No-Till , direktna setva bez obrade

Jel ti kad pojedeš 1 kg jagnjetine ugojiš se isto ili manje?:osmeh:
 
Hranivo ( NPK i ostali ) se troše ako se nešto odveze iz njive ili ako ode u dubinu ili ispari , u ovom slučaju se ništa od toga nije dogodilo .
 
To jeste tako (hranivo ako se ne iznosi iz njive ostaje u njivi) medjutim problem je sto ako trava konkurise usevu i kad je "spalite" taj usev je u losoj kondiciji a proslo mu je vreme da moze da nadoknadi propusteno. Nisam bas najbolje objasnio, ali verujem da ste razumeli.:osmeh:

Inace No Till mislim da ce biti sve aktuelnij iz godine u godinu.
 
Ako korov izvuce N i P sa npr 30cm,a hemijom ga spalis i on ostane na povrsini nema tu nista od usvajanja N i P par godina,ako se uzme da se ''spusta" svega par cm godisnje.
 
Prebaceni su NPK na povsinu iz dubljih slojeva kao sto kaze NA.

Pod konkurencijom sam mislio na travu koja kasnije nice dok je usev nikao/nice. Samo sam dopunio tezu o odrzanju NPK u zemljistu.
 
Pa ide N,to stoji.
Jos ako je susna godina pa se taj N ne mineralizuje sto ga korov usvoji,bopje ga ostaviti nek ide,vece su sanse da ga korov stigne.
 
Oped Srpska pamet, nadaleko poznata. Samo majku mu nije mi jasno kad smo tako pametni sto nam drzava tako nisko stoji.
 
@Mindjusar, jedino sto mogu reci za ove slike u ovakvim godinama je-hrabrost.Neka je sa srecom!:ppozdrav:
 
Sve je to lepo na slikama i videu gore,ali je zemlja presudan faktor ovde,sto bi rekao jedan nas stari paor iz sela-"tu zemlju malo bolji ku..c uzore" kod nas bi takav zemljoradnik brzo propao,ako bi radio ovim principom-sto zbog uspesnosti setve,krajnjeg roda i,naravno delova za masinu koji bi otpadali od jednog kraja njive do drugog...Mindjusar koju godinu unazad radis ovaj sistem i na koliko procenata povrsine?
 
@Mindjusar, jedino sto mogu reci za ove slike u ovakvim godinama je-hrabrost.Neka je sa srecom!:ppozdrav:

Nije to hrabrost,nego način obrade zemlje,a te njive se goodinama neoru,a u suši kao preklane dale su i bolji prinos od bilo čime obrađenih njiva,to je samo zbog trave malo ružno za gledati,ali neide na reviju
A drugo,i maslačak i čestoslavica su korovi slabe zima,jer ih dosad nikad nije bilo,otkad se neore

- - - - - - - - - -

Sve je to lepo na slikama i videu gore,ali je zemlja presudan faktor ovde,sto bi rekao jedan nas stari paor iz sela-"tu zemlju malo bolji ku..c uzore" kod nas bi takav zemljoradnik brzo propao,ako bi radio ovim principom-sto zbog uspesnosti setve,krajnjeg roda i,naravno delova za masinu koji bi otpadali od jednog kraja njive do drugog...Mindjusar koju godinu unazad radis ovaj sistem i na koliko procenata povrsine?

Peta setva no-till soje,ako se dobro sećam,a sad koji procenat,nekih 30%,plug je vraćen (možda privremeno) samo pod repu,

- - - - - - - - - -

Izvuče taj korov i vlagu iz zemlje.

Bolje i to nego da vetar odnese humus
 
Nazad
Vrh