No-Till , direktna setva bez obrade

Jedini problem kod notill ( nisam ozbiljno radio samo probno , ali kolega MINDJUŠAR može da potvrdi ako je to ispitivao ) na mjestima gdje se više godina zaredom radi notill , kada se radi analiza po dubinskim slojevima , pokaže se da je zemljište u grnjih 5-10cm bogato a u dubini osiromašeno .
 
Samo sa tuđim oranjem u kraju što sam vršio uslužno,spram toga je za plavu p...u dlaku jače (jer je crna dlaka za jednu do jedne ipo stote deblja od plave)
 
Kod mene je kolega nabavio neku jd sejalicu za direktnu setvu pšenice .Sejao je na kukuruzište samo delimično balirana kukuruzovina ,redovi su na 18cm i izgledalo je loše jesenas.Parcela je pored moje gde je klasika ,soja tanjiranje sejanje valjanje,i kada sam pre neki dan prihranjivao svoju ovo i ne izgleda loše vidi se da su redovi retki ali mislim da tu neće biti loše.Kada sledeći put pođem poneću aparat da se vidi.
 
To je sijanje kukuruza ili soje u ostatke pšenice koja je ovršena "striper kederom " , nekim novim kederom koji ne kosi pšenicu nego samo skida klasove a slama ostaje , poslije povaljaju ili ne i obično siju notill soju u to.
 
Stavio sam pogrešan snimak...sad sam i ja vidio čitajući vaše komentare. Imao desetak otvorenih u isto vrijeme i uzeo pogrešan link



Evo jedne veoma interesantne prerade

 
Skoro pa kao notill.
2empr91.jpg
v8o4xs.jpg
 
Nazad
Vrh