Nikad ovako !

Moram ovde napisati moje iskustvo koje sam imao sad u zetvi kukuruza za nikad ovako. Nazove me lik jedno jutro ima pored mene kukuruz kaze ovro je greskom dve vrste mog, reko nije problem kad budem da vrsem videcu koliko imam po vrsti pa ces platiti to sto si ovro. Odem juce da skinem kad meni od 19 ostalo 13 vrsta, znaci drapno je 6 vrsta. Reko nema veze, desava se greska. Nazovem ga da mu kazem skromnih 100 kg po vrsti da plati i krece igranka. Kao nije 6 nego 4 on je brojao, onda nije meni rodilo toliko to je nemoguce mnogo, i na kraju sta me izbacilo iz takta kaze ne mogu da ti dam pare, nego sledece god cu ti ostaviti 4 vrste mog kukuruza, koji nikad ni na sta ne lici tj ne rodi. Na kraju smo se i posvadjali jer sam mu rekao da meni sad treba pare ili kukuruz ne sl godine.... 😡😡😡😡😡 kakvih sve losih ljudi ima strasno.....
 
Ja sam greškom, to jest drugar sa kombajnom, ušao u komšijsku njivu.. Ja brže bolje javim komšiji šta se desilo, kaže on nastavi samo sad ću doći sa prikolicom... Ima svega, živ čovek pogreši, nije zgored priznati...
 
Meni se par puta desilo da greskom skinem komsiji vrstu , dve ako imamo isti usev, i sta radim kad uvidim gresku, ostavim mu kod mene u njivu onoliko koliko sam mu skinuo, nekad mu javim, nekad kad sam u zurbi ni ne javim, on kad ode na njivu, vidi situaciju, ovrse sve i resena prica. To kad je komsija razuman covek.
 
Ja sam greškom, to jest drugar sa kombajnom, ušao u komšijsku njivu.. Ja brže bolje javim komšiji šta se desilo, kaže on nastavi samo sad ću doći sa prikolicom... Ima svega, živ čovek pogreši, nije zgored priznati...
Nije problem da se pogresi, ja to razumem. Ali ako si pogresio nemoj posle biti djubre pa samo svoju guzicu gledati. Ako si pogresio uzmi brajko pa plati tu svoju gresku.
 
Pre dve godine kod mene slucaj. Covek mislio da mu je komsija preorao u njegovo. Dok mu je drug brao kukuruz ovaj umislio da mu je ovaj preorao... Gledao gledao i odlucio da mu obere 4 reda kukuruza. To mu bilo malo,pa otisao sutra dan opet da pogleda njivu... naravno inervirao se jos vise. Resio da ode kod coveka kuci da raspravi. Kada je otiso kod njega kuci i objasnio mu o cemu se radi, covek mu mrtav ladan rekao da on pored njega i nema kukuruz nego psenicu :DDD Otisao opet kod drugara da ga zove da mu obere i ostatak njive....
 
Jednog mog drugara,koji nema pojma o poljoprivredi,pošalje njegov ćale,njega i komšiju da truju miševe na njivi.Ovaj kao zna gde je njiva.Otišli,potrošili sav otrov,vrate se kući po još otrova.Potroše i to.Matorom nešto sumnjivo,ode na njivu,kad oni uradili komšijsku njivu.😂
Kaže komšija,tužiću vas.😂😂😂
 
Тако и ја пре неколико година кренем са посла кући, заборавим наочаре и погрешим врата - одем код комшинице. Шта ћу мученик, после се извињавао, хтео да платим, кад оно јок, тражила да се све врати истом мером.
 
  • Haha
Reagovanja: SDF
Zato kod nas medja kao grudobran :D A i gubile se glave na istoj.Može samo namerno da se pogreši.
Isto i kod nas, ni peske se ne mozes popeti na beden
Koliko je dobro toliko i nije, mora stalno da se odrzava, kosenje ostruge i secenje mrkog trna, bagrem itd...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh