No-Till , direktna setva bez obrade

Naravno mora odgovarajuca sejalica koja bi ove godine na sajmu mogla biti kaparisana za sledecu sezonu.
 
Tako treba , nekome je džaba i neograničen budžet i država , evo danas prolazio slučajno , pa sam snimio zbog nečeg drugog , al dalo im najveće parcele sa sistemima za navodnjavanje , prvi pokupe subvencije , al džaba nije ni uzorano . Sad umjesto da uzmu pravu sijačicu , oni će da oru zemlju koja se sad ne ore , pa da lome brazdu . Na kraju pretprošle godine , na suši imaju 5t/ha , a par km dalje mi sića vučemo crijeva i teglimo pumpe pa izvučemo 10t/ha.

[video=youtube_share;TIEpzbgK6IU]http://youtu.be/TIEpzbgK6IU[/video]
 
Krenuli smo sa no-till sojom,malo slika,kažu slika vredi više od hiljade reči

Picture001-16.jpg


glavni akteri : CASE MXM175 pro + AGRIA directa

Picture003-17.jpg


Picture004-18.jpg


Picture007-12.jpg


Picture011-9.jpg


Picture012-10.jpg


Picture018-9.jpg


Picture017-9.jpg




Picture014-8.jpg



na kraju i mali dokumentarac
 
Svaka cast na slikama i snimku.
Ali sta ovaj tvoj traktorista ima toliko vazno da divani,kad telefon iz ruku ne ispusta??
 
To sam ja,njemu je zabranjeno telefoniranje u traktoru osim samnom

Kad bude posejao koliko i ja,moći će i on da telefonira dok seje,a da redovi mogu na reviju
 
Rekao bi da je u traktoru Mindjusar, a da ga snima neko drugi.

@mindjusar da pitam samo kako se boris protiv gazenja njiva? da li ti neko ide preko njih jer mu je tuda blize, i zanima me sta ces s travom, to ce total sve resiti ili? Da li je ovo na slikama nesto i obradjeno zemljiste?
Sve valjas posle setve?
 
Ili mi se cini, ili je ona prva slika u onom ogradjenom, kada se skrene za kovilj sa desne strane? :osmeh:
 
Ima jedna njiva koja je još travnija - to je pokrovni "usev", jer je jako peskovito,a i od korova posle totala biće humus jednog dana! Ide 7l/ha totala i GOL,a gaženje nesmeta,samo da nije po kaljavom
Ono što je obrađeno,jeste strnište jesenas potanjirano kratkom tanjiračom,da ne upale sa kukuruzovinom ovi što su vredni pa pabirče
Sve se valja...
- - - - - - - - - -

Ili mi se cini, ili je ona prva slika u onom ogradjenom, kada se skrene za kovilj sa desne strane? :osmeh:

Jesteda! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh