ; 2. post.em. Rafal 1.5l/ha
Kada mi je pokojnog caleta 2010 savladao rak pluca,negde sam procitao da godisnje u Srbiji oboli oko 40000 ljudi od koje kakvog oblika raka.
Vise od 50% od tog broja ubrzo umre.
Na tvoj post nista lose ne mislim,samo komentarisem koliko i kako prskamo,nije ni cudo sto se tako narod oboljeva.
 
malo odosmo u off, al ja mislim da cemo pre sijati od silnih talasa i aparata bez kojih nemozemo...
 
Kada mi je pokojnog caleta 2010 savladao rak pluca,negde sam procitao da godisnje u Srbiji oboli oko 40000 ljudi od koje kakvog oblika raka.
Vise od 50% od tog broja ubrzo umre.
Na tvoj post nista lose ne mislim,samo komentarisem koliko i kako prskamo,nije ni cudo sto se tako narod oboljeva.

Jedan lik, par sela dalje, prskao sa svim i svacim, bez kabine, i pusio cigare dok je to radio :kisa:, i naravno capnuo je.... jednom sam gledao emisiju u francuskoj, kraj gde se dosta rade jabuke itd, dosta dece se radja sa problemima, jer su se roditelji nagutali otrova, izgleda da danas vazi parola hebes zdravlje ako nemas zivot :sta:.
 
Evo jedne masine za trakastu obradu.



1zd94au.jpg
 
A meni profesor herbologije rece da maska nije neophodna kad se radi herbicidima i da ne stete ljudskom zdravlju. Eventualno ona hirurska da ne ulaze kapljice u respiratorni sistem,a skafanderi i gas maske su nepotrebne za rad sa herbicidima.
 
Jedan lik, par sela dalje, prskao sa svim i svacim, bez kabine, i pusio cigare dok je to radio :kisa:, i naravno capnuo je.... jednom sam gledao emisiju u francuskoj, kraj gde se dosta rade jabuke itd, dosta dece se radja sa problemima, jer su se roditelji nagutali otrova, izgleda da danas vazi parola hebes zdravlje ako nemas zivot :sta:.
Capnuo i onaj sto nije ni imao prskalicu....
 
Jedno od dobrih resenja za nas su traktori gusenicari.Nazalost niko nepravi tako male (do 150 ks)koji nama najvise trebaju ali i to ce doci.Sabijanje zemljista gusenicarom je samo 10% u odnosu na tockase iste snage.Usteda goriva i maziva je oko 20% u poredjenju sa tockasima a usteda se dobije prvenstveno zbog neproklizavanja u teskim radovima i manjeg tonjenja u zemljiste.Mozete zamisliti kako bi to bilo malo sabijanje kada bi samo kombajni i prikolice bili gusenicari .Radili smo eksperimente sa motokultivatorom preradjenim na gusenicara i postigli smo to da se na suvoj zemlji,kada opteretimo radno telo preko snage motora,motor ugasi a gusenice ne proklizaju.Sada se traktori gusenicari krecu brzinama do 50 km/h.Mislim da bi se posle uvodjenja istih u radove redukovana obrada daleko lakse i efikasnije sprovodila.Mislim da je Tamis imao jedan traktor pa bi Garisa mogao da ovo iskomentarise.
 
Nazad
Vrh